Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Atestat consilier de siguranta

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi
 Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...
 

Jocurile Olimpice de Vară de la Rio

- - - - -
  • Please log in to reply
898 replies to this topic

#37
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,433
  • Înscris: 04.08.2010
Nu înțeleg de ce s-a preferat să se meargă pe canotaj când meciul de handbal feminin dintre Norvegia și Brazilia era mult mai atractiv... Plus că s-a difuzat canotaj pe TVR HD în care n-aveam niciun reprezentant și meciul de spadă al Ana-Mariei Popescu (ex-Brânză) a fost doar pe TVR 2. Ciudate decizii...

Edited by Cipry7, 06 August 2016 - 15:41.


#38
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
TVR a reusit performanta sa-mi dea de trei ori pana acum un puternic gust amar.

Mai intai, meciul dintre Norvegia si Brazilia de la handbal, trebuia sa fie televizat pe TVR1. Ei bine, nu e televizat pe niciun canal.

In schimb, meciul de polo dintre Ungaria si Serbia a fost mutat de pe TVR3 pe TVR2. Bun, m-am uitat la meciul ala. Asta pana cu un minut si jumatate inainte de final, cand ungurii mai aveau un singur gol avans, iar pe TVR2 se trece brusc la concursul de spada feminin. N-am nicio problema cu asta, oricum m-as fi uitat la spada, pentru ca era reprezentanta noastra Ana Maria Popescu (Branza). Dar sa treci asa brusc de la finalul unui meci extrem de spectaculos de polo, in conditiile in care pe TVR1 erau calificari la canotaj, iar pe TVR3 calarie... mi se pare absolut absurd.

In fine, a treia deceptie... Ana Maria Popescu a trecut destul de repede de adversara ei, calificandu-se mai departe. In acelasi timp, mai era destul din meciul Simonei Gherman impotriva unei alte frantuzoaice. Ei bine, TVR a iesit la fel de brusc din emisie fara sa stim cum se termina meciul spadasinei noastre. Din pacate, Simona Gherman a pierdut acel duel cu 13-10, dupa ce a condus cu 10-8. Astfel, ramanem doar cu Ana Maria Popescu sa se lupte la medalii.



@Cipri, ai fost mai rapid...Posted image)


[ https://scontent.fotp1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13934954_10153634987517751_5685166641430968637_n.jpg?oh=136db19b9fa82e6797d1b71c9ee295a3&oe=5822AE8B - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Lee Eun-Ju (Coreea de Sud) si Hong Un Jong (Coreea de Nord). Pana la urma asta inseamna olimpiada. Nu stiu in ce alt context am fi avut o asemenea imagine cu o nord-coreeanca alaturi de o sud-coreeanca.

Edited by Vla0d_, 06 August 2016 - 15:52.


#39
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
Eu nu-mi pot explica de ce imi este transmis un meci de tenis de masa pe TVR 1, in care Romania nu are niciun reprezentant, in detrimentul meciului de tenis a lui Tecau si Mergea..

#40
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Mare dezamagire cu fetele de la spada... Asteptarile erau mari pentru un rezultat bun. Mai au o sansa sa se revanseze, in proba pe echipe...

Astia de la TVR s-au laudat cu nu stiu cate sute de ore de transmisie, dar daca o tin asa in continuare, cred ca nu vor face nici jumatate. Pe TVR 3 n-am avut azi decat proba aia de dresaj individual de la calarie... slab. Foarte slab.


@petre69, da, se joaca. Am scris intr-un post de pe prima pagina.

Edited by Vla0d_, 06 August 2016 - 18:20.


#41
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Cu spada s-a rezolvat treaba
Ce urmeaza ?

Ma intreb daca vom prinde vreo medalie , orice medalie nu aur

Se joaca si fotbal la olimpiada ?

Edited by megafanro, 06 August 2016 - 23:40.


#42
leo10

leo10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,096
  • Înscris: 14.08.2012

Vizualizare mesajBlancone, pe 06 august 2016 - 17:16, a scris:

Eu nu-mi pot explica de ce imi este transmis un meci de tenis de masa pe TVR 1, in care Romania nu are niciun reprezentant, in detrimentul meciului de tenis a lui Tecau si Mergea..
Meciul s-a desfasurat pe tenerul 9 , unde partidele nu sunt transmise. Sunt transmise doar meciurile de pe terenul central , terenul 1 si terenul 3.

Vizualizare mesajpetre69, pe 06 august 2016 - 17:59, a scris:

Se joaca si fotbal la olimpiada ?
DA ! Din anul 1900, se joaca fotbal la Olimpiada

Edited by leo10, 06 August 2016 - 18:33.


#43
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
RRA deja prea mult bagă olimpiada în seamă... Până peste 2 duminici vom avea plictiseli despre sportivii noștri că sunt out prematur decât comentarii la obiect/GOOOOOOOOL-uri marca Ilie Dobre.

#44
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
^ Tocmai din cauza atitudinii asteia ignorante generalizate s-a ajuns unde s-a ajuns.

#45
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 12.03.2015
Sunt foarte dezamagit de atitudinea TVR in ceea ce priveste transmisia Jocurilor Olimpice...pana la aceasta ora au fost sub orice critica...nu au transmis nimic important (handbal, baschet, ciclism, volei, natatie, tenis, judo)...niciun comentariu nu a fost de la fata locului...eu cred ca sunt ceva probleme cu drepturile ce le-au cumparat...sper ca de maine sa-si rezolve problemele si sa transmita sport tot timpul...

#46
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Tre să mai ia niște cabluri de la cubanezi.

#47
Kirk771

Kirk771

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.08.2016
Nici nu stiu de ce va mai pierdeti timpul cu TVR-ul vietii cand aveti zeci de site-uri la dispozitie care transmit live-stream si va puteti lipsi si de comentariile retardare ale romanasilor angajati pe pile.

Edited by Kirk771, 06 August 2016 - 18:51.


#48
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Sau cine stă în sud, vest, est, nord-vest, să pună antene de sârbi, bulgari, unguri, moldoveni.

Edited by necolae, 06 August 2016 - 18:56.


#49
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 12.03.2015
Oricum e o mare lipsa de profesionalism la TVR...acuma nu aveau ce sa transmita saracii de ei si dau pentru a patra oara Festivitatea de deschidere pe TVR 1 si TVR HD...plus ca pe tvr 3 e publicitate de o ora...sunt tare curios daca o sa transmita la noapte meciu de handbal al Romaniei si meciul de baschet al SUA si finalele la natatie...

#50
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Acum e Australia-Franța baschet masculin pe 3 (s-a transmis de la început-e meciul inaugural) și gimnastică masculină pe 2.

A început acum pe 1 handbal feminin-Rusia vs Coreea de Sud.

Edited by necolae, 06 August 2016 - 19:41.


#51
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 12.03.2015
Se pare ca si-au rezolvat problemele...sunt comentarii de la fata locului si la handbal si la gimnastica...si posibil si la baschet...

#52
Caciulacdlac

Caciulacdlac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 29.06.2015
Se pare ca nu au transmis meciul de handbal ca aveau probleme cu comentariul de la fata locului, si toate evenimentele care ar fi trebuit sa aibe comentariu de la fata locului n-au mai fost transmise. Acum se pare ca au rezolvat.

#53
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Nu vad nici un gimnast roman la baieti

#54
Caciulacdlac

Caciulacdlac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 29.06.2015

Vizualizare mesajpetre69, pe 06 august 2016 - 20:00, a scris:

Nu vad nici un gimnast roman la baieti
Cei doi romani de la gimnastica vor intra de la ora 00:30

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate