Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Unde este locata exact UM 01895 Chitila

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
Multumesc x3mytiz!
Mai mult ca sigur acolo este. "Umblaretul" galben de pe Google Maps ajunge chiar pana in poarta locatiei, iar imaginile sunt evidente ale unei unitati militare.
Acum este clar ca intrarea trebuie facuta prin partea de nord a soselei de centura, drumul fiind mult mai scurt.
Despre asta era vorba, nu despre cai verzi pe pereti.

Subiect inchis.

Edited by radudd, 31 July 2016 - 12:02.


#20
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 29.05.2004
Ieri voia cineva coordonatele platformelor petroliere marine, azi ale unei unitati militare. De zonele de nudisti nu mai intreaba nimeni?

Nu e vorba de puteri straine, ca aia se descurca, dar orice diliman autohton poa' sa faca un bucluc cu o drona sau ceva de genul, asa ca eu zic sa va vedeti de treaba,
e normal sa nu va raspunda nimeni. Mai bine dati muzica mai incet sa auziti cand suna soneria, ca sa nu foloseasca berbecul.

#21
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
haha....bazele astea in primul rand sunt protejate atat fizic cat si radio...orice drona sau etc ce trece acolo e pusa la pamant cu ECM ....fara problema

#22
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 29.05.2004
Vyctoras, ce bine ca te avem de partea noastra!...

#23
bogdan9901

bogdan9901

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 07.07.2013
Nu sunt cenzurate UM pe google mapsPosted Image

Edited by bogdan9901, 31 July 2016 - 12:59.


#24
N62B44

N62B44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,797
  • Înscris: 02.02.2010
Pentru localizarea precisa a unitatilor miltare romanesti  trimiteti un mail la ambasada rusa , ei au lista actualizata, o folosesc la update de firmware pentru rachetele lor.Posted Image

 vyctoras1985, on 31 iulie 2016 - 12:04, said:

haha....bazele astea in primul rand sunt protejate atat fizic cat si radio...orice drona sau etc ce trece acolo e pusa la pamant cu ECM ....fara problema
Da de laseru lu Ceausescu, ala care taia avioanele americane in 2-ua ce se mai aude ?

Edited by N62B44, 31 July 2016 - 13:10.


#25
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,561
  • Înscris: 02.09.2006

 gingisKHAN2015, on 31 iulie 2016 - 10:49, said:

Ai exact datele de pe site MAPN care POT  fi publice . Probabil esti mai tinerel de ceri asa ceva .Nu ?  Spre lamurire e o unitate militara .Nu e Bamboo si nici Hanul Piratilor sa le gasesti pe Google Maps .Nici aia de au facut Google Maps nu aveau   cum sa detalieze mai  mult decat este legal .
Sa mearga familia aia pe soseaua respectiva ,n-au cum sa o  rateze . Tre sa fii foarte ghinionist sa nu iti dai seama acolo care din cladiri arata a Unitate Militara !

Io-te ca m-ati facut curios, m-am uitat si eu pe maps sa vad unitatea unde am facut armata si se vede OK, am chiar o privire mai clara cind o vad de sus decit o vedeam de la nivelul solului. Deci nu este mascata de nimic desi pe vremuri era o UM foarte bengoasa (de ex. parintii nu au avut acces in curte la depunerea juramintului) si bengoasa a ramas si acum!

#26
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,705
  • Înscris: 07.02.2003

 Lipsum, on 31 iulie 2016 - 10:48, said:

Apartinand RoAF, nu cred c-o vei gasi pe GoogleMaps, din experienta iti spun ca apare ori camp ori padure in loc de unitate.
Google nu cenzureaza la noi. Stiu mai multe unitati, toate pe maps satelit. In schimb pe ancpi.ro este cenzurat hi hi hi Posted Image
In cel mai rau caz google elimina punctele alea de interes aberante gen "UM bla bla" de s emai puneau pe vremuri hi hi hi...

 tytysor, on 31 iulie 2016 - 13:17, said:

Io-te ca m-ati facut curios, m-am uitat si eu pe maps sa vad unitatea unde am facut armata si se vede OK, am chiar o privire mai clara cind o vad de sus decit o vedeam de la nivelul solului. Deci nu este mascata de nimic desi pe vremuri era o UM foarte bengoasa (de ex. parintii nu au avut acces in curte la depunerea juramintului) si bengoasa a ramas si acum!
Toate se vad nu te mai lua dupa fanii secret service, din cate stiu cam nimic obisnuit nu e cenzurat la noi si am facut ani de mapping pe google. E posibil sa cenzureze cel mult instalatii NATO mai speciale...
Sa nu uitam ca noi si cu rusii avem chestia aia cu cer deschis asa ca periodic avioane romanesti si rusesti isi survoleaza spatiile reciproc si fac poze detaliate, asa ca n-au nevoie de google sa se informeze.


Apropo cred ca am gasit unitatea, se vede si un tanc pe acolo, e chiar langa soseaua de centura nu poate fi ratata Posted Image

LE - posibil sa aibe alt indicativ... vad ca street view au pozat chiar la intrare... era 02238, alta...

Edited by andreic, 31 July 2016 - 13:41.


#27
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,561
  • Înscris: 02.09.2006

 vyctoras1985, on 31 iulie 2016 - 12:04, said:

haha....bazele astea in primul rand sunt protejate atat fizic cat si radio...orice drona sau etc ce trece acolo e pusa la pamant cu ECM ....fara problema

Aia era pe vremuri, acuma sint aparate cu laserele lui Coanda si Sabii Jedi!

Dragilor, nu amplasamentele sint secrete. In SUA cind se liciteaza o lucrare intr-o unitate militara, se pot obtine contra a citiva dolari inclusiv planurile detaliate a zonei respective pentru ca lucrarea sa poata fi evaluata de contractori!  P.S.: Atentie, dusmanul asculta!

#28
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,737
  • Înscris: 15.06.2007
http://www.carte-tel...who2078799.html

O simpla googlare..

#29
al bundy ro

al bundy ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,727
  • Înscris: 22.02.2007

 x3mytiz, on 31 iulie 2016 - 11:16, said:

O fi asta?
Aia e.

#30
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

 N62B44, on 31 iulie 2016 - 13:09, said:

Pentru localizarea precisa a unitatilor miltare romanesti  trimiteti un mail la ambasada rusa , ei au lista actualizata, o folosesc la update de firmware pentru rachetele lor.Posted Image


Da de laseru lu Ceausescu, ala care taia avioanele americane in 2-ua ce se mai aude ?

aia cu laseru era un mit....
ECM inseamna electronic countermeasures....si presupune niste statii radio de bruiere a unui semnal...cam in acelasi fel in care iti pica telefonul in momentul cand trece za president of america prin vizita in romania..... sau orice presedinte ce are in componenta alaiului care il urmeaza niste unii de la servicii....

 tytysor, on 31 iulie 2016 - 13:31, said:


Aia era pe vremuri, acuma sint aparate cu laserele lui Coanda si Sabii Jedi!

Dragilor, nu amplasamentele sint secrete. In SUA cind se liciteaza o lucrare intr-o unitate militara, se pot obtine contra a citiva dolari inclusiv planurile detaliate a zonei respective pentru ca lucrarea sa poata fi evaluata de contractori!  P.S.: Atentie, dusmanul asculta!

nu rade bre .....
uite am avut unu care s-a preocupat cu ceva mai tare ca laseru
https://en.wikipedia...i/Horia_Hulubei

#31
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,561
  • Înscris: 02.09.2006
păcatele lor ăle multe!

#32
N62B44

N62B44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,797
  • Înscris: 02.02.2010
Aha, bune ale dracu ECM-urile astea. Tehnologie spatiala, 200 euro pe Ali Baba.  Ti se abureste si luneta de la ele ?
E bine ca armata si SRI-u a invatat cate ceva de pe la hoti ca astia folosesc jammere GSM de vreo 20 ani cand sparg vreo casuta prin Spania, Italia ....

Edited by N62B44, 31 July 2016 - 18:15.


#33
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
adica neste varistoare ....

#34
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Ia-o dupa miros, cand vei detecta miros de varza sau fasole sigur in apropiere e o UM. Posted Image

#35
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,561
  • Înscris: 02.09.2006

 vyctoras1985, on 31 iulie 2016 - 18:20, said:

adica neste varistoare ....
Ce ziceti matale ca face varistorul??

#36
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,705
  • Înscris: 07.02.2003

 tfmercedez, on 31 iulie 2016 - 14:23, said:

O simpla googlare..
Care nu spune nimic despre locatia exacta si asta era in discutie.

Edited by andreic, 01 August 2016 - 14:28.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate