Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Netflix România

* * * * - 24 votes
  • Please log in to reply
14261 replies to this topic

#11827
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,953
  • Înscris: 12.07.2008

View Postioni68939, on 23 iunie 2022 - 10:43, said:

Nu stiu unde au gasit pe tolomaci care fac subtitrarile dar sunt prosti de bubuie
La seinfeld in episodul cu pariul cine rezista sa nu se masturbeze au tradus master of my domain in loc de stapan pe situatie, au tradus stapan pe domeniu
seinfeld e plin de erori de traducere.
Au la greseli de subtritare enorm de multe.
Nu inteleg cum nabia sunt astia angajati ca translatori? cu google translate?

Și mai era una simpatică cu numele românesc al lui Mr Bookman din episodul cu cartea de la librărie :) )))

#11828
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
Foarte bun Man vs. Bee. :D

#11829
gabitu73

gabitu73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 05.12.2008

View Postioni68939, on 23 iunie 2022 - 10:43, said:

Nu stiu unde au gasit pe tolomaci care fac subtitrarile dar sunt prosti de bubuie
La seinfeld in episodul cu pariul cine rezista sa nu se masturbeze au tradus master of my domain in loc de stapan pe situatie, au tradus stapan pe domeniu
seinfeld e plin de erori de traducere.
Au la greseli de subtritare enorm de multe.
Nu inteleg cum nabia sunt astia angajati ca translatori? cu google translate?
E valabil pe toate platformele! Să vezi pe Disney+ ce subtitrari au!Posted Image

#11830
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 11.01.2007

View PostKLM2009, on 24 iunie 2022 - 21:32, said:

Foarte bun Man vs. Bee. Posted Image
Nu știu de ce "l-au descompus" în episoade de 10 minute. Mai bine îl lăsau întreg. Parcă e cu reclame. Vor să ne obișnuiască cu ele?

#11831
Rango

Rango

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 09.02.2012

View Postbits, on 25 iunie 2022 - 06:27, said:

Nu știu de ce "l-au descompus" în episoade de 10 minute. Mai bine îl lăsau întreg. Parcă e cu reclame. Vor să ne obișnuiască cu ele?
Câte episoade are?

Edited by Rango, 25 June 2022 - 11:20.


#11832
sorin96

sorin96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 13.03.2016

View PostRango, on 25 iunie 2022 - 11:18, said:

Câte episoade are?
9 episoade

#11833
gabrieliban

gabrieliban

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 25.04.2010
https://zonait.ro/re...onament-ieftin/

OK, apar reclamele pe platforma, pana la urma este alegerea lor cum își dezvoltă/continua afacerea, dar ce fac cu conținutul? Da, știu cacofonie, mi-a fost lene sa ma gândesc la alt sinonim:). De cele mai multe ori intru pe platformă caut 10-15 minute ceva sa vizionez și renunț din cauza algoritmului, recomandărilor Netflix. Filmele produse de Netflix, cele marcate cu N le exclud din start, apoi mizeriile cu minoritățile din care au făcut un ideal, de parca dacă nu erau împinse obsesiv în fata nu puteam convietui cu ele. (este valabil și ptr celelalte platforme). Sper sa producă măcar seriale de calitate și nu 2-3/an și sa nu transmită, cum am citit, reality show-uri și evenimente sportive. Pana la urma nu este important unde vezi un film, serial bun ci doar sa ai unde sa-l vizionezi și este mult mai comod doar sa deschizi tvul și sa dai play, în comparație cu alte metode. Am abonamente la HBOMax, Amazon prime și de curând Disney, la Netflix cont împărțit cu 4 prieteni, toți am ajuns la aceeași concluzie, închiderea abonamentului Netflix, ceea ce am și făcut și nu regretam deloc. L-am înlocuit cu Mubi și probabil skyshowtime când va fi lansat. Sper să-și revină Netflix și sa redevina o opțiune, nu doar 'îl am și pe asta, dar nu mai știu când am văzut ceva' Cert este ca introduc reclame și concediază angajați, sper sa aibă idei bune în deciziile luate.

#11834
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 11.12.2007

View Postgabrieliban, on 26 iunie 2022 - 14:17, said:

https://zonait.ro/re...onament-ieftin/

OK, apar reclamele pe platforma, pana la urma este alegerea lor cum își dezvoltă/continua afacerea, dar ce fac cu conținutul? Da, știu cacofonie, mi-a fost lene sa ma gândesc la alt sinonim:). De cele mai multe ori intru pe platformă caut 10-15 minute ceva sa vizionez și renunț din cauza algoritmului, recomandărilor Netflix. Filmele produse de Netflix, cele marcate cu N le exclud din start, apoi mizeriile cu minoritățile din care au făcut un ideal, de parca dacă nu erau împinse obsesiv în fata nu puteam convietui cu ele. (este valabil și ptr celelalte platforme). Sper sa producă măcar seriale de calitate și nu 2-3/an și sa nu transmită, cum am citit, reality show-uri și evenimente sportive. Pana la urma nu este important unde vezi un film, serial bun ci doar sa ai unde sa-l vizionezi și este mult mai comod doar sa deschizi tvul și sa dai play, în comparație cu alte metode. Am abonamente la HBOMax, Amazon prime și de curând Disney, la Netflix cont împărțit cu 4 prieteni, toți am ajuns la aceeași concluzie, închiderea abonamentului Netflix, ceea ce am și făcut și nu regretam deloc. L-am înlocuit cu Mubi și probabil skyshowtime când va fi lansat. Sper să-și revină Netflix și sa redevina o opțiune, nu doar 'îl am și pe asta, dar nu mai știu când am văzut ceva' Cert este ca introduc reclame și concediază angajați, sper sa aibă idei bune în deciziile luate.

Nu ești singurul care nu alege el ce să vadă. Algoritmul ăla e doar orientativ. Învață să cauți ce vrei să vezi și nu te baza pe ce-ți oferă un algoritm. Algoritmul se mai îmbunătățește după ce vede ce-ți place. Eu personal folosesc doar lista de seriale și filme noi adăugate din când în când. Dacă tu și prietenii foloseați același profil, poate de-asta nu îți plăcea ce-ți recomanda algoritmul.

Apropo, reclama va fi băgată (sper) doar la un abonament și mai ieftin decât cel mai mic nivel de acum. Unii spun că va fi introdus un nou nivel care va fi și mai ieftin, dar va avea reclame. Până când nu vom vedea cum va fi atunci nu putem decât să speculăm. Cert este că Netflix simte din ce în ce mai mult concurența HBO Max și Disney+ și felul în care va reacționa pe termen lung îi va dicta viitorul. Sper din tot sufletul să nu-l cumpere Amazon sau Disney pentru că de-abia atunci vom avea cu adevărat probleme mari. Cu cât avem cât mai multe alternative cu atât e mai bine pentru noi, utilizatorii.

#11835
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,443
  • Înscris: 15.11.2005
nu prea are treaba algoritmul,e mult mai simplu, nu ai ce sa vezi ca nu ai ce sa vezi, si tot ce e de vazut sa vazut deja si ce ai vazut deja erau productii care nu erau originale netflix, easy-peasy...

#11836
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 06.12.2006
Si ce platforma iti poate oferi tot ce ti-ai putea dori?
Fragmentarea platformelor pe case de productie a dus la impartirea continutului. Netflix fiind marele pierzator.
Prime video - ieftin, cateva seriale si miniserii, poate si cateva filme de calitate, restul balarii.
HBO Max - aproape moca pentru ca-l platesc la pachetul MaxPack, seriale si filme bune, dar putine.
Disney Plus - pret mediu, blockbustere vazute si rasvazute, abunda de supereroi si baieti in colanti. Am avut posibilitatea de a ma abona la oferta, dar nu m-a convins continutul.
Netflix - scump, dar are seriale si miniserii bune, filme si din alte cinematografii.

#11837
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 15.10.2010
Toti vor pe aici numai filme si seriale noi de mare calitate. De unde frate? Scenaristii de azi au din ce in ce mai putine idei originale bune iar publicul cinefil este din ce in ce mai putin sensibil la calitate (ca sa folosesc un eufemism) asa ca nu mai facem filme romantice ca nu se uita lumea si riscam sa jignim minoritatile, filmele politiste trebuie sa fie cat mai imbarligate ca sa nu mai intelegi nimic si sa pleci bulversat iar comediile cat mai tampite ca sa prinda la publicul existent...
Plus ca producerea unui film a ajuns la sume astronomice pe motiv de CGI, sume platite vedetelor si efecte speciale asa ca 10 secvente dintr-un film de succes de acum costa cat primul Star Wars din 77. Asta e...

#11838
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 16.05.2015
Singura mea problema cu toate aceste platforma este ca oferta de filme clasice este foarte saraca/mediocra. M-as abona in secunda doi la Criterion Channel daca ar intra si in Romania.

#11839
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 11.12.2007
Nu există platformă perfectă. Foarte puțini vor filme clasice. Eu prefer să le cumpăr pe BluRay când pot, am adunat câteva. Pe Netflix chiar există filme bune produse sau făcute de Netflix, dar sunt îngropate bine. Am văzut recomandările pe contul unui prieten. Evident că diferă extrem de mult pentru că el se uită la cu totul alte filme decât mine și lui îi recomandă conținut cu 80% mai diferit.

#11840
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,065
  • Înscris: 20.06.2009

View Posttmihai20, on 27 iunie 2022 - 13:56, said:

(...) Pe Netflix chiar există filme bune produse sau făcute de Netflix, dar sunt îngropate bine. (...)
Tare aș vrea să aflu și eu o cale...

Edited by crislacor, 27 June 2022 - 15:43.


#11841
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020
E destul de simplu, nu mai cautati filme in Netflix, cautati filmele pe IMDb, JustWatch sau Cinemagia, si dupa verificati pe ce platforma sunt. Asa 1. nu sunteti la mila unui algoritm, 2. puteti vedea mult mai repede feedback despre respectivul film/serial ca sa vedeti daca merita vizionat.

#11842
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,412
  • Înscris: 02.06.2020
Netflix România - IULIE 2022

https://movienews.ro...om34c&fs=e&s=cl

#11843
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,443
  • Înscris: 15.11.2005
dupa ce am citit lista aia, am realizat ca o sa imi reinoiesc abonamentul prin 2132, cred ca  prin Martie maxim Mai...

#11844
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 16.05.2015

View PostMondeo, on 30 iunie 2022 - 09:55, said:

dupa ce am citit lista aia, am realizat ca o sa imi reinoiesc abonamentul prin 2132, cred ca  prin Martie maxim Mai...

Exact. Varza cu carnati.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

nicu131

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate