Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Atac in Japonia

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
88 replies to this topic

#37
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Unul din tanara generatie a lichidat niste "asistati social" sau ceva de genul asta.

#38
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Este un soi de hitlerism japonez Posted Image

http://www.hotnews.r...rnul-aproba.htm

"Japonezul care a ucis 19 persoane cu dizabilitati marti fusese internat in februarie dupa ce spusese ca este dispus sa faca asa ceva daca guvernul aproba"

Deci lasati lalaiala aia cu lumea a inebunit... nu, nebunii cu gandiri neonazi / extremisti sunt peste tot...

Edited by andreic, 26 July 2016 - 08:50.


#39
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014

View Postmiromulus, on 26 iulie 2016 - 00:48, said:

Cand va ziceam ca a luat-o lumea razna... Nu mai are nicio legatura cu terorismul, a fost deschisa usa tuturor dezaxatilor care acum au o solutie noua la tacanelile lor. Pun mana pe ceva arma si ies la ucis Posted Image
Vine apocalopsa ! Pocaiti-va !

#40
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,767
  • Înscris: 27.05.2011
Mi se pare ca exista un extaz macabru in randul userilor de pe acest forum de fiecare data cand au loc tragedii.
Chiar atit de mare e plictiseala pe acasa pe la voi?

#41
Lup_Victor

Lup_Victor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 06.03.2016

View PostLordRaptor, on 26 iulie 2016 - 08:56, said:

Mi se pare ca exista un extaz macabru in randul userilor de pe acest forum de fiecare data cand au loc tragedii.
Chiar atit de mare e plictiseala pe acasa pe la voi?
Nah,noi nu traim sub stare de urgenta de 1 an de zile si nici nu incasam 4 atentate intr-o saptamana ca nemtii,trebuie sa ne intelegi si pe noi,nu avem o viata asa palpitanta ca voi...Posted Image

#42
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View PostLordRaptor, on 26 iulie 2016 - 08:56, said:

Mi se pare ca exista un extaz macabru in randul userilor de pe acest forum de fiecare data cand au loc tragedii.
Chiar atit de mare e plictiseala pe acasa pe la voi?

daca Basescu nu mai este in prim plan, Ponta nici el, Iohannis nu ofera subiecte de scandal... asa ca facem si noi ce putem.

#43
SCORILO-CORYLLUS

SCORILO-CORYLLUS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,892
  • Înscris: 24.02.2008

View PostCris007, on 26 iulie 2016 - 07:06, said:

...
Exista o scala a valorilor dupa care sunt clasificate omuciderile? Faptul ca un om e ucis e mai putin important in functie de ideologie? Viata pierduta are mai multa sau mai putina importanta in functie de ce avea in cap ucigasul?

Evident da (cand ne referim la cum interpretezi tu din public, nu legal). Scara e data de probabilitatea ca un alt cretin sa faca acelasi lucru impotriva ta sau cunoscutilor tai. Ca asta e tot ce conteaza. Ipocrizie e sa zici ca iti pasa la fel de mult de toti. In realitate, daca probabilitatea de a te afecta direct e scazuta simti mila fata de aia si familia lor si cam atat.
Nici nu ai de ce mai mult, ar fi contra-evolutiv, daca ai simti mai mult te-ai sinucide pe la 10-12 ani cand incepi sa descoperi ce se intampla in lume.
Asa ca teroristi musulmani (musulmani sunt peste tot, deci poti da de acel 1% iubitori de virgine date de pedofilul suprem) prezinta un risc mult mai mare decat ceva japonez care a omorat bolnavi psihic in Japonia. Mi-e mila de acele victime, regret suferinta provocata acelor familii dar cam atat, probabilitatea ca acest eveniment sa ma afecteze tinde spre 0. Nu am de ce sa sustin ceva masuri luate (ma refer direct, sa platesc eu ceva sau sa ma apuc sa fac proteste sau cine stie ce).
O probabilitate ceva mai mare dar nu excesiv de mare de a ma afecta o au faptele Boko Haram. Groaznice, dar cum nu vreau sa ma duc prin Africa sub-sahariana nici in vizita iarasi sansele de a ma afecta direct sunt destul de mici. As sustine o misiune de pace ONU, consider acceptabila plata de catre tara mea din taxele luate inclusiv de la mine a unor trupe acolo (in parteneriat cu alte tari).
In schimb primatele adoratoare de pedofili de prin Europa ma ingrijoreaza. Pentru ca pe aici traiesc, in UE mai sunt trimis in delegatie de la lucru, in UE imi cam fac concediu. De aceea aici vreau masuri dure, vreau ca la primul semn ca maimuta e violenta sa fie trimisa de unde a venit, daca incepe sa urmareasca propaganda ISIS si incearca sa cumpere chestii sa fie trimisa direct in mijlocul marii. Ma intereseaza siguranta mea si a membrilor care contribuie cu ceva la societate.

Edited by SCORILO-CORYLLUS, 26 July 2016 - 09:22.


#44
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Cred ca aia de la spitalu psihiatric o sa-si piarda licenta.

View PostCris007, on 26 iulie 2016 - 05:31, said:

Dar ce e asta? Uniculturalismul mult laudat al japonezilor face victime si el ca si multiculturalismul?
Conteaza mai putin aceste victime decat victimele omorate de jihadisti? Ca nu aud colegii atat de vocali in cazurile cu musulmani sa-si spuna parerea acum. Va face threadul asta 100 de pagini oare in care sa se discute pana la infiintarea unui kkk2 in Japonia? Eu zic ca nu..

Nu le mai trebuie si altii in plus.

#45
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
^^Scorilo, ce spui tu este foarte logic, dar atat de greu de inteles pentru hipioti.
pentru ca hipiotii nu au notiunea de autoconservare.

#46
PicoDazore

PicoDazore

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 25.11.2011

View Postdjl, on 26 iulie 2016 - 00:49, said:

Cred că e şi un fel de modă. Când cineva face o prostie le dă un impuls şi altora s-o facă (alţii care nu aveau curajul sau determinarea până atunci).

Daca ai intreba un psihiatru cu experienta, in ce masura vizionarea filmelor horror pot afecta un dezaxat mintal, care nu-si ia tratamentul la timp, ori este iritat de altcineva. Sigur ai primi un raspuns pozitiv, vis-a-vis de agresiunile fizice manifestate de un bolnav mintal.
Dealtfel, criminalul bolnav a si declarat, printre altele:

"Vreau să scap de toate persoanele cu dizabilităţi din lumea aceasta".

Sursa: http://www.romaniatv...ati_305758.html

Acum, cu permisiunea moderatorului, (postez un mic videoclip), ce se intampla cu un asemenea bolnav mintal, cand priveste la un personaj din film, care manifesta aceleasi deficiente mintale, sau cel putin asemanatoare, ca sa nu mai spun de replicile rostite, gen: ,,Suntem vanatorii, care-i vaneaza/omoara pe cei slabi, pentru a supravietui cei puternici,

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rxggEaX4LLI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Are o anumita legatura cu manifestarile reale ale criminalului nipon.
Isn't it?!!!

#47
BogzaG

BogzaG

    nu pot trăi fără multiculti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 03.07.2016
aici este dat un foto cu nenea cremenalul.

http://www.hotnews.r...rnul-aproba.htm

#48
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004

View Postthe_lion, on 26 iulie 2016 - 08:18, said:

Din punct de vedere moral evenimentele sunt similare. Impactul insa asupra noastra nu va fi insa acelasi ca si atentatele din Europa. Pana una alta noi suntem in UE, avem libera trecere si drept de munca aici, nu in Japonia.

Pe de alta parte, se pare ca motivatia astuia, probabil la fel de bolnava, este totusi alta: http://m.hotnews.ro/stire/21183512

Asa este. Dar stii care-i treaba? Alaturi se plangea lumea ca in OM sunt 54 de grade si ca asa o sa fie in continuare. Se plangeau ca oamenii de acolo o sa incerce sa supravietuiasca migrand catre nord.
Crezi ca avem vreo vina ca temperatura a ajuns la 54 de grade, noi astia din nord. Ca unii nu cred in incalzirea globala, globalism si altele din astea.

#49
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View PostCris007, on 26 iulie 2016 - 09:33, said:

Crezi ca avem vreo vina ca temperatura a ajuns la 54 de grade, noi astia din nord. Ca unii nu cred in incalzirea globala, globalism si altele din astea.
Da, zeița Amaterasu e ofticată că s-ar iubi, dar n-are cu cine. E prea fierbinte. Prea ca-n Japonia.

#50
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004

View PostSCORILO-CORYLLUS, on 26 iulie 2016 - 09:09, said:


Evident da (cand ne referim la cum interpretezi tu din public, nu legal). Scara e data de probabilitatea ca un alt cretin sa faca acelasi lucru impotriva ta sau cunoscutilor tai. Ca asta e tot ce conteaza. Ipocrizie e sa zici ca iti pasa la fel de mult de toti. In realitate, daca probabilitatea de a te afecta direct e scazuta simti mila fata de aia si familia lor si cam atat.
Parerea ta.
Parerea mea e ca fiecare viata de om merita sa i se ofere macar o sansa din partea mea. Sa speram ca tu o sa intalnesti in viata numai oameni cum crezi tu ca trebuie sa fie oamenii, fara scrupule.
Iar daca crezi ca viata umana nu are nici macar atata valoare incat sa ii dai o sansa cum se face ca atunci cand iti mor parintii nu mai poti sa ii aduci inapoi? Asa un lucru fara valoare ca oricat ai vrea nu poti sa faci nimic in puterea ta sa oferi viata inapoi.
Mila care nu lasa urme in realitatea concreta nu exista.

Edited by Cris007, 26 July 2016 - 10:24.


#51
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,490
  • Înscris: 04.05.2007

View PostCris007, on 26 iulie 2016 - 09:33, said:



Asa este. Dar stii care-i treaba? Alaturi se plangea lumea ca in OM sunt 54 de grade si ca asa o sa fie in continuare. Se plangeau ca oamenii de acolo o sa incerce sa supravietuiasca migrand catre nord.
Crezi ca avem vreo vina ca temperatura a ajuns la 54 de grade, noi astia din nord. Ca unii nu cred in incalzirea globala, globalism si altele din astea.


Stiu, stiu...toata Africa de Nord si o buna parte din cea sub-sahariana trebuie sa vina in Europa. Le suntem datori...si drepturile omului si bla bla bla.
Am anticipat aceasta schimbare de discurs inca de anul trecut...dar atunci prioritate aveau "refugiatii". Acum le vine randul astora sa fie trimisi incoace...

Edited by the_lion, 26 July 2016 - 10:27.


#52
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

View Postlex404, on 26 iulie 2016 - 01:10, said:

Copiii poarta non stop sisteme de alarma.
În public (gări, magazine, piețe, etc) au speakere în care pun să nu se îndepărteze e parinti sa nu fie răpiti.

Din parc îi trimite acasă la ora 6 ca să nu îi răpească and so.


Nu mi se pare okay să-ți crești copilul cu ideea că cândva cineva o să-l răpească sau o să-l împingă în fața trenului (asta e din portofoliul normal al japoniei).

Acum ma uit la știri. Vreau sa vad daca e gaijin sau nu.

Maică-mea o zis "nebun japonez".

Am zis de multe ori, aici nebunii umbla pe străzi pentru că legal nu are ce le face dacă nu o comit.
Aiurea, a fost acum cateva sapt un documentar despre Japonia si vorbeau japonezi din Romania, deci cred ca stiu mai bine ca tine ce si cum, si spuneau ca copii merg singuri la gradinita de la varste fragede, in metrou, transport in comun si nimeni nu se mira (ca in SUA de ex, unde ar fi probabil dusi la politie si cautati parintii).
Spuneau ca parintii ii duc doar prima zi, a doua zi ii urmaresc din umbra, si apoi se descurca singuri.
Tu spui fix invers... dispozitive de urmarire? Orice iPhone poate fi urmarit, orice Android, nu cred ca mai e ceva de mirare.

View PostCris007, on 26 iulie 2016 - 05:31, said:

Dar ce e asta? Uniculturalismul mult laudat al japonezilor face victime si el ca si multiculturalismul?
Conteaza mai putin aceste victime decat victimele omorate de jihadisti? Ca nu aud colegii atat de vocali in cazurile cu musulmani sa-si spuna parerea acum. Va face threadul asta 100 de pagini oare in care sa se discute pana la infiintarea unui kkk2 in Japonia? Eu zic ca nu..
Si musulmanii atacatori din ultimele saptamani sint tot doar niste dezaxati cu probleme psihicie dovedite, intamplator de o anume religie.

Avem si noi destui ucigasi: http://www.descopera...speriat-america
http://www.mediafax....-oameni-8747570

#53
SCORILO-CORYLLUS

SCORILO-CORYLLUS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,892
  • Înscris: 24.02.2008

View PostCris007, on 26 iulie 2016 - 10:22, said:

1. Parerea ta.
2. Parerea mea e ca fiecare viata de om merita sa i se ofere macar o sansa din partea mea. Sa speram ca tu o sa intalnesti in viata numai oameni cum crezi tu ca trebuie sa fie oamenii, fara scrupule.
3. Iar daca crezi ca viata umana nu are nici macar atata valoare incat sa ii dai o sansa cum se face ca atunci cand iti mor parintii nu mai poti sa ii aduci inapoi? Asa un lucru fara valoare ca oricat ai vrea nu poti sa faci nimic in puterea ta sa oferi viata inapoi.
4. Mila care nu lasa urme in realitatea concreta nu exista.

1. Observatia mea asupra realitatii. Vedem din raspunsurile tale la urmatoarele intrebari (punctul 2) cat de adevarata e parerea ta sau daca e cazul de ipocrizie la tine:
2. Accept ca asta e crezul tau. Cand ai fost in Africa sa ajuti copii de acolo? Ai fost sa predai ceva, sa ajuti la constructia unei case/scoli? Cand ai facut asta in Romania? Sau in Moldova?Donezi tot ce castigi peste minimul esential?
3. Cine ti-a zis tie ca eu consider ca viata umana nu are valoare? Cum ai tras tu concluzia asta din ce am scris eu? Sau doar arunci platitudini. Evident ca viata umana e importanta, dar imi pasa mult mai mult de viata victimei, nu de viata maimutei adoratoare de pedofil (atunci cand discutam despre terorism).
Eu nu sunt ipocrit sa zic ca orice viata e la fel de importanta ca alta. Viata parintilor mei e mai importanta PENTRU MINE, decat viata cuiva din Africa, Asia sau America (Sud + Nord). De aceea fac alegerea constienta de a incerca sa le fac traiul si mai usor si nu donez la fel de mult spre cine stie ce cauza in numele a cine stie ce persoana necunoscuta, desi ai mei traiesc suficient de bine comparativ cu aia care stau in cort in Africa.
4. Si mila ta ce urme a lasat? Concret. Ai postat pe softpedia? Asta e urma ta concreta? Ce mila care lasa urme concrete ai tu in cazul acesta din Japonia? Cum influenteaza mila ta lumea? Ipocrizie multa frate.

Edited by SCORILO-CORYLLUS, 26 July 2016 - 10:42.


#54
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

View Postthe_lion, on 26 iulie 2016 - 08:18, said:

Din punct de vedere moral evenimentele sunt similare. Impactul insa asupra noastra nu va fi insa acelasi ca si atentatele din Europa. Pana una alta noi suntem in UE, avem libera trecere si drept de munca aici, nu in Japonia.

Pe de alta parte, se pare ca motivatia astuia, probabil la fel de bolnava, este totusi alta: http://m.hotnews.ro/stire/21183512
Cam slab argumentul, inteleg ca esti dintre cei care vor granite pazite cu mitraliere ca pe vremuri ca sa nu intre musulmanii peste noi, ei bine, asta iti taie libera trecere si chiar si dreptul de munca.
Iti amintesti in iarna cand romanii au stat iar 8-12 ore in vama? Pai domle situatia internationala a impus controale stricte... sa nu scape vreun musulman cumva in Ro :)
Nu se poate si libera trecere si controale stricte la granita... si noi romanii am fost cei care am tinut prima pagina a ziarelor legat de crimele facute in toate tarile UE pana la criza emigrantilor. Noroc cu razboiul din Siria ca a mai luat spotul de pe noi.

UK a iesit din EU din cauza problemei emigratiei, si nu asta cu musulmanii, ci asta cu romanii, bulgarii, polonezii etc.
Pe asta a batut moneda Farage, si s-a discutat de romani enorm

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate