Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

Achizite telefon 2300 RON

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#73
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Ai uitat sa mentionezi ceva...
"All the smart phones prices on flosmall does not include shipping fees. You will be given different express shipping options at charge on checkout page."
"Any phones you bought in our shop, can enjoy origin country aftersales service(China): 15 days replacement, one year warranty service!"
Chiar ca pret de pret...adica f mult, mai bine de pe olx cu factura din ro.

#74
misuh

misuh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 27.06.2013
Va multumesc pentru Huawei vs Samsung fight..din cate mi-am dat seama aici ceva consta si in preferinte:
huawei plus-uri fata de samsung: baterie; rapiditate (cu ff putin timp mai mare,deci chiar irelevanta treaba pana a urma); ecran mare pt doritori;PRETUL (mai) real
Trebuie sa recunoastem ca s7 edge are o camera mult mai buna si un ecran superamoled de exceptie..insa cum ati spus si voi preturile difera.
Nu e vorba ca e samsung.. nu asta ma intereseaza pana la urma;dar din clipuri pe youtube cu camera/ speed comparision tot la s7 edge veti ajunge si voi. Daca era orice marca de telefon si se comporta lafel in videourile urmarite, pe acela il luam.
Acum de exemplu, daca as fi tata, cu siguranta as lua mate 8-ul, dar daca eu stiu ce prefer si cu ce ma avantajeaza s7 edge-ul; pe acesta l-as alege.

Momentan mai astept sa se ieftineasca umpic pe olx; in acelasi timp mai strang si niste banuti..
Inca astept sugestii,recomandari si sfaturi in legatura cu achizitia.
Am uitat sa mentionez ca telefonul il voi folosi pt. camera (spate si front); vizionat filme; facebook;browsing si toate cele.. mai putin gaming. Stiu ca as putea sa-mi iau o camera foto separat cum am mai citit pe la unii; dar de ce sa-mi iau 100 de aparate cand unul ma poate multumi?

#75
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 18.09.2003
Telefonul îl ai mereu la tine, camera sta mai mult acasă.

#76
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,677
  • Înscris: 24.11.2015

 misuh, on 06 mai 2016 - 23:44, said:

Va multumesc pentru Huawei vs Samsung fight..din cate mi-am dat seama aici ceva consta si in preferinte:
huawei plus-uri fata de samsung: baterie; rapiditate (cu ff putin timp mai mare,deci chiar irelevanta treaba pana a urma); ecran mare pt doritori;PRETUL (mai) real
Trebuie sa recunoastem ca s7 edge are o camera mult mai buna si un ecran superamoled de exceptie..insa cum ati spus si voi preturile difera.
Nu e vorba ca e samsung.. nu asta ma intereseaza pana la urma;dar din clipuri pe youtube cu camera/ speed comparision tot la s7 edge veti ajunge si voi. Daca era orice marca de telefon si se comporta lafel in videourile urmarite, pe acela il luam.
Acum de exemplu, daca as fi tata, cu siguranta as lua mate 8-ul, dar daca eu stiu ce prefer si cu ce ma avantajeaza s7 edge-ul; pe acesta l-as alege.

Momentan mai astept sa se ieftineasca umpic pe olx; in acelasi timp mai strang si niste banuti..
Inca astept sugestii,recomandari si sfaturi in legatura cu achizitia.
Am uitat sa mentionez ca telefonul il voi folosi pt. camera (spate si front); vizionat filme; facebook;browsing si toate cele.. mai putin gaming. Stiu ca as putea sa-mi iau o camera foto separat cum am mai citit pe la unii; dar de ce sa-mi iau 100 de aparate cand unul ma poate multumi?

Gresit. Bateria de pe S7 edge este mai buna ca la orice huawei lansat pana in prezent, este unul dintre telefoanele care au cea mai mare autonomie din cate am vazut eu in teste. (sper sa nu fie publicitate ascunsa). Snapdragon 820 este cel mai tare la momentul actual, huawei nu ii intrece cu acel kirin 950/955. Camera la S7/edge este cea mai buna camera de pe un smartphone.
Dar la specificatii/pret, huawei mate 8 mi se pare foarte bun. Este in jur de 2.500lei, pe cand un s7edge sare de 3.200lejer. E o diferenta totusi de cel putin 700lei.
Si Mate 8 se misca bine, are autonomie foarte buna, camera buna, constructie buna, design placut, raport ecran/corp foarte bun, deci la 2.500lei mi se pare un pret bun.

Edited by TruculMagic, 07 May 2016 - 09:43.


#77
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 18.09.2003
S7 edge cu exynos este mai bun la autonomie și se mișcă mai bine vs S820 (varianta cu S820 se vinde doar în us)

#78
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Varianta cu S820 o gasesti si la RDS cred, fiind compatibila cu 4G-ul lor. Varianta cu Exynos stiu ca nu are banda 38 tdd.

#79
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 18.09.2003
La rds tot exynos si merge 4g, nu exista 820 decat in us si china.

Edited by QAZ, 07 May 2016 - 15:44.


#80
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,677
  • Înscris: 24.11.2015
Oare de ce nu este cu snap820 ? Posted Image

#81
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Pentru ca oficial Samsung nu importa in Europa asa ceva.
Daca cineva vinde Samsung cu SD e adus neoficial, deci fara garantie oferita de Samsung (Romania la ESD)

#82
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Mate 8 e alegerea potrivita pentru ce ai tu nevoie: baterie f buna si ecran rezonabil pentru filme.

#83
bronxxx

bronxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 02.10.2007

 TruculMagic, on 07 mai 2016 - 09:42, said:


Gresit. Bateria de pe S7 edge este mai buna ca la orice huawei lansat pana in prezent, este unul dintre telefoanele care au cea mai mare autonomie din cate am vazut eu in teste. (sper sa nu fie publicitate ascunsa). Snapdragon 820 este cel mai tare la momentul actual, huawei nu ii intrece cu acel kirin 950/955. Camera la S7/edge este cea mai buna camera de pe un smartphone.
Dar la specificatii/pret, huawei mate 8 mi se pare foarte bun. Este in jur de 2.500lei, pe cand un s7edge sare de 3.200lejer. E o diferenta totusi de cel putin 700lei.
Si Mate 8 se misca bine, are autonomie foarte buna, camera buna, constructie buna, design placut, raport ecran/corp foarte bun, deci la 2.500lei mi se pare un pret bun.
ma distreaza unii care sustin ca s7 are cea mai buna camera cand siteurile gen gsmarena,expertreviews uk si altele zic ca de fapt...G5 are cea mai buna camera

#84
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Te distrezi degeaba, cred ca nu ai inteles nimic de pe site urile alea :))

#85
bronxxx

bronxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 02.10.2007
eu cred ca ar trebui sa te informezi mai bine,vezi ca sunt destul de multe vs intre g4 si s7 la camera,vorbim de siteuri gen gsmarena(au chiar doua vs),phonearena,trustedreviews.ma distrez caci fanboy samsung vin cu replici "e cea mai buuuunaaa" de zici ca g5 m10 sau restul au camere de 2013.hai ma lasi?

#86
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Este cea mai buna pentru ca site uri de specialitate zic asta si se observa din review uri. Ca tu ai ramas in 2010 cu fanboy si chestii din astea e problema ta, noi am ajuns in 2016.

#87
bronxxx

bronxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 02.10.2007
care site-uri ?lumineaza-ne caci vreo 4 site-uri de specialitate dau camera de pe G5 fiind mai buna.sau tu la alb zici ca e negru si albastru e rosu?te faci ca nu stio sa citesti am impresia :)))

#88
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
La orice telefon mai scump de 2000 lei iei ce-ti place tie cel mai mult ca design, feeling, ui, etc. Diferentele sunt destul de mici intre ele, nu mai are rost sa te tot uiti care e cu 0.01% mai bun....

Edited by Robiacs, 16 May 2016 - 09:40.


#89
fablle

fablle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 03.04.2009
daca iti place un display mare mate 8 e varianta cea mai buna

#90
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
"ne"? Sunteti doi acum? Pai uitati va voi doi pe net mai bine chiar si pe site urile alea care ziceai tu ca da asa castigator pe unu din ele...si daca vrei sa ti dai si mai bine seama pune clipul de pe yt pe mute si nu mai asculta ce zice ala, doar uitate la pozele dintre cele 3 M10, G5, S7.
Oricum esti irelevant cu camera ta pe topicul asta, vezi ca exista arie de VS.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate