Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce se intampla cu buletinele de v...

Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector
 La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15
 La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C
 La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi
 

Chitara

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Dessinger

Dessinger

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.02.2016
SAlut SoftPedia FORUM! Astazi pe server-ul meu de TeamSpeak3 au intrat niste prieteni virtuali care jucam jocul Battlefield 2. La un moment dat , unul dintre ei a inceput sa cate. a cantat asa de frumos incat mi-as dori sa incep si eu. Nu am o chitara , si chiar imi doresc una , dar nu am posibilitatea de a cumpara una. Daca este cineva care are o chitara pe care nu o foloseste si doreste sa o doneze as fi foarte bucuros.

#2
Dessinger

Dessinger

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.02.2016
nimeni ?

#3
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 11.08.2003
Apreciem initiativa insa nu si abordarea ei.

Esti nou si deja vrei ceva. -1
Acel ceva sa fie moca. -1
Dupa ce ca vrei ceva, mai si insisti. -2
Ai calculator, probabil destul de bun, daca tii si un server de TeamSpeak, dar vrei si chitara. 0 (poate a fost primit, poate nu, sa nu acuzam degeaba)

Esti pe minus!


Daca e adevarat, pune-te in locul celui care citeste ceea ce ai scris tu si vezi daca ar putea sa aiba incredere.
NU ai precizat nimic de prietenul care avea chitara. I-ai propus sa te invete, macar pe chitara lui? L-ai intrebat daca are una mai veche pe care ti-o poate da, macar de imprumut?

#4
Dessinger

Dessinger

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.02.2016
prietenul acela este Turc , ne-am inteles prin engleza , insa el nu stie foarte bine engleza , si serverul de teamspeak3 este al unui prieten , pe care il tine intr-un calculator , acolo intra jucatori de battlefield 2 din toata lumea . si Nu , nu am un PC Performant , Se Poate spune ca e chiar de moda veche. Singlecore , abia merge . Mai mult de atat nu am ce sa zic , eu am spus adevarul . Am dat chiar si record , cand a cantat la chitara .si se poate auzi ca nu este roman . este turc. daca este nevoie atasez fisierul aici .

#5
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,838
  • Înscris: 13.10.2003
Hei, poluati aiurea topicul. Eu am dat o chitara tot  asa moca la cineva (un om mai necajit care-si dorea ca fata lui sa invete la chitara). O primisem la randul meu de la un fost elev de-al meu de chitara. Demult de tot il invatatem sa cante fiind considerat la vremea aia un copil cu probleme comportamentale. Chitara a devenit apoi parte din el, a facut Conservatorul si acum invata la randul lui alti copii sa cante.
Pana la urma este vorba de o chitara iar  chitaristii inteleg si se ajuta intre ei.

Deci, cine vrea si poate sa ajute, sa posteze, eventual sa ia legatura pe privat cu initiatorul. Cine nu, sa se abtina, nu este o arie unde se permit posturile de tip flame.

Edited by radumiki, 01 March 2016 - 12:05.


#6
Dessinger

Dessinger

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.02.2016
Cineva care intelege , Multumesc radumiki.

#7
ArgumentAbstract

ArgumentAbstract

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 28.09.2011
Încearcă pe www.rgc.ro, o comunitate a chitariștilor români. Lume prietenoasă și o atmosferă foarte ok acolo. Poate ai mai mult noroc.
Te-aș ajuta eu dar am doar una la care cânt momentan.

Baftă.

#8
Dessinger

Dessinger

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.02.2016
Multumesc ! o zi buna iti doresc

#9
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View Postradumiki, on 01 martie 2016 - 11:44, said:

O primisem la randul meu de la un fost elev de-al meu de chitara. Demult de tot il invatatem sa cante fiind considerat la vremea aia un copil cu probleme comportamentale.


@Radule - wow !
Stii sa canti si ai dat lectii de chitara ?!...Posted Image

Mai, si pana acum nu ziceai nimic, nimic ...

Posted Image

Poate punem de-o trupa - rock, blues, jazz -  macar virtuala, a Softpediei, ar fi misto, cred ...Posted Image

Posted Image

#10
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,838
  • Înscris: 13.10.2003
Prima data sa-l ajute cineva pe initiator - Dessinger ptr. a-si face rost de o chitara iar dupa aia sa invete sa cante , dupa aia putem vorbi de incropirea unei trupe. In momentul de fata nu am deloc antrenament, nu am mai pus mana pe chitara de ani de zile, cred ca dupa 5 min. m-ar durea buricele degetelor.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate