Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare

arii
 Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 

Cazul Bodnariu

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4174 replies to this topic

#4069
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View Postmihaela5, on 05 iunie 2016 - 15:10, said:

Instanta a hotarat ca familia nu este un pericol pt copii , insinuarile ca sotul o batea pe Ruth sunt doar niste mizerii inventate de Barnerahat spre a-si ascunde marsavia si incompetenta. Au santajat-o sentimental ca ii da copiii inapoi daca il face pe sot tzapul ispasitor . Daca ar fi avut declaratia lui Ruth erau acoperiti ca ei si-au facut datoria . Oricum nu le-ar fi dat copii inapoi nici macar daca Ruth declara ca sotul ei o bate .
Cat machiavelism !


Conspiratii si presupuneri....

Iar divortul nu era propus din cauza ca sotul isi batea sotia, ci din cauza ca isi batea copiii!!!!!!! :uhuhno:

#4070
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
deci incompetenta BV-ului
distrugerea familiei, luarea copiilor si divortarea cuplului
brrrr ce metode teribile

Edited by ThinkAbout, 05 June 2016 - 15:14.


#4071
Legine

Legine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,968
  • Înscris: 26.12.2015

View Postshe_wolf, on 05 iunie 2016 - 14:52, said:


Iar acum sa-mi explici, daca poti, cum iti explici ca o mama a preferat sa ramana fara toti cei 5 copiii, dar cu tatal :).
Unde e protejarea copiilor in acest caz? :)

Mie mi-a facut impresia ca mama e cam naiva. Si destul de limitata ca intelect. Dar cred ca e o persoana si o mama buna. Cred ca daca ar fi stiut ce urmeaza, ar fi acceptat propunerea BV, asa cum spui tu.
Cred ca a fost influentata de sot sa aleaga altfel.


Propunerea BV nu a fost una de protectie ci una de dezbinare a familiei, deci a elementului religios care a fost, cred, singurul motiv real pentru care statul norvegian in cardasie cu BV au luat masuri atat de demonice. Statul norvegian e ateu pana-n plasele. Comunisti bogati. Un monstru ciudatel. Cine-a mai pomenit comunist bogat? :lol:

Edited by Legine, 05 June 2016 - 15:14.


#4072
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View Postmihaela5, on 05 iunie 2016 - 15:10, said:

Instanta a hotarat ca familia nu este un pericol pt copii , insinuarile ca sotul o batea pe Ruth sunt doar niste mizerii inventate de Barnerahat spre a-si ascunde marsavia si incompetenta. Au santajat-o sentimental ca ii da copiii inapoi daca il face pe sot tzapul ispasitor . Daca ar fi avut declaratia lui Ruth erau acoperiti ca ei si-au facut datoria . Oricum nu le-ar fi dat copii inapoi nici macar daca Ruth declara ca sotul ei o bate .
Cat machiavelism !


A, si nu mi-ai raspuns: tu ce ai fi facut? Ai fi ramas cu domnu' mihaela si te-ai fi lipsit de toti 5 copiii?

#4073
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostLegine, on 05 iunie 2016 - 15:13, said:

Cine-a mai pomenit comunist bogat? Posted Image
Romania, vezi clasa politica, toti comunisti si toti bogati :D

#4074
sebip_sebip

sebip_sebip

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 09.03.2011

View Postshe_wolf, on 05 iunie 2016 - 15:14, said:



A, si nu mi-ai raspuns: tu ce ai fi facut? Ai fi ramas cu domnu' mihaela si te-ai fi lipsit de toti 5 copiii?

Evident! Copii mai poti face cand ai sotul perfect!

#4075
Legine

Legine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,968
  • Înscris: 26.12.2015

View PostThinkAbout, on 05 iunie 2016 - 15:15, said:


Romania, vezi clasa politica, toti comunisti si toti bogati :D

Vorbeam de sistem. La noi se imbogatira prin furt.

#4076
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postsebip_sebip, on 05 iunie 2016 - 15:16, said:


Evident! Copii mai poti face cand ai sotul perfect!
o femeie inteligenta si increzatoare alege sa ramana cu familia si se lupta pentru acest scop

View PostLegine, on 05 iunie 2016 - 15:16, said:

Vorbeam de sistem. La noi se imbogatira prin furt.
pai si acolo se imbogatira tot prin furt...de copchii de exemplu

#4077
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View PostLegine, on 05 iunie 2016 - 15:13, said:

Mie mi-a facut impresia ca mama e cam naiva. Si destul de limitata ca intelect. Dar cred ca e o persoana si o mama buna. Cred ca daca ar fi stiut ce urmeaza, ar fi acceptat propunerea BV, asa cum spui tu.
Cred ca a fost influentata de sot sa aleaga altfel.


Propunerea BV nu a fost una de protectie ci una de dezbinare a familiei, deci a elementului religios care a fost, cred, singurul motiv real pentru care statul norvegian in cardasie cu BV au luat masuri atat de demonice. Statul norvegianbe ateu pana-n plasele. Comunisti bogati. Un monstru ciudatel. Cine-a mai pomenit comunist bogat? Posted Image


Hai, mai, mai lasati-ma cu naivitatea asta, m-ati innebunit cu naivitatea, una-doua il scoateti naiv cand pe el, cand pe ea :lol: (NB Poate ea o fi fost naiva, dar el e roman, romanii nu-s naivi, da? :lol:)
Aici actionezi din instinct, nu fac doi bani nici naivitatea, nici desteptaciunea, nici prostia, nici nimic.
Instinctul iti spune sa-ti protejezi copilul....
Se pare ca penticostalismul distruge instinctul, dar asta-i alta discutie :w00t:

View PostThinkAbout, on 05 iunie 2016 - 15:17, said:

o femeie inteligenta si increzatoare alege sa ramana cu familia si se lupta pentru acest scop




Nu mai conteaza ca din familie a ramas doar un sot si lipsesc 5 copii, ea merge inainte :roflmao:

#4078
Legine

Legine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,968
  • Înscris: 26.12.2015

View PostThinkAbout, on 05 iunie 2016 - 15:17, said:


pai si acolo se imbogatira tot prin furt...de copchii de exemplu

Posibil...

#4079
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postshe_wolf, on 05 iunie 2016 - 15:14, said:



A, si nu mi-ai raspuns: tu ce ai fi facut? Ai fi ramas cu domnu' mihaela si te-ai fi lipsit de toti 5 copiii?
Nici eu nu as fi cedat la un santaj asa murdar ! Cum adica sa declar minciuni ???  Cum as putea sa am incredere intr-o institutie  care ma pune sa declar minciuni ca sa isi acopere ei cazul ? Era clar ca lumina zilei ca vor  folosi declaratia asta impotriva lor ca sa nu le inapoieze copiii . Tot respectul pt Ruth ca nu a cedat santajului murdar al Barnevernetului ! La fel as fi procedat si eu !
Nu mai stiti ce sa gasiti ca sa invinuiti pe oamenii astia ! Nici acum cand instanta i-au gasit nevinovati , ura si rautatea din voi nu va da pace ! Fabricati in continuare tot felul de mizerii cu care sa aruncati in ei . Sunteti incredibili , pe bune !

#4080
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,440
  • Înscris: 26.01.2007

View Postshe_wolf, on 05 iunie 2016 - 15:11, said:

Mda, imi e clar...
Zici orice, absolut orice pentru a proteja niste adulti, chiar daca protectia adultilor inseamna nefericirea copiilor.
E ceva ce mi-a scapat? Posted Image
Esentialul Posted Image
Parintii uniti si iubitori inseamna fericirea copiilor

View Postshe_wolf, on 05 iunie 2016 - 15:11, said:

Cam ce crezi ca simte un copil care afla ca mama a preferat sa stea cu tatal, decat sa se desparta de el (de forma!!!!!) pentru a-l proteja pe el, pe copil?
Este important ce simte copilul. Dar conteaza infinit mai putin ce simte copilul acum in comparatie cu binele lui pe TERMEN LUNG.
Asta e diferenta intre gandirea conservatoare cu privire la familie si Noile Filozofii formatoare de parinti iresponsabili care tanjesc mai degraba sa le fie prieteni copiilor decat mama si tata.

Edited by Sfantul Jakob, 05 June 2016 - 15:24.


#4081
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View PostLegine, on 05 iunie 2016 - 15:13, said:




Propunerea BV nu a fost una de protectie ci una de dezbinare a familiei, deci a elementului religios care a fost, cred, singurul motiv real pentru care statul norvegian in cardasie cu BV au luat masuri atat de demonice. Statul norvegian e ateu pana-n plasele. Comunisti bogati. Un monstru ciudatel. Cine-a mai pomenit comunist bogat? Posted Image

Leginutu, sa nu te superi pe mine, dar eu nu mai cred ca BV sunt cah :lol:
Deci pana azi, cand m-a facut thinkuletu sa imi amintesc ca ei au propus divortul inainte de a lua copiii, incepusem sa cred ca-s cam dobitoci, da. Not anymore :lol:
Asta cu demonice, dezbinari controlate etc , oricum nu le-am luat in considerare de la inceput :)

#4082
Legine

Legine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,968
  • Înscris: 26.12.2015

View Postshe_wolf, on 05 iunie 2016 - 15:19, said:




Hai, mai, mai lasati-ma cu naivitatea asta, m-ati innebunit cu naivitatea, una-doua il scoateti naiv cand pe el, cand pe ea :lol: (NB Poate ea o fi fost naiva, dar el e roman, romanii nu-s naivi, da? :lol:)
Aici actionezi din instinct, nu fac doi bani nici naivitatea, nici desteptaciunea, nici prostia, nici nimic.
Instinctul iti spune sa-ti protejezi copilul....
Se pare ca penticostalismul distruge instinctul, dar asta-i alta discutie :w00t:

Pai tu ai fi crezut ca e posibil sa ti se ia copilul de la san iar fratii sa fie raspanditi in cele patru zari? Mai ales in conditiile in care BV nu a putut produce dovezi ale maltratarii copiilor? Poate ca totusi mama nu credea despre tara ei ca e atat de dementa. Uite c-a fost! :lol:


#4083
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View Postmihaela5, on 05 iunie 2016 - 15:21, said:

Nici eu nu as fi cedat la un santaj asa murdar ! Cum adica sa declar minciuni ???  Cum as putea sa am incredere intr-o institutie  care ma pune sa declar minciuni ca sa isi acopere ei cazul ? Era clar ca lumina zilei ca vor  folosi declaratia asta impotriva lor ca sa nu le inapoieze copiii . Tot respectul pt Ruth ca nu a cedat santajului murdar al Barnevernetului ! La fel as fi procedat si eu !
Nu mai stiti ce sa gasiti ca sa invinuiti pe oamenii astia ! Nici acum cand instanta i-au gasit nevinovati , ura si rautatea din voi nu va da pace ! Fabricati in continuare tot felul de mizerii cu care sa aruncati in ei . Sunteti incredibili , pe bune !


OK, inteleg, ai fi preferat si tu sa-ti faci dreptate si sa-ti menajezi orgoliile pe spinarea copiilor si cu pretul fericirii lor.
Multumesc ca mi-ai raspuns :)

#4084
sebip_sebip

sebip_sebip

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 09.03.2011
Stie cineva exact care ii procedura in cazul lor? Acuma au intelegerea asta, peste doua saptamani le vin si fetele acasa...Este un timp de probatiune?  Is monitorizati, consiliati si canvda se va mai targe o concluzie?

#4085
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postshe_wolf, on 05 iunie 2016 - 15:19, said:


Nu mai conteaza ca din familie a ramas doar un sot si lipsesc 5 copii, ea merge inainte Posted Image

Daca facea prostia asta , acum erau o familie dezmebrata si in vecii vecilor nu si-ar mai fi recuperat copiii. Declaratia lui Ruth putea fi folosita ca dovada ca tatal isi abuzeaza familia iar daca Ruth ar fi spus ca declaratia i-a fost smulsa prin santaj ar fi fost crezuta labila psihic si lipsita de discernamant iresponsabila de a creste singura 5 copii .
Stiu ca tu in locul ei te-ai fi grabit rapid sa musti momeala Barnerahatului ! Posted Image

#4086
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

View PostLegine, on 05 iunie 2016 - 15:23, said:

Pai tu ai fi crezut ca e posibil sa ti se ia copilul de la san iar fratii sa fie raspanditi in cele patru zari? Mai ales in conditiile in care BV nu a putut produce dovezi ale maltratarii copiilor? Poate ca totusi mama nu credea despre tara ei ca e atat de dementa. Uite c-a fost! Posted Image


Normal ca as fi crezut, atata timp cat bunica-mio a fost director in BV si nu eram tocmai straina de toate astea :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate