Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Timpi asteptare in contract de tr...

Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete
 Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC
 Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?
 

Google Pixel & Pixel XL (HTC) - discutii generale

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
2794 replies to this topic

#865
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Bine spus Dan. Ma gandesc ce o sa faca google de la anul cand isi vor lua mana definitiv de pe seria nexus, cand nexus va muri oficial ( si noi odata cu el), de la cine vor mai primi feedback cu privire la bug-uri si probleme cauzate de softul nou lansat. Nu stiu cati din fanii nexus vor merge pe seria pixel atata timp cat pretul e cel care e si in conditiile in care or sa aiba de unde alege: oneplus 3t, lg g6, huawei p10 care vor sa treaca pe interfata clasica de google si sa renunte la emui. Un pas riscant facut de google pt ca sunt convins ca samsung nu va sta cu mainile in san cand incearca ei sa puna monopol pe piata android si sigur vor lansa propriul sistem de operare, pe care il anunta de cativa ani. Vor ramane probabil doar cu cei care cumpara pixel for home use.

#866
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Ei, nu va fi dracul chiar așa de negru. Samsung încearcă cu Tizen-ul de destul timp și progresele sunt modeste as zice.
Iar noi ăștia pe cale de dispariție (adica "tribul" Nexus)... e foarte posibil să ne luăm Pixel sau chiar Pixel 2 cand/daca le vom găsi la niste preturi decente. Măcar în următorii doi ani eu nu vad sa ne schimbam radical tabăra. Comunitatea încă există și e puternica și încăpățânată. Să vedem însă cat vor rezista și telefoanele noastre :). Ce-ar fi daca s-ar repeta povestea legendarului HTC HD2? :D

#867
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Pai e clar cat vor rezista, aproximativ un an de acum, pana la lansarea P-ului. Ele vor face fata lejer inca 4-5 ani aplicatiilor zic eu doar ca nu le vom tine noi atat. Si cred ca vom spune pas pixelului 1 cel putin pt ca operatorii nostri de telefonie mobila vor sa faca saltul la 5g, ceea ce presupune un transfer de 1Gbps iar pixelatul nu stie decat de 4g cu plus. Va dati seama ca vom avea banda on the air sa descarcam un film full hd in cateva secunde.
In concluzie cred ca astept pixel 2, sa vedem preturile intai.

#868
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Katabxp, este o poza pe Facebook, "keep calm I am..." Ce vreau sa spun, ia lucrurile usurel, pas cu pas, ca nu aduce anul ce aduce ceasul. Si daca ne stresam, oricum nu da G doi bani pe noi.

#869
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Cred ca Č™tiu la ce te referi - este logo-ul contului meu Google: Attached File  gplus.jpg   9.88K   26 downloads

Edited by danmerezeanu, 23 March 2017 - 15:11.


#870
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Al tau e opusul, valabil si pt @geekos: nu pot sta calm pt ca sunt roman. ��

#871
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Da. Dar logo-ul e doar pentru că ceilalti sa stie cu cine au de-a face si... să nu se streseze :)

Edited by danmerezeanu, 23 March 2017 - 15:12.


#872
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008

View Postdanmerezeanu, on 23 martie 2017 - 14:57, said:

Cred ca știu la ce te referi - este logo-ul contului meu Google: Attachment gplus.jpg
Pe Linkedin

#873
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
De curiozitate: pe ce rom sunteti? Vreau sa-mi fac o idee cam ce instaleaza nexusistii pe telefoane.

#874
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Eu unul sunt in prezent pe DP-ul de O. Dar am mai fost pe PureNexus (preferatul meu in ultima vreme), NitrogenOS, 7.1.1, respectiv 7.1.2 root-ate și Pixel-izate :). Asta ar fi rezumatul pentru ultimele 6 luni :)

Edited by danmerezeanu, 23 March 2017 - 20:55.


#875
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Stock, ca e de la munca

#876
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://sd.keepcalm-o-matic.co.uk/i/keep-calm-and-love-nexus-14.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#877
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Asta e si mai bun. Pot sa il "imprumut"? Posted Image
De fapt... ia sa dam o scurta cautare pe Google: https://www.google.e...alm and Nexus&*
Even better, mi-am facut singur unul: http://www.keepcalm-...-love-nexus-18/. Dar sa ne oprim aici caci e totusi threadul de Pixel (sigur, unii dintre noi vor ajunge si aici cand le vor deceda Nexus-urile, dar sa nu ne grabim).

Edited by danmerezeanu, 24 March 2017 - 10:33.


#878
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009
Pixel 2?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MJplxyJ7pSM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mihaipopm8, 24 March 2017 - 10:51.


#879
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Frumos concept. O combinatie de Nexus 4 9spate de sticla), Nexus 6 (stereo, spate curbat un pic - sau e doatr o impresie?), HTC 10 (tesiturile de pe frame-ul metalic), Nexus 6P (5.7 inchi diagonala). Sa vedem cum va resuit insa sa il "urateasca" Google si cat va costa. Oricum, la dimensiunea aia, daca ajung sa imi iau telefonul, promit sa nu il folosesc pana cand nu ii iau un holster rezistent; a, si nici nu vreau sa ma gandesc la situatia in care bateria s-ar umfla in telefon (macar la N6 se dezlipea capacul de plastic de pe spate)

Ca va fi o continuare e sigur... indiferent cum se va chema Posted Image Tot ce speram noi astaia "Nexus-istii" e sa existe o versiune (una cu ecran mare vreau eu Posted Image - se poate reveni la ecranul de 6 inchi sau mai mult dar cu un raport ecran/telefon cat mai mare?) care sa fie indreptata si spre dezvoltatori - adica medium level (ca pret, pentru ca nimeni nu se simte cofortabil sa testeze pe ceva extrem de scump).

Edited by danmerezeanu, 24 March 2017 - 11:24.


#880
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Dacă ar arăta asemeni lui LG G6…Posted Image

#881
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
BlueTooth issues: Fixed!

#882
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 13.09.2007
https://forum.xda-de...743572-t3578163

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate