Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Atac in Japonia

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
88 replies to this topic

#55
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,735
  • Înscris: 06.08.2004
Sa spunem ca nu e cazul sa dau eu exemple si sa ma laud cu cati am ajutat si ajut in mod concret si astazi. Suficient sa spun ca nu vorbesc altora de lucruri pe care eu insumi nu le fac.

#56
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,702
  • Înscris: 13.06.2004

View PostSOCRATE_MMXII, on 26 iulie 2016 - 08:44, said:

Unii oameni o iau razna de la prea bine. Poate că Stalin a avut dreptate.

Ce zicea Stalin despre faza asta?   :huh:

#57
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

View PostSCORILO-CORYLLUS, on 26 iulie 2016 - 10:40, said:

Eu nu sunt ipocrit sa zic ca orice viata e la fel de importanta ca alta. Viata parintilor mei e mai importanta PENTRU MINE, decat viata cuiva din Africa, Asia sau America (Sud + Nord). De aceea fac alegerea constienta de a incerca sa le fac traiul si mai usor si nu donez la fel de mult spre cine stie ce cauza in numele a cine stie ce persoana necunoscuta, desi ai mei traiesc suficient de bine comparativ cu aia care stau in cort in Africa.
4. Si mila ta ce urme a lasat? Concret. Ai postat pe softpedia? Asta e urma ta concreta? Ce mila care lasa urme concrete ai tu in cazul acesta din Japonia? Cum influenteaza mila ta lumea? Ipocrizie multa frate.
Dar intre viata parintilor tai si viata a 100 de africani care e mai importanta?
Dar 1000 africani?
Dar tot continentul african?
Unde te opresti cu pusul in balanta a lucrurilor convenabile?

De multe ori s-a vazut la tv cate un reportaj despre un caine salvat cu elicoptere de pe un acoperis la inundatii, in timp ce in aceeasi zi au murit cateva mii de oameni intr-o alta tragedie care aproape a trecut neobservata, pt ca e doar un numar si nu pot fi individualizati.

Esti ipocrit, ca toti oamenii, slabi, si sclavi ai instinctelor.

Cred ca cris007 e doar satul/a de rasism si discutiile astea cu "sa-i casapim pe toti musulmanii", "sa-i dam afara din europa" etc... ce daca e razboi in siria, sa stea acolo la ei... desi si noi (europenii) ne-am refugiat in tari musulmane in timpul razboiului:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aZIQx-aTgmI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#58
SCORILO-CORYLLUS

SCORILO-CORYLLUS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,892
  • Înscris: 24.02.2008

View Postmaxtron_69, on 26 iulie 2016 - 10:45, said:

... si noi romanii am fost cei care am tinut prima pagina a ziarelor legat de crimele facute in toate tarile UE pana la criza emigrantilor. Noroc cu razboiul din Siria ca a mai luat spotul de pe noi....

Manipulative much? Erau ceva statistici, dar pe infractiuni, nu crime. Majoritatea lor furt din buzunare, cersetorie si alte asemenea. Nu ca e scuzabil, dar cand incerci sa faci paralela intre crima si infractiune esti gretos.
Asta ca sa nu mai spun ca multe infractiuni de la alte grupuri sociale nu sunt raportate de nimeni, ca si politia intra cu frica in cartierele lor.

#59
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,504
  • Înscris: 04.05.2007

View Postmaxtron_69, on 26 iulie 2016 - 10:45, said:


Cam slab argumentul, inteleg ca esti dintre cei care vor granite pazite cu mitraliere ca pe vremuri ca sa nu intre musulmanii peste noi, ei bine, asta iti taie libera trecere si chiar si dreptul de munca.
Iti amintesti in iarna cand romanii au stat iar 8-12 ore in vama? Pai domle situatia internationala a impus controale stricte... sa nu scape vreun musulman cumva in Ro :)
Nu se poate si libera trecere si controale stricte la granita... si noi romanii am fost cei care am tinut prima pagina a ziarelor legat de crimele facute in toate tarile UE pana la criza emigrantilor. Noroc cu razboiul din Siria ca a mai luat spotul de pe noi.

UK a iesit din EU din cauza problemei emigratiei, si nu asta cu musulmanii, ci asta cu romanii, bulgarii, polonezii etc.
Pe asta a batut moneda Farage, si s-a discutat de romani enorm

Slab argumentul tau...nu al meu. Asa este construita uniunea asta europeana, cu libera circulatie pentru cetatenii europeni si nu pentru toata lumea.

#60
SCORILO-CORYLLUS

SCORILO-CORYLLUS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,892
  • Înscris: 24.02.2008

View Postmaxtron_69, on 26 iulie 2016 - 10:51, said:

Dar intre viata parintilor tai si viata a 100 de africani care e mai importanta?
...


cu 200 de euro poti sa hranesti 100 de africani prin tarile super sarace timp de o luna. Daca ai exces peste minimul necesat 200 de euro si nu faci cumva sa ajuti un sat african uitat de lume ti-ai raspuns la intrebare.
Daca tu le faci cadou la ai tai ceva de 200 de euro in loc sa trimiti acelor saraci ti-ai raspuns la intrebare in legatura cu propria persoana.

#61
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,504
  • Înscris: 04.05.2007

View PostCris007, on 26 iulie 2016 - 10:46, said:

Sa spunem ca nu e cazul sa dau eu exemple si sa ma laud cu cati am ajutat si ajut in mod concret si astazi. Suficient sa spun ca nu vorbesc altora de lucruri pe care eu insumi nu le fac.

Si sa spunem ca atunci cand te intrebam  de problema cu restul amaratilor, focusul tau era numai numai pe "refugiati".
Mai tii minte cand iti spuneam ca in Siria este posibil ca nimeni sa nu moara intr-o anume zi din cauza "razboiului", dar cu siguranta in alte zone mor literalmente de foame sute de copii?
Atunci te faceai ca ploua...acum brusc te-a napadit mila.

#62
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

View PostSCORILO-CORYLLUS, on 26 iulie 2016 - 10:58, said:

Manipulative much? Erau ceva statistici, dar pe infractiuni, nu crime. Majoritatea lor furt din buzunare, cersetorie si alte asemenea. Nu ca e scuzabil, dar cand incerci sa faci paralela intre crima si infractiune esti gretos.
Asta ca sa nu mai spun ca multe infractiuni de la alte grupuri sociale nu sunt raportate de nimeni, ca si politia intra cu frica in cartierele lor.
Ai grija la limbaj, pt ca spune f multe despre tine ca om. Si poate fi si raportat moderatorilor.
In plus, iti dovedesti si limitarile de cunostinte care le ai: https://www.google.r...q=crime meaning
In caz ca ti-e greu sa dai click:
"crime: an action or omission which constitutes an offence and is punishable by law."

Totusi, nu e vorba doar de furturi din buzunare, e vorba si de violuri, si de omoruri, si multe multe altele:
http://www.ziarulrom...ori-din-uk.html

http://www.dcnews.ro...nie_108496.html

"Nigel Farage, liderul UKIP (Partidul Independent al UK) a declarat in timpul conferintei partidului sau in Londra, ca subiectul principal campaniei electorale a UKIP pentru alegerile europene va fi un nou val al imigrantilor din Romania si Bulgaria din ianuarie 2014.
In UK vine un nou val de crime, facute de romani?
Liderul UKIP sustine, ca capitala deja sufara „un val de crime romanesti” si acuza Coalitia in pregatiri de bunvenit al „ gruparilor criminale”din tarile noi ale UE, relateaza „The Independent”. Se asteapta ca UKIP va primi majoritatea voturilor in alegerile Europene in mai." Pbservi folosirea cuvantului "crime" in mod repetat?

http://www.antena3.r...aza-356286.html
Cate cantece stii despre musulmani? http://www.evz.ro/it...nia-953593.html
http://stirileprotv....bila-crima.html

Declarații șocante de la trei criminali români din Italia, care au ucis un funcționar public

se poate continua asa la nesfarsit. Efectiv pana in 2015 cand problema refugiatilor a luat locul, romanii erau expulzati din Franta cu forta, in Italia erau priviti ca niste gunoaie, in Germania la fel, Norvegia, Olanda faceau referire la romani ca la principalul argument impotriva liberei circulatii in EU etc... deci practic TOATE tarile UE erau terorizate de romani.

Afise anti-romanesti in Olanda: „Romania trebuie sa plece din UE, nu Marea Britanie”

Ca olandez imigrant în București, nu înțeleg de ce românii nu vor să primească refugiați

Inteleg ca adevarul doare, dar de aici si pana la a spune ca eu manipulez... cam ce interes as avea?
Mi-as dori sa nu fie asa si romanii sa fie un exemplu de civilizatie si atunci am putea sa discutam altfel si sa dam lectii in problema imigrantilor.

Edited by maxtron_69, 26 July 2016 - 11:24.


#63
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postmaxtron_69, on 26 iulie 2016 - 11:10, said:

poate fi si raportat moderatorilor.
Ce pacat ca europenii nu au inca dreptul la libera exprimare ca in SUA.

#64
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,702
  • Înscris: 13.06.2004
Ca fapt divers crime (en) = infracţiune (ro). Dar unii cred că crime (en) = crimă (ro) şi de acolo confuzii...

#65
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,504
  • Înscris: 04.05.2007
In plus unii sunt si foarte sensibili...dar totusi vin sa agite spiritele. Oare de ce?

#66
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

View PostAMDG, on 26 iulie 2016 - 11:13, said:

Ce pacat ca europenii nu au inca dreptul la libera exprimare ca in SUA.
Sint membru pe multe forumuri in SUA si nu am vazut niciunul unde sa fie permis limbajul de mahala, injuriile, jigniri, iesiri rasiste.
In schimb sint incurajate postarile insotite de argumente, linkuri, dovezi etc.
Tu ai vazut?

In acelasi timp, in Ro, am renuntat la multe forumuri pt ca limbajul si calitatea discutiilor ajunsesera sub orice critica.

De ce te-a deranjat ca am spus ca un post jignitior poate fi raportat... nu se stie... ai ales din tot postul meu plin de linkuri si referinte externe sa te legi de acele cuvinte Posted Image Interesant.

View Postthe_lion, on 26 iulie 2016 - 11:20, said:

In plus unii sunt si foarte sensibili...dar totusi vin sa agite spiritele. Oare de ce?
Deci daca cineva iti contesta opiniile putine dar fixe agita spiritele?
Chiar daca aduc ceva dovezi in sprijinul afirmatiilor lor in timp ce tu ai doar opinia ta si atat, fara nici un backup?

View Postdjl, on 26 iulie 2016 - 11:17, said:

Ca fapt divers crime (en) = infracţiune (ro). Dar unii cred că crime (en) = crimă (ro) şi de acolo confuzii...
Nici in Ro crima nu inseamna automat omor.
Omorul e dat doar ca exemplu. Daca ar fi sinonim, nu ar fi dat ca un exemplu (ceea ce presupune ca mai exista si altele).
Insa cei care stiu cel mai putin sint si cei mai vocali si cei mai grabiti sa jigneasca.

Edited by maxtron_69, 26 July 2016 - 11:27.


#67
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postmaxtron_69, on 26 iulie 2016 - 11:30, said:

iesiri rasiste.
Afirmatia ca rasele sunt diferite e o iesire rasista ?

#68
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Oare doar cele europene ne intereseaza? Ca-s mai aproape si cu potential de a fi periculoase pentru propria persoana

#69
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009

View PostCris007, on 26 iulie 2016 - 10:46, said:

Sa spunem ca nu e cazul sa dau eu exemple si sa ma laud cu cati am ajutat si ajut in mod concret si astazi
Să spunem că  nu e cazul să dau eu exemple cum te pupă pe tine în cur toți moderatorii doar de dragul traficului pe care îl generezi pe forum.
Spor la prostit!

#70
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,504
  • Înscris: 04.05.2007

View Postmaxtron_69, on 26 iulie 2016 - 11:30, said:



Deci daca cineva iti contesta opiniile putine dar fixe agita spiritele?
Chiar daca aduc ceva dovezi in sprijinul afirmatiilor lor in timp ce tu ai doar opinia ta si atat, fara nici un backup?


Si aici de pe ce cont ai mai discutat? Caci vad ca esti foarte la curent cu ideile mele fixe iar eu nu-mi aduc aminte sa te mai fi vazut prin discutii pe aici.

Edited by the_lion, 26 July 2016 - 11:58.


#71
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

View Postthe_lion, on 26 iulie 2016 - 11:58, said:

Si aici de pe ce cont ai mai discutat? Caci vad ca esti foarte la curent cu ideile mele fixe iar eu nu-mi aduc aminte sa te mai fi vazut prin discutii pe aici.
haha, asta chiar e tare... putina paranoia. Nu stiu, te las sa faci cercetari :)

#72
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,504
  • Înscris: 04.05.2007
Stai linistit(a), userii plini de imaginatie cu 69 la sfarsit nu ma intereseaza catusi de putin.
Spor la postat!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate