Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Cum rezolv problemele platformei SMF

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Cichi-Cian

Cichi-Cian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 02.04.2016
Am o comunitate ce foloseste ca platforma SMF versiunea 2.0.11 si am intampinat niste probleme la ea. De exemplu cand pun un grup in legenda jos cum este " administrator ", rangurile din legenda se aseaza andalea. De exemplu eu vreau sa am Administrators, Moderators, CS Owners, CS Staff, CS, Admin, Contributors de la mic la mare cum ar veni. Iar mie imi apare Administrators, Contributors, CS Admin, CS Staff, CS Owners. Cum le pot aranja ?

A doua problema este: eu vreau sa pun poze cu rankuri la profil de exemplu administratorul sa aiba o poza cu rankul sau sus pe profil cu Administrators si asa mai departe. Am incercat cu un ulr in acea casuta unde pui staradmin.gif si imi arata ****. Ce trebuie facut ?

Aceasta este ultima mea problema, doresc sa imi pun un chat http://custom.simple.../mods/?mod=1295 cand descarc fisierul il dezarhivez si imi da vreo 10 .xml si alte balarii. Habar am unde sa le pun, nu gasesc un tutorial bun. Daca mi-ati putea rezolva macar una sau doua din aceste probleme ar fi ok. Multumesc pentru ca mi-ati acordat atentie.

#2
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Legat de legenda, ele sunt asezate in ordinea alfabetica.
La chat, trebuie sa te duci in admincp , la extensie, si trebuie sa ai pe acolo un buton unde sa urci arhiva cu acele .xml si dupa sa dai install sau ce scrie acolo. Am lucrat si eu cu SMF, dar asta a fost acum vreo 2 ani.

#3
Cichi-Cian

Cichi-Cian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 02.04.2016
Si eu le-am incarcat in ftp...Posted Image

#4
Cichi-Cian

Cichi-Cian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 02.04.2016
Nu stie nimeni?Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate