Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Cazul Bodnariu

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4174 replies to this topic

#4105
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View PostSfantul Jakob, on 05 iunie 2016 - 15:43, said:

Asta ai inventat-o ca sa dea la numar mai multe cuvinte? Posted Image
:lol:
Spre deosebire de tine, eu chiar cred ca propunerea ca cei 5 copii sa ramana cu mama lor, a fost in interesul copiilor. Dar, bine, eu n-am copii, deci nu stiu daca unor copii chiar le-ar fi mai bine langa mama lor :D

#4106
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postsebip_sebip, on 05 iunie 2016 - 15:45, said:


Asta nu cred ca a ajuns in instanta! Si in situatia de fata nici nu cred ca va mai ajunge.
faptul ca s-au apucat sa intocmeasca dosarele de adoptie, spre a-si sustine propunerea demonstreaza incompetenta
ar trebui sa nu li se plateasca munca pentru dosarele respective in care au taiat frunza la caini

#4107
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postshe_wolf, on 05 iunie 2016 - 15:41, said:



Nu pot raspunde la o asemenea postare plina de conspiratii, paranoia si speculatii, sorry Posted Image

Pentru mine, lucrurile sunt limpezi: violenta in familie, declaratii ale copiilor, declaratii ale parintilor ca asa e, autoritati care au trecut peste violente in trecut, revenit violentele, audieri, propunere in interesul copiilor, refuzat propunerea, consecinte.
A, ca voi, adeptii axiomei ca fara bataie nu se poate, le invartiti si le suciti ca sa va iasa cum vreti si ca sa va calmati constiintele si teama ca vi s-ar fi putut intampla la fel, e ceva ce nu ma intereseaza absolut deloc.
Ai dreptate . Pt instanta lucrurile au fost si mai limpezi . Conditiile de preluare a copiilor in Serviciul de protectie a copilului nu au fost indeplinite . Deci parintii Bodnariu nu au fost considerati nici batausi nici abuzatori de catre justitia norvegiana !

Dar oricum pt tine nu conteaza . Tu oricum vei vedea in continuare in Bodnarii niste batausi care isi cotonogeau fara mila si snopeau copiii in bataie . Fara suparare esti obsedata de parinti batausi . As spune chiar paranoica .Ti-as sugera umil o vizita la psiholog care sa te scape de obsesile tale cum ca orice om care nu vede lucrurile asa cum le vezi tu este automat un bataus si un abuzator de copii .

#4108
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,262
  • Înscris: 26.01.2007

View Postshe_wolf, on 05 iunie 2016 - 15:46, said:

Spre deosebire de tine, eu chiar cred ca propunerea ca cei 5 copii sa ramana cu mama lor, a fost in interesul copiilor.
Bine, dar nazistii NU au facut o asemenea propunere Posted Image
Ar fi fost prea frumos.

Propunerea lor a fost ca Ruth sa DIVORTEZE.
" - Taci poate-nghite momeala..." a soptit un balivernet care asculta la difuzor din spatele unor geamuri fumurii. "Apoi o inghitim noi cu fulgi cu tot".

Domnisoara Wolf, tu nu stii ca lupii vor ca turma sa fie imprastiata, ca sa poata inhata mai usor prada?

Edited by Sfantul Jakob, 05 June 2016 - 15:53.


#4109
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View PostSfantul Jakob, on 05 iunie 2016 - 15:53, said:

Bine, dar nazistii NU au facut o asemenea propunere Posted Image
Ar fi fost prea frumos.

Propunerea lor a fost ca Ruth sa DIVORTEZE.
" - Taci poate-nghite momeala..." a soptit un balivernet care asculta la difuzor din spatele unor geamuri fumurii. "Apoi o inghitim noi cu fulgi cu tot".



Tu trebuia sa te faci autor de basme, nu predicator Posted Image Oh, wait... Posted Image Posted Image

Doamneeee, Doamneeee, in ce hal va puteti tine de niste forme fara fond, ooooof!!!!!! Posted Image

View Postmihaela5, on 05 iunie 2016 - 15:48, said:

Deci parintii Bodnariu nu au fost considerati nici batausi nici abuzatori de catre justitia norvegiana !




Naspa. Ei insisi se considera batausi Posted Image

Edited by she_wolf, 05 June 2016 - 16:00.


#4110
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,262
  • Înscris: 26.01.2007

View Postshe_wolf, on 05 iunie 2016 - 15:56, said:

Tu trebuia sa te faci autor de basme, nu predicator Posted Image Oh, wait... Posted Image Posted Image
Unii zic ca e tot aia...

#4111
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View Postmihaela5, on 05 iunie 2016 - 15:48, said:

Ti-as sugera umil o vizita la psiholog

Ho, pe rand! :w00t: Stai intai sa-mi caut barbat si dupa aia m-oi duce si la psiholog :lol:

View PostSfantul Jakob, on 05 iunie 2016 - 15:57, said:

Unii zic ca e tot aia...


Este tocmai ce-ti spuneam, dar n-ai inteles ironia mea fina :closedeyes:

#4112
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postshe_wolf, on 05 iunie 2016 - 15:56, said:


Naspa. Ei se considera batausi Posted Image
Nashpa , instanta nu i-a considerat batausi in ciuda expertilor de  pe forum! Io zic ca instanta trebuia intai sa te intrebe pe tine, ma mir cum de si-a permis sa decida fara tine  ! :lol:

#4113
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View Postmihaela5, on 05 iunie 2016 - 15:59, said:

Nashpa , instanta nu i-a considerat batausi in ciuda expertilor de  pe forum! Io zic ca instanta trebuia intai sa te intrebe pe tine, ma mir cum de si-a permis sa decida fara tine  ! Posted Image


Nu te cred, doar vrei sa razi de mine... :ermm:

#4114
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postmario_bril, on 05 iunie 2016 - 15:44, said:

Bineînțeles că ai dreptate. Prima dată traumatizezi copiii, acționând în virtutea protecției lor. Abia după aceea mai vezi, dacă ai sau nu motive. Că doar așa funcționează legile statului de drept: fiecărui cetățean i se acordă prezumția de vinovăție. Ție de la legile musulmane ți se trage, ți-am mai spus.
Asta e valabil in Ro dar nu si in Norvegia . Acolo doar imigrantii isi sperie copii ca vine Bau Bau (aka Barneverent ) si rapeste copii care n-au fost cuminti , si bineinteles ca incep toti sa boceasca .Posted Image

#4115
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,262
  • Înscris: 26.01.2007
Haideti totusi sa definim bataia. Daca tot discutam asa mult de ea.
BĂTÁIE, bătăi, s. f. I. 1. Lovitură repetată dată de cineva cuiva cu mâna sau cu un obiect.

Deci o urecheala sau o palmuta nu-i bataie.
Dupa cele mai pretentioase reguli lingvistice romanesti :D

#4116
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,622
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 05 iunie 2016 - 16:02, said:

Deci o urecheala sau o palmuta nu-i bataie.
Dupa cele mai pretentioase reguli lingvistice romanesti Posted Image

Romanesti? Posted Image
Fam Bodnariu apartine etniei norvegiene, in cadrul careia aceste comportamente sunt considerate violente!

Edited by dark, 05 June 2016 - 16:09.


#4117
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postshe_wolf, on 05 iunie 2016 - 16:00, said:



Nu te cred, doar vrei sa razi de mine... Posted Image
Un om care nu are puterea de a-si isi asuma greseala si a spune imi pare rau am gresit denota orgoliu si  imaturitate ....Nu-i de ras ci de plans .

#4118
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,262
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 05 iunie 2016 - 16:06, said:

Romanesti? Posted Image
Fam Bodnariu apartine etniei norvegiene, in cadrul careia aceste comportamente sunt considerate violente!
Balivernetii norvegieni nu au folosit acest termen. N-aveau niciun motiv. Ei au chemat politia, au rapit LEGAL copiii si au vrut sa-i vanda. Nu le-a mers pentru ca Domnul le-a stat impotriva. Si atunci judecatorul a condamnat lacomia lor ca fiind... ilegala.

Fiule, noi, romanii de pe forum, comentam cazul Bodnariu si vorbim despre bataie, parinti batausi, etc.
Asadar, conform DEX, o urecheala sau o palmuta nu-i bataie. Ca sa comentam informat.

Edited by Sfantul Jakob, 05 June 2016 - 16:26.


#4119
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostSfantul Jakob, on 05 iunie 2016 - 16:02, said:

Deci o urecheala sau o palmuta nu-i bataie.
Depinde de cat de mare si grea era palmuta.

evz.ro/drama-unei-campioane-maria-olaru-marturii-incredibilie-despre-antrenorii-din-gimnastica-romaneasca-a-fost-teroare-m-a-batut-m-a-calcat-in-picioare-mi-a-indesat-cateva-palme-de-invatatura-si-are-domnul-bellu-o-mana-grea.html said:

«Olaru, ia vino-ncoace!… Ce-i asta la tine? Tu crezi ca pentru tine ar plange vreuna?». Si iar… jart… trosc, mi-a indesat cateva palme de invatatura. si are dl. Bellu o mana grea!… Dar dreptate a avut: niciuna dintre fete, desi se petrecuse sub ochii lor, nu a reactionat in vreun fel. Nu le privea pe ele" - Maria Olaru.


#4120
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View Postmihaela5, on 05 iunie 2016 - 16:10, said:

Un om care nu are puterea de a-si isi asuma greseala si a spune imi pare rau am gresit denota orgoliu si  imaturitate ....Nu-i de ras ci de plans .


Ce, maaah??? :lol:

View PostSfantul Jakob, on 05 iunie 2016 - 16:02, said:

Haideti totusi sa definim bataia. Daca tot discutam asa mult de ea.
BĂTÁIE, bătăi, s. f. I. 1. Lovitură repetată dată de cineva cuiva cu mâna sau cu un obiect.

Deci o urecheala sau o palmuta nu-i bataie.
Dupa cele mai pretentioase reguli lingvistice romanesti liliputane Posted Image

Am corectat eu pt. matale :D

#4121
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,622
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 05 iunie 2016 - 16:15, said:

Fiule, noi, romanii de pe forum, comentam cazul Bodnariu si vorbim despre bataie, parinti batausi, etc.
Asadar, conform DEX, o urecheala sau o palmuta nu-i bataie. Ca sa comentam informat.

In Norvegia, o palma este "bataie" si nu se admite. Pricepi?Posted Image

#4122
sebip_sebip

sebip_sebip

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 09.03.2011

View PostSfantul Jakob, on 05 iunie 2016 - 16:02, said:

Haideti totusi sa definim bataia. Daca tot discutam asa mult de ea.
BĂTÁIE, bătăi, s. f. I. 1. Lovitură repetată dată de cineva cuiva cu mâna sau cu un obiect.

Deci o urecheala sau o palmuta nu-i bataie.
Dupa cele mai pretentioase reguli lingvistice romanesti :D
Vai de viata mea! Sper sa nu te citească vreo invatatoare sau profesoară stresata și obosita!

Și tu ești consilier level 2????

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate