Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Honda Civic Sedan nou (13700e)

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#91
flaviuf

flaviuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 05.09.2007
Vin si eu cu o parere la spartul targului: daca vrei o masina care sa te duca multa vreme decent, fara emotii, fara probleme tehnice si cu costuri scazute de intretinere ia-o fara ezitare. Mie personal nu imi place sedan-ul ca design, dar am inteles de la colegii hondari ca tinuta de drum este mai buna decat la hatch - mai ales pe drumurile patriei. Oricum (sunt sigur ca o ve face), un test este absolut necesar.

#92
dennis_2005

dennis_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 17.09.2008

 Brick Top, on 23 octombrie 2016 - 19:26, said:

Honda a avut toamna asta o oferta la Civic-uri sedan(cu ceva optionale gen jante aluminiu, vopsea metalizata incluse), 14000e prin programul Rabla, 15000 si ceva fara Rabla.
In Timisoara n-am vazut sa dispara vreuna din curtea dealer-ului. Am contactat un dealer din Ploiesti care mi-a zis 13700e din prima, fara Rabla (oricum nu mai sunt tichete, cred).
Bugetul meu e cam la 9000e, dar caut masina de aproape 2 luni si n-am nicicum noroc la una buna SH. Ori merg sa o vad si e samsarita, ori e deja vanduta(chiar azi am patit cu un Civic Hatchback).

Deci, ma gandesc sa fac cumva sa maresc bugetul. Ce ziceti, merita luata masina asta la pretul asta, chiar daca e un model cam invechit(la cum arata ma refer)? Civic-ul nou arata mult mai bine, apare la mijlocul lui 2017 la noi, dar ma gandesc ca si pretul la una cheala probabil va pleca de la 16000, poate mai mult.

Daca poti, merita.Ca si fiabilitate este peste cele nemtesti mai putin probabil la tabla , capitol la care toate masinile japoneze sunt mai vulnerabile fata de nemtoaice.
Ti-ai cumparat aceasta masina, pana la urma?

Edited by dennis_2005, 17 November 2016 - 21:28.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate