Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 

Reteaua Soros cu bune, cu rele

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
870 replies to this topic

#109
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postsilverflower, on 07 noiembrie 2016 - 09:01, said:

- Dau eu exemple, din vecini:

Exemplul e despre Ucraina si vine de la situl http://theduran.com/
Care are printre altele:

a) Ultimul articol : How Russian Poet Alexander Pushkin can help explain Hillary Clinton’s greed
B) O parte intreaga dedicata starii din Rusia care incepe cu  http://theduran.com/russia/ STEINMEIER: EU WILL COLLAPSE AND IT’S NOT RUSSIA’S FAULT
c) Este un blog , cu autori necunoscuti , fara sediul (probabil St Petersburg).

Am putea cita surse mai credibile? Si eventual sa ne oprim din a posta linkuri la situri pur propagandistice?

#110
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,152
  • Înscris: 04.02.2011

View PostelTropicoPresidente, on 06 noiembrie 2016 - 19:49, said:

Acum serios, cred ca Soros nici macar nu stie unde-i Romania pe harta, dar sa mai dea si doi centi pe tara asta...
Voi sunteți serioși? A băgat 200 de milioane și nu știe unde e România pe hartă? Tu mi-ai da peste 1% din avere fără să mă cunoști?

Edited by benis, 07 November 2016 - 09:37.


#111
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Eu unul nu cred ca mai stie nici macar unde e toaleta in propria lui casa.

Nu va simtiti asa penibili sa va fie frica de un mos de 86 de ani care scoate la turatie maxima 2 cuvinte pe minut?

#112
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,656
  • Înscris: 30.10.2003
200 milioane a bagat? Si ce a castigat? Sa nu-mi spuneti ca influenta and shit. Nimeni nu baga milioane doar de fun!


#113
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,152
  • Înscris: 04.02.2011

View PostCris007, on 07 noiembrie 2016 - 07:46, said:

Soros a ajuns Batman-ul din discutiile noastre, acum 1 an nu vorbea nimeni de el, acum 4 ani la alegeri nimeni, etc.
Nu ai auzit tu, se vorbește de el de mai bine de 20 de ani, asta doar în România. Acum abia a ajuns cu implicarea la un nivel și mai ridicat.

#114
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,735
  • Înscris: 06.08.2004

View Postsilverflower, on 07 noiembrie 2016 - 09:01, said:

- Dau eu exemple, din vecini:
"Leaked memo proves George Soros ruled Ukraine in 2014, minutes from “Breakfast with US Ambassador Geoffrey Pyatt”
Now more documents, in the massive 2,500 leaked tranche, show the immense power and control Soros had over Ukraine immediately following the illegal Maidan government overthrow.
Soros and his NGO executives held detailed and extensive meetings with just about every actor involved in the Maidan coup…from US Ambassador Geoffrey Pyatt, to Ukraine’s Ministers of Foreign Affairs, Justice, Health, and Education."

- Dacă nu vom fi în continuare ascultători şi cuminţi, nu se ştie ce se poate întîmpla şi la noi, căci maidanezii abia aşteaptă să muşte la comandă...

1. Nu ne intereseaza Ukraina
2. E o chestiune subiectiva, tu crezi ca guvernul Ucrainei a fost rasturnat "ilegal", ca Soros conduce, ca Soros e impotriva Rusiei si asta ar fi ceva rau. Nu o sa detaliem ca nu are rost, important de spus ca e ca si cum ai aduce in discutie ca unii tin cu Dinamo iar altii cu Steaua. Optiunea lui Soros e sa tina cu unii si tu il acuzi ca nu tine cu altii. Nimic nelegal pana aici.
3. Restul sunt speculatii in lipsa dovezilor.

Deci discutam despre Arkahm City si Batman.

View PostG.I.C.U., on 07 noiembrie 2016 - 08:36, said:

Nu putem minimaliza actiunile lui Soros in Romania.
Ce actiuni?

Quote

E ridicol. Macar acum cand inca avem un guvern ales de  ongeurile lui impreuna cu Iohanis.
Fabulatii. Asteptam sa aduci dovezi care sa sustina ce spui.

Quote

Eu nu cred ca el a transferat niste bani 'geaba. E vorba de milioane de dolari., nu de bani de seminte.  De multe ori a facut-o mascat si de aici multele suspiciuni.
Milioane de oameni transfera milioane de bani prin milioane de conturi. Nu e suficient sa spui despre cineva care face asta ca 'e suspicios".

Quote

Daca ar da banii, asa cum ce zice, pentru: libertatea de exprimare, drepturile minoritatilor, ecologie si in general vorbind pentru emanciparea populatiei eu probabil as fi sorosist. Dar intre misiunea declarata si actiunile ongeurilor e o prapastie. Ma uit la cei in care baga banii si inteleg de ce nu se intampla nimic bun. Despre astia si ce anume fac cu banii lui Soros as vrea sa vorbim.

E parerea ta personala ca "nu se intampla nimic bun". Interpretarea ta subiectiva. Ca si cum ar spune cineva despre programele Antena 3/Realitatea/B1 ca nu aduc nimic pozitiv. Asa si?

View Postbenis, on 07 noiembrie 2016 - 09:57, said:

Nu ai auzit tu, se vorbește de el de mai bine de 20 de ani, asta doar în România. Acum abia a ajuns cu implicarea la un nivel și mai ridicat.

Ce nivel si ce implicare. Concret, vreau o legatura directa si nu una circumstantiala.

Edited by Cris007, 07 November 2016 - 10:13.


#115
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View PostJammalan-the-Prophet, on 07 noiembrie 2016 - 09:39, said:

Eu unul nu cred ca mai stie nici macar unde e toaleta in propria lui casa.

Nu va simtiti asa penibili sa va fie frica de un mos de 86 de ani care scoate la turatie maxima 2 cuvinte pe minut?
Nici nu mai are importanta daca mai e senil sau nu . Are coptiluti deja formati in ONG-urile lui care-i duc constiinciosi mai departe muncusoara lui curat dezinteresata .

#116
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Postmihaela5, on 07 noiembrie 2016 - 10:44, said:

muncusoara lui curat dezinteresata .
Iar munca respectiva consta in... ?

#117
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postbladhaund, on 07 noiembrie 2016 - 10:53, said:

Iar munca respectiva consta in... ?
Pai cum ? Nu stii ? In acte de caritate complet dezinteresate Posted Image
In scopuri nobile ca democratia, drepturile omului Posted Image

Edited by mihaela5, 07 November 2016 - 10:58.


#118
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Nu, tu te-ai exprimat ironic si ai insinuat o "munca" subversiva. Poti sa precizezi in ce consta?

Soros e un personaj malefic. Pentru ca urmareste... ce anume?

#119
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postbladhaund, on 07 noiembrie 2016 - 10:59, said:

Nu, tu te-ai exprimat ironic si ai insinuat o "munca" subversiva. Poti sa precizezi in ce consta?

Soros e un personaj malefic. Pentru ca urmareste... ce anume?
Ehh cum sa fie malefic, domnule ? E a doua maica Teresa, cum, nu vedeti cum arunca cu miliarde asa dezinteresat ?
La cati oameni le-a dat de munca si traiesc bine din banii lui ...
Se poate sa vorbesti asa de domnul Soros ?  
Auzi acolo ca e personaj malefic ....Posted Image

#120
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,540
  • Înscris: 19.12.2006
Asadar  Soros este un Gigi Becali la scara internationala.

Ah! stai !, Becali o face din totusi din interes...vrea sa se puna bine cu Dumnezeu...

Deci Soros este superiorPosted Image

#121
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,735
  • Înscris: 06.08.2004
Si Bill Gates arunca cu milioane in Africa de exemplu. Si Trump arunca.
Asa si? Nu stiu cum se face ca taman cei ce se dau mari capitalisti de dreapta au cele mai multe 'probleme' cu ce fac oamenii cu banii lor.

#122
silverflower

silverflower

    Anti-dogmatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,828
  • Înscris: 04.05.2008

View Postbladhaund, on 07 noiembrie 2016 - 10:53, said:

Iar munca respectiva consta in... ?
- Păi au început şi publicaţiile noastre să se ocupe de subiect, se pare pe fondul unei răciri a relaţiilor dintre Europa şi SUA:
"Banii lui George Soros au avut ca țintă construcția instituțională a unei rețele de ONG-uri, care a devenit ceea ce se numește „societatea civilă din România”. Mesajul sau scopul acestei rețele s-a învârtit în jurul ideii de democratizare a societății de către oamenii cooptați în aceste fundații și asociații. Adversarii lui Soros au arătat mereu că miliardarul american, de origine maghiară, a dorit ca prin ONG-urile lui să influențeze opinia publică în problemele care foloseau scopurilor sale, în special cele economice. Indiferent de realitatea obiectivelor sale, George Soros a devenit un jucător major pe plan politic."

Demnitari (răs)plătiţi:
"Sandra Pralong, consilier prezidential - primul reprezentat personal al lui Soros in Romania
Mihai Răzvan Ungureanu - fost consilier prezidențial și șef al SIE - finanțat de Soros prin fundațiile sale.
Dacian Cioloș , premier - membru Fundația Friends of Europe – finanțată de Soros
Cristian Ghinea - ministrul fondurilor europene - Centrul Român pentru Politici Europene - finanțat de Soros
Violeta Alexandru,  ministru pentru dialg social - ProDemocratia, Institutul Politic Publice - finanțat de Soros
Cristina Guseth - propusa ca ministru al Justitiei in prima echipa a lui Ciolos și retrasă dupa un scandal uriaș - finanțată de Soros
Cătălin Drula - consilier al premierului Ciolos, vicepreședinte al Asociaţiei Pro Infrastructura, care colaborează cu  „Alianţa pentru o Românie Curată” (SAR)"

- După EVZ, iată că şi Realitatea anchetează, aveţi dovezi în restul articolului:
"Un al doilea moment care arată că George Soros se implică, indirect așa cum a procedat în fiecare țară, în jocul politic de la Bucuresti este formarea noului guvern tehnocrat dupa tragedia de la Colectiv. Piesa centrală s-a pus în scenă la Palatul Cotroceni, sub indrumarea consilierului prezidențial Sandra Pralong, cea care a fost, la începutul anilor 90, primul reprezentant personal al lui George Soros în România. După tragedia de la Colectiv, în premieră, societatea civilă este chemată de Klaus Iohannis pentru a se transmite întregii țări ideea ca românii au nevoie de un Guvern apolitic. O analiză realizată asupra celor chemați la Cotroceni în numele societății civile ne arată că au fost exclusiv reprezentanții fundațiilor finanțate de miliardarul american."

- După părerea mea, sînt acuzaţii extrem de grave privind siguranţa şi integritatea statului, iar serviciile (SRI, SIE), care desigur nu sînt străine de situaţie, ar trebui să se implice în stoparea acestei manipulări, străină intereselor naţionale.

Edited by silverflower, 07 November 2016 - 11:18.


#123
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
@mihaela5
Soros macar da oamenilor de munca. Tu dai de munca doar moderatorilor.

Deci , care e scopul lui final?
Sau aruncam asa vorbe ca sa mai fie o terorie conspirationista pe forum?

View Postsilverflower, on 07 noiembrie 2016 - 11:08, said:

- După părerea mea, sînt acuzaţii extrem de grave privind siguranţa şi integritatea statului, iar serviciile (SRI, SIE), care desigur nu sînt străine de situaţie, ar trebui să se implice în stoparea acestei manipulări, străină intereselor naţionale.

Adica sa ii inchida p-astia la de la evz? Total 100% sustinem!

Edited by Jammalan-the-Prophet, 07 November 2016 - 11:10.


#124
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,540
  • Înscris: 19.12.2006

View PostCris007, on 07 noiembrie 2016 - 11:08, said:

Si Bill Gates arunca cu milioane in Africa de exemplu. Si Trump arunca.
Asa si? Nu stiu cum se face ca taman cei ce se dau mari capitalisti de dreapta au cele mai multe 'probleme' cu ce fac oamenii cu banii lor.

Si-i platesc exact pe aia care sunt in punctele cheie ale statelor respective, nu-i asa ?

#125
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,735
  • Înscris: 06.08.2004

View Posthobbysat, on 07 noiembrie 2016 - 11:10, said:


Si-i platesc exact pe aia care sunt in punctele cheie ale statelor respective, nu-i asa ?

Arata-mi te rog ca Soros personal si exclusiv ii plateste pe oameni aflati in puncte cheie ale statului.
Si tu il platesti pe Ciolos ca din taxele tale se duc la Bruxelles si Bruxelles ii da indemnizatie. Asa si?

De ce nu esti sub ancheta SIE si SRI ca il sponsorizezi pe Ciolos?

Edited by Cris007, 07 November 2016 - 11:23.


#126
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View PostJammalan-the-Prophet, on 07 noiembrie 2016 - 11:09, said:

@mihaela5
Soros macar da oamenilor de munca. Tu dai de munca doar moderatorilor.

Deci , care e scopul lui final?
Sau aruncam asa vorbe ca sa mai fie o terorie conspirationista pe forum?



Adica sa ii inchida p-astia la de la evz? Total 100% sustinem!
Eu zic sa  te rezumi la a comenta ce scriu nu la a-mi comenta persoana . Si lasa nu mai fa tu pe ajutorul moderatorilor ca stiu moderatorii ce sa faca si fara ajutorul tau.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate