Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Hotel Evrika Beach Club

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
Salut,

Nu prea am gasit posturi recente despre acest hotel din Sunny Beach Bulgaria. Daca ati fost acolo sau cunoasteti pe cineva care a fost, imi puteti da detalii?
Pina acum nu am plecat din tara in vacante, si la vara am vrea sa renuntam la litoralul romanesc, sa incercam si altceva. Sintem 2 adulti cu un copil de 6 ani.
Am vazut ca au trei tipuri de camere: Cu vedere la parc, la mare, si la piscina.

Ne-am orientat spre acest hotel deoarece este situat aproape de plaja si are aqua parc propriu.
Mentionez ca nu sint "fan" all inclusive.

#2
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 20.12.2007
Aici
In link ai o multime de comentarii .

Edited by bog4u, 29 February 2016 - 10:22.


#3
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
..... am intrat si pe acel link,   am intrat si pe site-ul "am fost acolo" ...   dar stii si tu cum e cu aceste comentarii .... cele pozitive pot fi chiar de la ei ca sa-si faca reclama.
Ma gindeam ca poate gasesc un user softpedia care sa fie obiectiv,

Oricum  merci pentru link

#4
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 05.06.2009
daca te decizi pentru acest hotel, plateste pentru camera cu vedere la mare (corpul D), iar cand ajungi la receptie incearca sa obtii camera in corpul D2, e mai ok decat in D1.

#5
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
ce nu inteleg eu ....  chestiile astea nu le poti stabili dinainte?  Adica daca intru direct pe site-ul hotelului, la platesc de acum,  nu le pot zice: Domne eu vreau la parter in corpul x??????

#6
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,023
  • Înscris: 14.11.2006
e un hotel de 4 stele pe care le merita. mancarea e foarte buna iar bauturile nu sunt low cost. spre exemplu racoritoarele sunt din gama pepsi.  e bine ca are si parcare pazita si plaja privata. sunt anumite probleme cu sezlongurile de la piscina (taranii pun la ora 7 prosoape si le ocupa). au si topogane. am fost de doua ori si pot sa-ti recomand hotelul.

#7
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008

 bilti, on 29 februarie 2016 - 11:39, said:

e un hotel de 4 stele pe care le merita. mancarea e foarte buna iar bauturile nu sunt low cost. spre exemplu racoritoarele sunt din gama pepsi.  e bine ca are si parcare pazita si plaja privata. sunt anumite probleme cu sezlongurile de la piscina (taranii pun la ora 7 prosoape si le ocupa). au si topogane. am fost de doua ori si pot sa-ti recomand hotelul.

Merci de raspuns.
Inca ceva ... au lifturi? Pot cere daca fac rezervarea acum,  o camera la etaj 1  intr-un anume corp?   Sau e la nimereala, cind ajungi acolo iti dau ei ce au liber?

#8
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 05.06.2009
au lifturi, stai linistit.
ai putea incerca sa contactezi direct receptia hotelului, sa le transmiti un mail cu solicitarea ta legata de camera.
eu, de exemplu, platisem pentru camera garden-view. am mers impreuna cu alta familie, care isi cumparase sejurul de la alta agentie de turism, ei platisera pentru camera cu vedere la mare (acestea sunt doar in corpul D, cel mai nou).
am avut placuta surpriza sa primim si noi camera in corpul D (in D1, mai exact, cealalta familie primind in D2, cu vedere la mare), cu vedere la piscina ce-i drept, doar pentru ca am fost cazati in acelasi timp cu cealalta familie. camera in corpul D cu vedere la piscina era o idee mai scumpa decat cea garden-view, pentru care platisem.
un alt dezavantaj al cazarii in D1 cu vedere la piscina este acela ca dupa-masa bate soarele direct in balcon, se face foarte cald, nu poti sta sa bei un suc sau sa fumezi o tigara, de exemplu.
si nu, nu am dat spaga la receptie, pur si simplu au luat vocuherele si ne-au dat cheile camerelor, fara sa cerem sau sa dam de inteles c-am dori ceva superior fata de ce platisem.
ti-am recomandat corpul D2 din mai multe motive : a fost renovat dupa D1. mobila, mocheta, sunt (ma rog,erau in 2012) intr-o stare mai "noua" decat in D1 (unde am primit noi camera cu vedere la piscina). corpul D1 are un gol interior (atrium cred ca este denumirea), de la parter pana la ultimul etaj, rezultatul fiind ca galagia din holul principal se cam aude pana sus. corpul D2 nu are acel gol interior, e mult mai linistit din acest punct de vedere.
in D1 usile camerelor se trantesc cu zgomot, in D2 au brat din acela de amortizare. repet, asa era in 2012, nu stiu daca au facut ceva modificari/imbunatatiri din acest punct de vedere.
culmea e ca in D1 zgomotul nu trece prin termopane, ci se aude de pe holuri, pentru ca usile din lemn ale camerelor nu ajung pana la pardoseala (mocheta), ramane un spatiu de vreo 2 degete, prin care se aude galagia si patrunde lumina de pe holul hotelului.

#9
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
Multumesc pentru raspunsuri. Sa speram ca am facut o alegere buna.

#10
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,023
  • Înscris: 14.11.2006
depinde si cat ai platit.

#11
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
Pai inca n-am platit :)

Am facut doar o rezervare online si urmeaza zilele urmatoare sa platesc prima rata.

In total o sa fie in jur de 1200 euro 7 nopti doi adulti si un copil in plin sezon.

Urmeaza sa ma mai consult cu nevasta, si zilele urmatoare sa luam decizia finala :)

#12
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 05.06.2009
nu uita de asigurarile de calatorie care sa includa si asigurarea de sanatate ! mai bine sa ai si sa nu ai nevoie de ea, decat sa n-ai si sa aveti nevoie de servicii medicale pe-acolo....

#13
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
Da, bine ca mi-ai amintit. Multumesc.

#14
giulieta

giulieta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 20.05.2011
Este un hotel bun,dar in varf de sezon mi se pare foarte scump.Am fost si noi aici in 2014 unde am platit pt 5 nopti 715 e pt.2 adl si 2 copii de 13 si 8 ani,la sfarsitul lui iunie.Am avut camera studio nu mai stiu cum se numea corpul,dar era ok,cu tot ce ai nevoie,nu lux.

#15
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
Mda  ..... v-am atresat cu intrebari .... si acum ....Nevasta-mea e sucita rau, acum imi zice ca i se pare scump acolo la evrika si dupa ce m-a stresat un an ca vrea sa vada si altceva ca s-a saturat de romania, acum ma pune sa caut ceva prin mamaia gen gazda. Sa putem sa-i incalzim copilului seara un lapte, sa-l putem duce la aqua parc. Pfffff

#16
giulieta

giulieta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 20.05.2011
Nu stiu ,dar alegeti altceva daca vi se pare scump sunt multe hoteluri si cu preturu mai mici,dar la noi in tara nu as mai merge.La bulgari ai totul la nas daca stii ce sa alegi.
merita.

#17
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,023
  • Înscris: 14.11.2006
pai la evrika ai aproape la orice ora lapte cald la dispozitie plus topogane de apa. sper ca nu din  cauza mea avand in vedere ca te-am intrebat cat platesti. daca n-ai mai fost la all inclusive merita sa mergi acolo. o sa ramai cu amintiri faine. iar statiunea e peste mamaia.

#18
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
A nuuuu nu din cauza ta. Nevasta tot aude de la colege de servici: vai draga am fost la bulgari 2500 ron nu stiu cite nopti all inclusive  a fost fain etc dar nu mentioneaza ca a fost in extrasezon sau alte dezavantaje care sigur exista. Ca o paranteza tot colega aia se lauda ca plateste iarna la "vila" in popesti leordeni gazele 100 ron pe luna asa ca nu prea pun eu baza pe ce spune acea madam.

Pina la urma am cazut deacord cu nevasta ca noua ni se potriveste ceva gen gazda cu acces la bucatarie, sa-mi pot face o cafea pe gustul meu dimineata, sa-i pot face un lapte cu cereale copilului seara etc. De miine reiau cautarile ca acum sint pe telefon si nu e asa usor de scris

Edited by obionekenobi, 01 March 2016 - 20:11.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate