Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Rome

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
am vaut prima serie in cateva zile (in timpul scolii); foarte captivant  :coolspeak:
serial de nota 10.

urmeaza sa vizionez si a doua serie.

#38
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Excelent episodul 2x04 ...
Le-a avut pe toate...se rezolva in sfarsit misterul copiilor pierduti...se intampla ceva neasteptat intre Calpurnia si Servilia
Actiunea avanseaza cam cu 5 ani...vedem un alt actor in rolul lui Octavian, au o oarecare asemanare...dar doar nu's rude (actorii).
Curios ce o sa se intample in 2x05...

#39
dizzee

dizzee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 20.07.2006
Doar ce-am vazut ep.5, si.... WHY IN THE NAME OF GOD NU NE-AU ARATAT TOATA ORGIA AIA?!?!?! :cursing: :P
In rest, mi-a placut scena cu discursul lui Octavian in senat, ca si impacarea de la final dintre doi inamici vechi.. Presimt ca batalia ce ar trebui sa urmeze va fi ceva de urmarit, sper ca au adunat ceva buget ca sa nu ne mai arate "batalii" ca-n primul sezon cu 3 soldati si 5 generali mangaindu-se duios cu sabii de plastic.

#40
cryu

cryu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 16.08.2006

View Postdizzee, on Feb 12 2007, 22:47, said:

Doar ce-am vazut ep.5, si.... WHY IN THE NAME OF GOD NU NE-AU ARATAT TOATA ORGIA AIA?!?!?! :cursing: :P
In rest, mi-a placut scena cu discursul lui Octavian in senat, ca si impacarea de la final dintre doi inamici vechi.. Presimt ca batalia ce ar trebui sa urmeze va fi ceva de urmarit, sper ca au adunat ceva buget ca sa nu ne mai arate "batalii" ca-n primul sezon cu 3 soldati si 5 generali mangaindu-se duios cu sabii de plastic.
Acu 1 h am vazut si eu ep5.Interesant imi place de octavian ia tras tapa lui cicero... urmeaza batalia cea mare sper sa fie detalliiiii   nu cum a fost cea dintre cezar si pompei!!!!

#41
Jas

Jas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 15.12.2001

View Postcryu, on Feb 13 2007, 20:08, said:

Acu 1 h am vazut si eu ep5.Interesant imi place de octavian ia tras tapa lui cicero... urmeaza batalia cea mare sper sa fie detalliiiii   nu cum a fost cea dintre cezar si pompei!!!!

E totusi un serial de televiziune, care nu are incasari cum au filmele de cinema din vanzarea biletelor. Detaliile alea pe care le vrei costa foarte mult si nu au o contributie esentiala la ideea din serial. Si asa, din cauza costurilor foarte ridicate de productie s-a renuntat la continuarea lui, sezonul asta fiind si ultimul.

#42
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Daca e ultimul sezon si-au consumat deja bugetul pe episodu de azi...
Avem o batalie, destul de mare zic eu, si astfel de batalii nu vezi des in seriale tv (zic eu niciodata).
Un episod foarte bun.

#43
cryu

cryu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 16.08.2006

View PostM0n0, on Feb 19 2007, 22:33, said:

Daca e ultimul sezon si-au consumat deja bugetul pe episodu de azi...
Avem o batalie, destul de mare zic eu, si astfel de batalii nu vezi des in seriale tv (zic eu niciodata).
Un episod foarte bun.
Acu il downloadez.Dai si u seeding :D :D  sa il iau mai rpd ca mere naspa rau.Salutari

#44
dizzee

dizzee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 20.07.2006
Un episod fenomenal, poate cel mai bun de pana acum (la concurenta cu ala din primul sezon cand se lupta Pullo in arena). Intradevar, batalia a fost.. unica. Poate sunt eu obisnuit cu luptele din filmele artistice, insa asta e un serial si mai bine de atat nu cred ca se putea. Insa scena care mi-a placut cel mai mult din episod a fost asasinarea lui Cicero. Parca a avut ceva poetic.. Oricum, regizorul a facut o treaba excelenta in episodul asta.
Si inca ceva: numai mie mi s-a parut ca moartea lui Brutus a semanat izbitor cu cea a lui Cezar? Mai ales felul in care a fost filmata...

#45
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View Postdizzee, on Feb 19 2007, 23:23, said:

numai mie mi s-a parut ca moartea lui Brutus a semanat izbitor cu cea a lui Cezar? Mai ales felul in care a fost filmata...
Ba da...si mie mi s-a parut la fel...si daca nu ma insel, cred ca asa este descrisa si in cartile de istorie...la fel cu cea a lui Cezar...

#46
cryu

cryu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 16.08.2006
Acu am terminat de vizionat e 6.Cel mai bun din seria a 2.Multe detali la batalie felul in care moare brutus este la fel ca al lui cezar.Si asasinarea lui Cicero este bone regizata si filmata.Pacat ca este ultima serie  .Dar stau si ma intreb mai bine cati bani era necesar sa se faca un film cu actiunea din rome?  mai pe scurt 2 -3 batali detaliate ceva gen alexander si in  viitor 300.

#47
costas219

costas219

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 15.08.2006
A aparut Ep 7 :rolleyes:

#48
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Bun episod...
Se intampla multe chestii...moare cineva important...se insoara unu exact cu cine nu te asteptai...si mai multe...
Dar nu e cel mai bun episod oricum...

#49
cryu

cryu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 16.08.2006
Frumos episodul nu ma asteptam la unele faze.Sunt curios cate episode vor mai fi??Va fi o serie de 12 ca randul trecut.

#50
costas219

costas219

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 15.08.2006
Se pare ca vor fii numai 10. <_<

http://imdb.com/titl...isodes#season-2

#51
costas219

costas219

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 15.08.2006
A aparut episodul 8 pe torente ^_^

#52
cryu

cryu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 16.08.2006

View Postcostas219, on Mar 12 2007, 12:45, said:

A aparut episodul 8 pe torente ^_^
Acu il downloadez

#53
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
2x08 - excelent episod.
Ma da frumoasa e Cleopatra la astia, superba...

Edited by M0n0, 12 March 2007 - 21:54.


#54
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
2x09 - si asta tot excelent e...
Ne arata putin Egiptul, Alexandria...chiar si farul il arata.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate