Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Reteaua Soros cu bune, cu rele

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
870 replies to this topic

#91
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,735
  • Înscris: 06.08.2004

View Postspider_zero_sapte, on 06 noiembrie 2016 - 23:32, said:

Băi domnule, uite care-i problema! Înainte să lansezi sloganuri pe post de îndemnuri binevoitoare insinuând că cei care contestă metodele și modul de acțiune POLITICĂ a ONG-urilor nu gândesc, ar fi util să te întrebi dacă tu chiar înțelegi de ce nu sunt fair-play ONG-urile în jocul politic.
Pentru că eu am certitudinea că nu știi, nu înțelegi și posezi o concepție infantilă a ceea ce se numește politică, dar în ciuda acestor evidențe comentezi ca un om mare.
Daca pui Televiziune in locul ONG-urilor in propozitia de mai sus ai acelasi inteles. Sa inteleg ca esti si inpotriva lor?
Gusa=Soros? Societatea civila, ONG-urile, Televiziunile, au opinii politice. News at 11.

Edited by Cris007, 07 November 2016 - 05:54.


#92
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postspider_zero_sapte, on 07 noiembrie 2016 - 00:34, said:

Când va veni timpul, consider ca fiind util ca toate cozile de topor sã fie judecate pentru înaltã trãdare.
Stai tu linistit si asteapta ziua aia! :rolleyes:

View PostRosebud09, on 07 noiembrie 2016 - 01:32, said:

Stiti de ce se inchid intotdeauna repede subiectele pe tema Soros?
Chiar am remarcat psihoza asta de a inchide gura celorlalti cand e vorba despre soros, nu doar pe Softpedia, si prin presa.
E normal, Fereasca Domnul sa gandeasca vreunul cu mintea din dotare, poate vede naibii itele si se duce de rapa "sotietatea", nu?
Oamenii trebuie hraniti exclusiv cu "adevaruri" convenabile, regurgitate de "formatorii de opinie" si ambalate frumos in "principiile unei societati moderne", nu?
Oricine nu inghite constiincios chesriile astea este, desigur, doar un "xenofob retrograd", un "fanatic religios" si un "conspirationist ridicol"!

View PostRosebud09, on 07 noiembrie 2016 - 01:32, said:

Vechea placa cu altii sunt vinovati (si trebuie gasit unul sa fie obiectul atacurilor), altfel lumea ar fi Ok, dar vin astia care conduc din umbra totul.
Am mai pus pe aici povestea cu Mossadegh, e interesanta!
In esenta, unii care au sustinut 50 de ani ca "altii sunt vinovati" si care au fost ridiculizati drept "conspirationisti" pe chestia asta s-au dovedit a avea dreptate! Funny, nu?

#93
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
In Romania este coruptie
de ce?
Soros
In Romania antenele lui Voiculescu manipuleaza
de ce?
Soros
In Romania FSN-ul este la putere de 25 de ani
de ce ?
Soros
evident ca tot ceea ce este stramb in Romania este opera lui SorosPosted Image
Alti vinovati nu exista
Ai nostrii ca brazii

#94
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008
Pot sa pariez pe o lada de bere virtuala ca se inchide acest subiect, dispare in ceata ca magarul...Posted Image

#95
ipel

ipel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 11.03.2013
Daaa... o sa dea comanda Soros sa fie sters! :D

#96
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,593
  • Înscris: 05.11.2009

View Postdoxan, on 07 noiembrie 2016 - 00:45, said:

Problema nu se pune la maniera " ce vor ? ",  deoarece ei deja si-au realizat in mare agenda oculta. Ca sa abstractizez: o gheata de bocanc vesnica pe fata Omenirii, acesta e atat prezentul cat si viitorul copiilor nostri.
Nici nu aveti voi idee la ce tehnologie clasificata au acces acesti oameni, dispun de lucruri atat de avansate incat tuganasul de rand ar crede ca e vorba de magie daca le-ar vedea, nici nu va imaginati...repet.
Ce va invata in Nature si pe CNN nu e nici a mia parte din ce dispun ei cu adevarat, nu vreau sa dezvolt mai mult ca nu suntem pe aria potrivita.

:w00t: Noroc ca sunt unii initiati pe softpedia care stiu aceste detalii :P Om fi oare Forumul Ales? :w00t:

#97
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,735
  • Înscris: 06.08.2004

View Postgarett, on 07 noiembrie 2016 - 06:40, said:

Chiar am remarcat psihoza asta de a inchide gura celorlalti cand e vorba despre soros, nu doar pe Softpedia, si prin presa.
E si firesc.
Tie ti-ar place sa discute toata lumea pe aria de politica despre problemele sociale din Arkham City? Dand exemple in acest sens din Batman Returns si Batman Begins?
Am avut mai devreme un exemplu din Close my Eyes ca argument pentru existenta Guvernului Mondial.. Soros a ajuns Batman-ul din discutiile noastre, acum 1 an nu vorbea nimeni de el, acum 4 ani la alegeri nimeni, etc. Macar Trump candideaza in alegeri, Udrea e anchetata, Gigi e cu Familia Traditionala; adica stim niste lucruri concrete despre ei pe care sa le discutam. Soros transfera niste bani dintr-un cont in altul. Asa si? Atata timp cat e legal, sa-i fie de bine.
Pana unde putem merge cu discutiile astea pana sa fie demne de inchis, am si eu aceasta nedumerire sincera.

Edited by Cris007, 07 November 2016 - 07:53.


#98
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postsandy76, on 07 noiembrie 2016 - 07:33, said:

Pot sa pariez pe o lada de bere virtuala ca se inchide acest subiect, dispare in ceata ca magarul...Posted Image
din partea mea sa ramana deschis
cand ai nevoie de un tap ispasitor ca Soros, intrebarea urmatoare care se pune este de esenta
pacatele cui tre` sa le ispaseasca Soros?

iar a picat twitter, cred ca a atacat Soros platforma :lol:

#99
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,770
  • Înscris: 07.02.2003

View Postthe_lion, on 06 noiembrie 2016 - 22:27, said:

..jenibil bre.
Nu exista acest cuvant...

View Postthe_lion, on 06 noiembrie 2016 - 22:41, said:

fiecare intelege ce poate...
Sa inteleg ca atata ai putut... ok. Nu ti se pare halucinant cand impotentii din politica isi fac propriile interese sa vina unu cu telenovela aburitoare cu Soros fix dupa acelasi model de abureala ca si alea cu Rotshchild...
Ca mie mi se pare o simplas ipocrizie a celor care nu conduc versus a celor care conduc... chestie clasica, lite motiv chiar la comunisti.

Edited by andreic, 07 November 2016 - 08:10.


#100
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,504
  • Înscris: 04.05.2007

View Postandreic, on 07 noiembrie 2016 - 08:04, said:


Nu exista acest cuvant...


Sa inteleg ca atata ai putut... ok. Nu ti se pare halucinant cand impotentii din politica isi fac propriile interese sa vina unu cu telenovela aburitoare cu Soros fix dupa acelasi model de abureala ca si alea cu Rotshchild...
Ca mie mi se pare o simplas ipocrizie a celor care nu conduc versus a celor care conduc... chestie clasica, lite motiv chiar la comunisti.

Eu ma refeream la postarile tale, cand citezi pe cineva si postezi "da", "asa este","corect". Poti sa-i aprobi si in gand.
In ceea ce priveste topicurile cu Soros, ma distreaza enorm cum veniti toti si aruncati chifteaua fierbinte. Se vede ca este un subiect sensibil pentru forumul asta...

#101
G.I.C.U.

G.I.C.U.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 04.09.2006

View PostCris007, on 07 noiembrie 2016 - 07:46, said:

Soros transfera niste bani dintr-un cont in altul. Asa si? Atata timp cat e legal, sa-i fie de bine.
Pana unde putem merge cu discutiile astea pana sa fie demne de inchis, am si eu aceasta nedumerire sincera.

Nu putem minimaliza actiunile lui Soros in Romania. E ridicol. Macar acum cand inca avem un guvern ales de  ongeurile lui impreuna cu Iohanis. Eu nu cred ca el a transferat niste bani 'geaba. E vorba de milioane de dolari., nu de bani de seminte.  De multe ori a facut-o mascat si de aici multele suspiciuni.  Daca ar da banii, asa cum ce zice, pentru: libertatea de exprimare, drepturile minoritatilor, ecologie si in general vorbind pentru emanciparea populatiei eu probabil as fi sorosist. Dar intre misiunea declarata si actiunile ongeurilor e o prapastie. Ma uit la cei in care baga banii si inteleg de ce nu se intampla nimic bun. Despre astia si ce anume fac cu banii lui Soros as vrea sa vorbim.

#102
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostG.I.C.U., on 07 noiembrie 2016 - 08:36, said:

Nu putem minimaliza actiunile lui Soros in Romania. E ridicol. Macar acum cand inca avem un guvern ales de  ongeurile lui impreuna cu Iohanis.
guvernul nu a primit girul parlamentului?
insinuezi ca de fapt toti actualii parlamentari, aia care au votat guvernul sunt soroisti?

#103
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,138
  • Înscris: 30.04.2007
dragi tovarasi si pre'tini, s-a antenizat labeunu teve daca si ei au dat-o pe post cu interventiile sorosiste in romania ..

#104
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,653
  • Înscris: 30.10.2003

View PostG.I.C.U., on 07 noiembrie 2016 - 08:36, said:

Dar intre misiunea declarata si actiunile ongeurilor e o prapastie. ... Despre astia si ce anume fac cu banii lui Soros as vrea sa vorbim.
Poti sa incepi tu si sa dai niste exemple sa stim despre ce vorbim.

#105
silverflower

silverflower

    Anti-dogmatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,828
  • Înscris: 04.05.2008

View PostBursul, on 07 noiembrie 2016 - 08:53, said:

Poti sa incepi tu si sa dai niste exemple sa stim despre ce vorbim.
- Dau eu exemple, din vecini:
"Leaked memo proves George Soros ruled Ukraine in 2014, minutes from “Breakfast with US Ambassador Geoffrey Pyatt”
Now more documents, in the massive 2,500 leaked tranche, show the immense power and control Soros had over Ukraine immediately following the illegal Maidan government overthrow.
Soros and his NGO executives held detailed and extensive meetings with just about every actor involved in the Maidan coup…from US Ambassador Geoffrey Pyatt, to Ukraine’s Ministers of Foreign Affairs, Justice, Health, and Education."

- Dacă nu vom fi în continuare ascultători şi cuminţi, nu se ştie ce se poate întîmpla şi la noi, căci maidanezii abia aşteaptă să muşte la comandă...

Edited by silverflower, 07 November 2016 - 09:03.


#106
G.I.C.U.

G.I.C.U.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 04.09.2006

View PostThinkAbout, on 07 noiembrie 2016 - 08:45, said:

guvernul nu a primit girul parlamentului?
insinuezi ca de fapt toti actualii parlamentari, aia care au votat guvernul sunt soroisti?
Da, i-a votat, pentru ca inca mai aveau in minte cum a fost rasturnat Ponta de aceleasi oengeuri cu presiuni de strada. Nu e nimic ilegal. Prostia se plateste.

View PostBursul, on 07 noiembrie 2016 - 08:53, said:

Poti sa incepi tu si sa dai niste exemple sa stim despre ce vorbim.
Mie imi place tema Mungiu Pipidi, a tocat aproape 1 milion. Ea e elementul de continuitate din anii '90 pana azi, alaturi de GDS. E si cea mai inteligenta dintre toti sorosistii. Poate singura inteligenta. E mama combinatiilor care de prin '96 s-a implicat la vedere in toate campaniile electorale. Eu cred ca manarelile ei in politica au fost in cele mai multe cazuri nocive.

#107
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,653
  • Înscris: 30.10.2003
Articol irelevant. Sa vorbim despre Romania. Ce declara ONG-urile ca vor sa faca si ce fac ele de fapt?

Gicu, exemple, ce manareli?

Edited by Bursul, 07 November 2016 - 09:17.


#108
silverflower

silverflower

    Anti-dogmatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,828
  • Înscris: 04.05.2008

View PostBursul, on 07 noiembrie 2016 - 09:15, said:

Articol irelevant. Sa vorbim despre Romania. Ce declara ONG-urile ca vor sa faca si ce fac ele de fapt?

Gicu, exemple, ce manareli?
- CV-ul personajului este foarte relevant. Scopul este infiltrarea şi controlul pe cît mai multe niveluri a unei ţări, pentru a se asigura de supunerea sa, în caz contrar schimbînd guvernul prin intermediul infiltraţilor din ONG cu altul convenabil intereselor SUA. Alt exemplu, de "mînăreli" dacă vrei:
"Full list of Soros NGOs manipulating elections in all EU member states"

- Acum e clar ce urmăreşte? Îţi pare ţie un personaj neutru sau chiar benefic, lipsit de interese? Nu se văd rezultatele acţiunilor sale chiar şi aici pe forum în legătură cu "instigarea la ură"?

Attached Files


Edited by silverflower, 07 November 2016 - 09:43.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate