Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cazul Bodnariu

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4174 replies to this topic

#4123
stormlord

stormlord

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,869
  • Înscris: 20.07.2006

View PostSfantul Jakob, on 05 iunie 2016 - 14:46, said:

As fi vrut sa procedeze in interesul superior al FAMILIEI: omeneste, civilizat, echilibrat.
Asa cum o fac acum, obligati de instanta.

View Postmario_bril, on 05 iunie 2016 - 14:50, said:

Te substitui instanței, să știi. Instanța norvegiană a stabilit că interesul copiilor este acela de a rămâne în cadrul familiei naturale. Balivernetul a luat o măsură abuzivă, încălcând drepturile familiei Bodnariu. Ca atare, nu a acționat în interesul copiilor. E limpede ca lumina zilei.

View PostThinkAbout, on 05 iunie 2016 - 14:56, said:

Dumnezeu este instanta suprema in crestinism
Cum pedepseste si cand pedepseste este o discutie cu iz teologic


View Postmihaela5, on 05 iunie 2016 - 15:10, said:

Instanta a hotarat ca familia nu este un pericol pt copii ,

View Postmihaela5, on 05 iunie 2016 - 15:12, said:

Despre ce batai vorbesti draga ? Alea nu au fost motiv de preluare a copiilor .
Conditiile de preluare a copiilor in Serviciul de protectie a copilului nu au fost indeplinite .

View Postmihaela5, on 05 iunie 2016 - 15:48, said:

Ai dreptate . Pt instanta lucrurile au fost si mai limpezi . Conditiile de preluare a copiilor in Serviciul de protectie a copilului nu au fost indeplinite . Deci parintii Bodnariu nu au fost considerati nici batausi nici abuzatori de catre justitia norvegiana !

Dar oricum pt tine nu conteaza . Tu oricum vei vedea in continuare in Bodnarii niste batausi care isi cotonogeau fara mila si snopeau copiii in bataie . Fara suparare esti obsedata de parinti batausi . As spune chiar paranoica .Ti-as sugera umil o vizita la psiholog care sa te scape de obsesile tale cum ca orice om care nu vede lucrurile asa cum le vezi tu este automat un bataus si un abuzator de copii .

View Postmihaela5, on 05 iunie 2016 - 15:59, said:

Nashpa , instanta nu i-a considerat batausi in ciuda expertilor de  pe forum! Io zic ca instanta trebuia intai sa te intrebe pe tine, ma mir cum de si-a permis sa decida fara tine  ! Posted Image
Am preluat la intamplare cateva citate, din care rezulta ca noua obsesie o constituie instanta norvegiana. Nu se stie clar in ce consta "instanta" si, de altfel, nici nu intereseaza.
Fratilor, despre ce vorbiti aici? Care instanta? In ce procedura, in ce faza procesuala, cum suna minuta, cine a pierdut, cine este vinovat?
Se pare ca nimeni:
Anuntul facut public pe blogul familiei
"Municipalitatea Naustdal s-a ințeles cu parinții sa aduca toți cei cinci copii acasa! Va multumim tuturor pentru dragostea, suportul, rugaciunile si implicarea dumneavoastra!...
Deoarece urmeaza o perioada de reintegrare și reacomodare a copiilor in casa parinteasca, este foarte important in zilele care urmeaza sa respectam nevoia de liniste si intimitate netulburata a familiei Bodnariu!
Apreciem intelegerea si colaborarea dumneavoastra!"

Dupa cum vedem cu totii, este vorba de o intelegere incheiata cu autoritatea locala. Nu se pomeneste nimic de instanta. Care este interesul pentru care trebuie sa va mintiti in halul asta?
Va face bine?

View PostThinkAbout, on 05 iunie 2016 - 15:28, said:

dap, mai intai trebuie sa revoce deciziile de adoptie pe care BV-ul le luase inainte de pronuntarea instantei

View PostThinkAbout, on 05 iunie 2016 - 15:47, said:

faptul ca s-au apucat sa intocmeasca dosarele de adoptie, spre a-si sustine propunerea demonstreaza incompetenta
ar trebui sa nu li se plateasca munca pentru dosarele respective in care au taiat frunza la caini
Ideea cu adoptia face parte din registrul de manipulari ordinare demontate inca de acum cateva luni. Credeam ca aceasta minciuna nu va mai fi repetata.

View PostSfantul Jakob, on 05 iunie 2016 - 16:15, said:

Balivernetii norvegieni nu au folosit acest termen. N-aveau niciun motiv. Ei au chemat politia, au rapit LEGAL copiii si au vrut sa-i vanda. Nu le-a mers pentru ca Domnul le-a stat impotriva. Si atunci judecatorul a condamnat lacomia lor ca fiind... ilegala.

Fiule, noi, romanii de pe forum, comentam cazul Bodnariu si vorbim despre bataie, parinti batausi, etc.
Asadar, conform DEX, o urecheala sau o palmuta nu-i bataie. Ca sa comentam informat.
Daca nu e bataitza, ce ai spune daca ai primi cate o palmutza la fund pt greselile minore pe care le faci? In scop de indreptare, fireste.

Edited by stormlord, 05 June 2016 - 17:29.


#4124
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015

View Postshe_wolf, on 05 iunie 2016 - 14:28, said:

daca tin minte bine, BV a propus mamei sa se desparta de tatal violent, pentru a-i fi lasati copiii Posted Image Ea a refuzat, a preferat sa-i fie luati copiii si sa ramana cu tatal Posted Image
Poate fi aceasta o actiune BV in interesul copiilor? Poate fi, da.
Daca tin minte bine, ai fost foc si para cand ai aflat asta, la fel cum ai fi fost si daca ai fi aflat ca tatal e obligat sa mearga la psihiatru/psiholog/whatever.

Acelasi lucru i-a fost propus si cehoaicei. Ea a acceptat. A primit m**e. Meritata sau nu, nu vom sti niciodata.

View Postshe_wolf, on 05 iunie 2016 - 14:46, said:



Ba a fost foarte in interesul copiilor, atata timp cat, iata, tot voi pomeniti despre necesitatea consilierii psihologice a tatalui. Voi ati spus-o, nu eu Posted Image
Eu, daca as fi avut 5 copii - ba nu, doar un copil, nu 5! - si as fi stiut ca sunt luati de langa mine, as fi acceptat orice conditie, numai sa nu fie luati de langa mine si trimisi cine stie unde poate pentru totdeauna!
Si m-as fi intalnit pe furis in ghena blocului cu tatal copiilor, daca il iubeam asa mult, numai sa nu fie luati copiii de langa mine.
Dar, na, cine crede in prostii gen "ce domnu' a unit, omu' sa nu desparta" si pentru cine e mai important ce au zis niste ciobani acu cateva mii de ani, altfel sta situatiunea...

Asa ca, iata, BV a fost de fapt cel care a incercat sa faca ceva spre binele copiilor, nu parintii Posted Image

Esti enervanta cand o iei pe calea asta. :)

View Postshe_wolf, on 05 iunie 2016 - 14:52, said:

Iar acum sa-mi explici, daca poti, cum iti explici ca o mama a preferat sa ramana fara toti cei 5 copiii, dar cu tatal Posted Image.
Unde e protejarea copiilor in acest caz? Posted Image

Si-a sunat familia, aia care lucrase cu PC in trecut, si aia i-au spus sa nu aiba incredere in momeli de genul asta.

(speculatie, sa nu se inteleaga altceva)

Hai, mai, ca esti desteapta, un angajat PC cu destula parsivenie in el se folosea fix de despartirea asta, de mai scria vreo 3 foi in dosarul ala.

View Postshe_wolf, on 05 iunie 2016 - 14:58, said:


BV nu a dorit sa ia copiii, au propus mamei ceva foarte la indemana si in interesul copiilor, mai precis inlaturarea parintelui violent.
Mama a refuzat, copiii au fost luati.


Vezi ca PC "fileaza" familiile monoparentale.

Te rog eu, nu le mai acorda credit in directia asta. Intelege, au anumite protocoale dupa care se ghideaza, anumite "tinte", daca vrei.

Quote

Barnevernet Says = (BS)
The Reality = (TR)

1. (BS) If you divorce your husband, you will get your children back.
1. (TR) Once the divorce is through, the unity between the husband and wife is destroyed and the family has been weakened.

Barnevernet has you exactly where it wants you – powerless. The children, in the majority of cases are never given back to the single parent. Remember, a single parent is one of those who are in the target group that Barnevernet hunts down in the first place.

Anne-Kathrine Eckbo-Fangan, a former social worker said:
“Norway’s ‘Child Protective Services’ are only concerned with removing children as quickly as possible but not bringing them back again quickly. They stay with foster parents until they are 18 years old – no discussion. We had lists of mothers who we specifically targeted, single mothers, ones with children from several fathers, poor, sick unemployed parents, or families without relatives, that is uncles, aunts and grandparents.”

https://www.facebook...572842709553991

(sursa mea initiala nu era facebookul, dar asta am gasit acum)

#4125
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014
Steetch, nu mai cred ABSOLUT nimic :)
Am vazut cu ochii mei pe topicul asta cum si cu cata convingere se construiesc realitati paralele de catre cei care din diverse motive aleg sa protejeze parintii, asa ca nu mai cred absolut nimic in legatura cu alte cazuri care circula pe net :).

View PostSteetch, on 05 iunie 2016 - 18:55, said:



(sursa mea initiala nu era facebookul, dar asta am gasit acum)

Nici macar nu deschid linkul, daramite sa il studiez, imi pare rau :) Chiar mi se pare aiurea sa mai pedalam atata pe o incalcare a legii. Nu-ti convin legile, nu trai acolo unde nu-ti convin legile. Iar daca alegi totusi sa traiesti acolo si le incalci, nu ma intereseaza sa-ti vad justificarile. Mi s-a acrit de atata panarama si plangaceala, serios :ewwpu:

#4126
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015
Mie mi se fix falfaie de ce cred ROMANII in genul mihaelei_5 etc. Eu ma bazez pe propriile-mi cercetari, majoritatea in NORVEGIANA. Nu cunosc limba, dar ma ajuta google translate si nu numai.

Iti faci singura un deserviciu devenind obtuza. E alegerea ta, though.

#4127
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View PostSteetch, on 05 iunie 2016 - 18:55, said:

Acelasi lucru i-a fost propus si cehoaicei. Ea a acceptat. A primit m**e. Meritata sau nu, nu vom sti niciodata.



Esti enervanta cand o iei pe calea asta. Posted Image



Si-a sunat familia, aia care lucrase cu PC in trecut, si aia i-au spus sa nu aiba incredere in momeli de genul asta.

(speculatie, sa nu se inteleaga altceva)

Hai, mai, ca esti desteapta, un angajat PC cu destula parsivenie in el se folosea fix de despartirea asta, de mai scria vreo 3 foi in dosarul ala.



Vezi ca PC "fileaza" familiile monoparentale.

Te rog eu, nu le mai acorda credit in directia asta. Intelege, au anumite protocoale dupa care se ghideaza, anumite "tinte", daca vrei.



https://www.facebook...572842709553991

(sursa mea initiala nu era facebookul, dar asta am gasit acum)

Tu chiar crezi ca mai are rost sa te stradui sa convingi o persoana care nu vrea sa se lase convinsa ? Pt ea Bodnarii ( in ciuda dovezilor) vor ramane pe veci niste monstrii care si-au abuzat copiii iar Barnevernetul zana buna care le-a smuls copiii din gheare ca sa ii duca in paradis.
Nu cred ca isi bate capul  de ce zana cea buna a dat inapoi copiii monstrilor .

View Postshe_wolf, on 05 iunie 2016 - 19:01, said:

Steetch, nu mai cred ABSOLUT nimic :)
Nici macar nu deschid linkul, daramite sa il studiez, imi pare rau :) Chiar mi se pare aiurea sa mai pedalam atata pe o incalcare a legii. Nu-ti convin legile, nu trai acolo unde nu-ti convin legile. Iar daca alegi totusi sa traiesti acolo si le incalci, nu ma intereseaza sa-ti vad justificarile. Mi s-a acrit de atata panarama si plangaceala, serios :ewwpu:

Hahaha ! Na Steech , ce ti-am zis ? Posted Image

Edited by mihaela5, 05 June 2016 - 19:07.


#4128
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015

View Postshe_wolf, on 05 iunie 2016 - 19:01, said:

Nici macar nu deschid linkul, daramite sa il studiez, imi pare rau Posted Image Chiar mi se pare aiurea sa mai pedalam atata pe o incalcare a legii. Nu-ti convin legile, nu trai acolo unde nu-ti convin legile. Iar daca alegi totusi sa traiesti acolo si le incalci, nu ma intereseaza sa-ti vad justificarile. Mi s-a acrit de atata panarama si plangaceala, serios Posted Image

Pai pe tine te râmă in cur, nu te supara, sa discuti si sa discuti si sa discuti. Sa ii zgandari, sa combati, sa te harai cu ei. Eu am folosit cu incredere optiunea ignore si sar userii care nu ma intereseaza. De ce dracu' ai tu nevoie sa vezi scris negru pe alb cum gandesc unii, cand stii cum gandesc, habar n-am. Masochism profesional, probabil.

#4129
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View Postshe_wolf, on 05 iunie 2016 - 19:01, said:

Chiar mi se pare aiurea sa mai pedalam atata pe o incalcare a legii. Nu-ti convin legile, nu trai acolo unde nu-ti convin legile. Iar daca alegi totusi sa traiesti acolo si le incalci, nu ma intereseaza sa-ti vad justificarile. Mi s-a acrit de atata panarama si plangaceala, serios Posted Image
Cand o instanta juridica desfiinteaza deciziile barnevernetului si da copiii inapoi parintilor, tu nu poti intelege cu propria ta ratiune ca asta inseamna ca nu s-a incalcat nici o lege?
Nu inteleg de ce esti atat de irationala, scuza-ma, nu vreau sa crezi ca intentionez sa te jignesc.
Pari irationala si ilogica si asta doar datorita faptului ca ai umplut topicul cu ineptii, iar acum cand s-a dovedit asta, nu poti spune :
da, am gresit, imi cer scuze.
Sau poti?

Edited by johnnickelby, 05 June 2016 - 19:19.


#4130
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View PostSteetch, on 05 iunie 2016 - 19:02, said:

Mie mi se fix falfaie de ce cred ROMANII in genul mihaelei_5 etc. Eu ma bazez pe propriile-mi cercetari, majoritatea in NORVEGIANA. Nu cunosc limba, dar ma ajuta google translate si nu numai.

Iti faci singura un deserviciu devenind obtuza. E alegerea ta, though.


:huh:
Eu sunt obtuza, ok.
Deci niste parinti actioneaza in dezinteresul copiilor, caftindu-i in mod repetat pentru niste nimicuri si meschinarii, vin unii care cer BV sa fi actionat in interesul copiilor alora, iar eu sunt obtuza, poftim cultura :lol:

#4131
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015
Devii obtuza cand spui ca, din cauza romanilor de pe acest topic, nu te mai intereseaza nimic. Desi nimicul ala n-are legatura cu romanii. Dar, cum am spus, your choice.

Si zau daca inteleg de ce ai pretentii de la anumiti oameni. 230 de pagini are topicul asta, parca mai fusese macar unul, daca nu chiar doua, tu tot Batman.

Zi mersi ca l-ai intors pe cale pe @Legine, bea niste apa plata cu lamaie si da delete.

Edited by Steetch, 05 June 2016 - 19:28.


#4132
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Poststormlord, on 05 iunie 2016 - 17:33, said:

Am preluat la intamplare cateva citate, din care rezulta ca noua obsesie o constituie instanta norvegiana. Nu se stie clar in ce consta "instanta" si, de altfel, nici nu intereseaza.
Fratilor, despre ce vorbiti aici? Care instanta? In ce procedura, in ce faza procesuala, cum suna minuta, cine a pierdut, cine este vinovat?
Se pare ca nimeni:
Anuntul facut public pe blogul familiei
"Municipalitatea Naustdal s-a ințeles cu parinții sa aduca toți cei cinci copii acasa! Va multumim tuturor pentru dragostea, suportul, rugaciunile si implicarea dumneavoastra!...
Deoarece urmeaza o perioada de reintegrare și reacomodare a copiilor in casa parinteasca, este foarte important in zilele care urmeaza sa respectam nevoia de liniste si intimitate netulburata a familiei Bodnariu!
Apreciem intelegerea si colaborarea dumneavoastra!"

Dupa cum vedem cu totii, este vorba de o intelegere incheiata cu autoritatea locala. Nu se pomeneste nimic de instanta. Care este interesul pentru care trebuie sa va mintiti in halul asta?
Va face bine?


Ahhh deci acelasi aparat care a concluzionat ca parintii sunt niste fanatici religiosi si  batausi periculosi care nu sunt responsabili sa isi creasca copiii si ca (virgula) copiilor le e mai bine in alte familii , vin acum si inapoiaza copiii tocmai  batausilor si fanaticilor religiosi recunoscand ca Conditiile de preluare a copiilor in Serviciul de protectie a copilului nu au fost indeplinite.
Mai sa fie ! Gata nu mai protejeaza copiii de parintii batausi ?

Eu tare cred mai degraba ca le-a tatzait curul la municipaliattea Nausdal  ca au incalcat legea si au preluat copiii nejustificat si de fapt acum incearca sa repare ce au stricat de frica sa nu fie destituiti din functii .

#4133
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Poststormlord, on 05 iunie 2016 - 17:33, said:

Am preluat la intamplare cateva citate, din care rezulta ca noua obsesie o constituie instanta norvegiana. Nu se stie clar in ce consta "instanta" si, de altfel, nici nu intereseaza.
Fratilor, despre ce vorbiti aici? Care instanta? In ce procedura, in ce faza procesuala, cum suna minuta, cine a pierdut, cine este vinovat?
Se pare ca nimeni:
Anuntul facut public pe blogul familiei
"Municipalitatea Naustdal s-a ințeles cu parinții sa aduca toți cei cinci copii acasa! Va multumim tuturor pentru dragostea, suportul, rugaciunile si implicarea dumneavoastra!...
Deoarece urmeaza o perioada de reintegrare și reacomodare a copiilor in casa parinteasca, este foarte important in zilele care urmeaza sa respectam nevoia de liniste si intimitate netulburata a familiei Bodnariu!
Apreciem intelegerea si colaborarea dumneavoastra!"

Dupa cum vedem cu totii, este vorba de o intelegere incheiata cu autoritatea locala. Nu se pomeneste nimic de instanta. Care este interesul pentru care trebuie sa va mintiti in halul asta?
Va face bine?
Este o înțelegere ce a survenit în urma unei hotărâri judecătorești. Nicio autoritate din lumea asta nu se va răzgândi că așa are ea chef, ci în urma unei sentințe care să o oblige la asta. Bineînțeles că după această sentință, municipalitatea a trebuit să semneze un acord prin care să vădească respectarea hotărârii pronunțate. Așa funcționează lucrurile peste tot în lume, nu numai în Norvegia.

View Postjohnnickelby, on 05 iunie 2016 - 19:18, said:

Cand o instanta juridica desfiinteaza deciziile barnevernetului si da copiii inapoi parintilor, tu nu poti intelege cu propria ta ratiune ca asta inseamna ca nu s-a incalcat nici o lege?
Ba da, s-a încălcat legea de către Balivernet, care a comis un abuz. Altfel, dacă nicio lege nu ar fi încălcată, instanța nu ar putea schimba decizia vreunei autorități.

#4134
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015

View Postmihaela5, on 05 iunie 2016 - 19:28, said:

Conditiile de preluare a copiilor in Serviciul de protectie a copilului nu au fost indeplinite.


Unul sau mai multi angajati ai PC locale au invocat punctul exceptional - situatie de imediata urgenta. Este prevazut in legislatie.

Au dreptul sa faca asta - sa actioneze intai si apoi sa isi justifice actiunea. Legea permite. Legea permite ca, pe baza pregatirii si experientei sale, un angajat PC sa aplice eticheta de "situatie de urgenta".

#4135
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postjohnnickelby, on 05 iunie 2016 - 19:18, said:

Cand o instanta juridica desfiinteaza deciziile barnevernetului si da copiii inapoi parintilor, tu nu poti intelege cu propria ta ratiune ca asta inseamna ca nu s-a incalcat nici o lege?
Nu inteleg de ce esti atat de irationala, scuza-ma, nu vreau sa crezi ca intentionez sa te jignesc.
Pari irationala si ilogica si asta doar datorita faptului ca ai umplut topicul cu ineptii, iar acum cand s-a dovedit asta, nu poti spune :
da, am gresit, imi cer scuze.
Sau poti?
Dar ea nu vede asa lucrurile . Ea vede ca incalcarea de lege facuta de Barnevernet ca LEGE pe care trebuie sa o respecti ca altfel nu te potrivesti locului . Posted Image
Desi nici macar Barnevernetul nu  si-a respectat propria incalcare de lege si a inapoiat copiii . Posted Image

View PostSteetch, on 05 iunie 2016 - 19:32, said:

Unul sau mai multi angajati ai PC locale au invocat punctul exceptional - situatie de imediata urgenta. Este prevazut in legislatie.

Au dreptul sa faca asta - sa actioneze intai si apoi sa isi justifice actiunea. Legea permite. Legea permite ca, pe baza pregatirii si experientei sale, un angajat PC sa aplice eticheta de "situatie de urgenta".
Au invocat dar uite ca au fost nevoiti sa recunoasca ca l-au invocat fara sa fie indeplinite conditiile de invocare a acestui punct exceptional. Am impresia ca au facut treaba asta pt ca s-a pus D-na Horne , ministra Egalitatii si a copilului cu  ochii pe Barnevernet in  urma numeroaselor scandaluri nationale si internationale pe care aceasta institutie incompetenta le-a creat .

Edited by mihaela5, 05 June 2016 - 19:37.


#4136
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View Postmihaela5, on 05 iunie 2016 - 19:32, said:

Dar ea nu vede asa lucrurile . Ea vede ca incalcarea de lege facuta de Barnevernet ca LEGE pe care trebuie sa o respecti ca altfel nu te potrivesti locului . Posted Image
Desi nici macar Barnevernetul nu  si-a respectat propria incalcare de lege si a inapoiat copiii . Posted Image
Da, pentru ea, abuzul facut de barneshit este cat se poate de legal. Ea este in consonanta cu norvegienii spalati pe creier.
Si vrea sa ne induca si noua perversiunile astea psihologice, cu care ea rezoneaza.

#4137
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015

View Postmihaela5, on 05 iunie 2016 - 19:34, said:

Au invocat dar uite ca au fost nevoiti sa recunoasca ca l-au invocat fara sa fie indeplinite conditiile de invocare a acestui punct exceptional.

Fii sigura ca nici un angajat PC local nu a fost mustrat de sef. Paza buna trece primejdia rea.

#4138
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View PostSteetch, on 05 iunie 2016 - 19:38, said:

Fii sigura ca nici un angajat PC local nu a fost mustrat de sef. Paza buna trece primejdia rea.
NU de sefii localii ca aia sunt mana-n mana . Dar s-a intervenit  de sus de la Minister in urma petitiei  semnata de cei 170 de psihologi, pedagogi  si avocati impotriva practicilor Barnevernetului.

Edited by mihaela5, 05 June 2016 - 19:41.


#4139
stormlord

stormlord

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,869
  • Înscris: 20.07.2006

View Postmario_bril, on 05 iunie 2016 - 19:30, said:

Este o înțelegere ce a survenit în urma unei hotărâri judecătorești. Nicio autoritate din lumea asta nu se va răzgândi că așa are ea chef, ci în urma unei sentințe care să o oblige la asta. Bineînțeles că după această sentință, municipalitatea a trebuit să semneze un acord prin care să vădească respectarea hotărârii pronunțate. Așa funcționează lucrurile peste tot în lume, nu numai în Norvegia.

Cand s-a dat o astfel de hotarare? Nimeni, dar absolut nimeni nu a zis de asa ceva. Cu toate acestea, nu inteleg de ce se doreste sa se spuna ca a fost vorba de o
instanta.
Inteleg, este greu de conceput ca Barnevernet sa fi redat copiii din proprie initiativa. Dar ce te faci daca intr-adevar asa s-a intamplat?

#4140
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Poststormlord, on 05 iunie 2016 - 19:41, said:

Cand s-a dat o astfel de hotarare? Nimeni, dar absolut nimeni nu a zis de asa ceva. Cu toate acestea, nu inteleg de ce se doreste sa se spuna ca a fost vorba de o
instanta.
Inteleg, este greu de conceput ca Barnevernet sa fi redat copiii din proprie initiativa. Dar ce te faci daca intr-adevar asa s-a intamplat?
Vezi că a existat o hotărâre în primă instanță, care a dat câștig de cauză Balivernetului. Instanța superioară însă, a desființat respectiva hotărâre, pronunțând-o ca fiind nelegală și netemeinică. Așa s-a ajuns la respectivul acord.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate