Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Recomandare router wireless ~100 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,524
  • Înscris: 06.01.2012

 rosix, on 26 septembrie 2016 - 20:15, said:

De ce nu vrei tu sa iei un router wireless gigabit, care sa aiba si accelerare NAT si antene mai de Doamne ajuta, si un port USB?
O sa stai toata viata pe 100Mbs? Se poate si cu al doilea router, e solutia mai ieftina... dar cata economie faci?
Dar l-ai intrebat daca are nevoie de mai mult de 100mb\s ?
Ca poate nu sta sa traga toata ziua de pe net.
Sau tu poate ai impresia ca la net de 1Gb\s ti se si incarca paginile de 10 ori mai repede si de aia ii recomanzi?

#20
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

 rosix, on 26 septembrie 2016 - 20:15, said:

O sa stai toata viata pe 100Mbs?
si aia (chiar destul de multi la numar) care stau pe mai putin decat 100Mbps, ce dracu' sa mai zica? ha?
ia du-te pe la tara, sa vezi Romtelecom-ul, in zilele lui bune (putine, trust me) cu 8-12Mbps, daca ai noroc...

#21
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
iti recomand TP LINK 1043ND. fa efort pana la el. bate la noi prin 2 pereti de beton si bate si pana in strada (prin balcon de la etaju 3) la 50m.

#22
Sorin Nedelcu

Sorin Nedelcu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 15.10.2006

 jeffy86able, on 26 septembrie 2016 - 23:45, said:

Dar l-ai intrebat daca are nevoie de mai mult de 100mb\s ?
Ca poate nu sta sa traga toata ziua de pe net.
Sau tu poate ai impresia ca la net de 1Gb\s ti se si incarca paginile de 10 ori mai repede si de aia ii recomanzi?

Nu te supara pe mine ca intervin dar 4 laptopuri si 4 telefoane fac ceva trafic mai ales seara cand stai pe ele iar cei 100 Mbps or sa fie un pic cam "sugrumati".

#23
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,420
  • Înscris: 15.12.2009
Cred ca trebuie clarificata o chestie: e vorba de maxim 4 telefoane si 4 laptopuri, rareori for fi conectate toate cele 8 dispozitive simultan. Si inafara de 2 laptopuri care vor fi folosite pentru jocuri online, restul dispozitivelor vor fi folosite pentru chestii mai soft: facebook, mail, etc.

#24
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
vezi ca ti-am scris mai sus ce model sa iei. pe cand aveam 100Mbps, am avut pe routeru asta pcu meu, 1 macbook, 1 laptop, 2 tablete si dreaq stie cate telefoane.
mai nou de cand am bagat gigabitu si mi-au dat media converteru, routeru asta are doar 1 pc, 1 macbook,  tv si telefoane random. merge fara probleme.

PS: daca tot sunteti 4, puneti cate 50 lei de fiecare si aia e.

Edited by shmu, 27 September 2016 - 12:29.


#25
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,524
  • Înscris: 06.01.2012

 Sorin Nedelcu, on 27 septembrie 2016 - 11:37, said:

Nu te supara pe mine ca intervin dar 4 laptopuri si 4 telefoane fac ceva trafic mai ales seara cand stai pe ele iar cei 100 Mbps or sa fie un pic cam "sugrumati".
Pai de pe telefoane o sa faca mai mult browsing.
Si in plus, nu cred ca o sa fie toate conectate deodata si ca o sa se traga filme sau mai stiu eu ce simultan incat sa-l lase fara banda.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate