Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Netflix România

* * * * - 24 votes
  • Please log in to reply
14222 replies to this topic

#11845
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,422
  • Înscris: 15.11.2005

View Postborhot, on 30 iunie 2022 - 10:23, said:

Exact. Varza cu carnati.
era bine daca era cu carnati, e doar varza...cu varza si aia de o identitate dubioasa:))

Edited by Mondeo, 30 June 2022 - 16:45.


#11846
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002

View Postmardan66, on 27 iunie 2022 - 11:52, said:

Toti vor pe aici numai filme si seriale noi de mare calitate. De unde frate? ....
eu vreau seriale vechi precum familia bundy sau m.a.s.h., ciuciu

#11847
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,017
  • Înscris: 15.02.2005
Fauda sezon 4

Ep. 1 în 13 iulie, însă doar pe Yes TV.
Pe Netflix, mai așteptăm

#11848
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Momentan nu vad concurenta pentru Netflix cu adevărat.
A început bine Disney Plus dar ... nu se compară.
Au multe filme și seriale din țările UE și nu numai. Doar pentru ele mi as pastra abonamentul 😁

#11849
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postborhot, on 30 iunie 2022 - 10:23, said:

Exact. Varza cu carnati.
Abia astept sa ma uit la asta, de mult imi doream sa vad un serial despre zonele rurale kenyene. Sper sa tina cel putin 10 sezoane si sa fie LGBTQ+ friendly.

Quote

Country Queen – SERIAL NETFLIX
Titlu localizat: Regina rurală
O organizatoare de evenimente din Nairobi revine în satul ei după zece ani, având de înfruntat propriul trecut, dar și o companie minieră ce amenință să-i distrugă casa.


#11850
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005

View PostMosotti, on 04 iulie 2022 - 18:05, said:

Sper sa tina cel putin 10 sezoane si sa fie LGBTQ+ friendly.

Si gender fluid, altfel nu ma uit.

#11851
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Pentru mine la un serviciu de streaming cele mai importante sint diversitatea si incluziunea. Daca ma uit la un film sau la un serial vreau sa vad ca problemele societatii moderne sint abordate in mod responsabil si cit se poate de uman. Imi aduc aminte cu groaza de vremurile in care un film intreg se baza pe un singur muschiulos, dezbracat si transpirat, care omora sute de oameni tragand cu mai multe mitraliere deodata si ma bucur ca omenirea a evoluat si ca tinerii de azi nu mai trebuie sa suporte asemenea comportament absolut obscen. De ce sa omori fara discernamant cind poti purta un dialog civilizat? De ce sa umbli dezbracat, cind poti purta macar ceva casual? Ma bucur ca sint oameni care au vazut aceste probleme si ofera si un altfel de continut. Nu totul trebuie sa fie moarte si coruptie si negativitate, lumea e mai mult de-atit. Avem copaci, flori, fluturi, cine face un film despre astea? Mi-ar placea, de exemplu, sa vad un serial despre o tinara lesbiana care traieste in natura si picteaza pitzigoi in diferite ipostaze haioase. Cred ca s-ar putea scoate lejer 6-7 sezoane, pline de exuberanta si speranta.

#11852
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020
Nu stiu daca spui ironic sau nu :D atat de grava a devenit problema

Ti-am dat like, sper sa nu ma fi inselat :))))

De Lens stiu ca spune la misto.

#11853
SidTheKid

SidTheKid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,316
  • Înscris: 07.01.2009

View PostMosotti, on 04 iulie 2022 - 19:24, said:

Pentru mine la un serviciu de streaming cele mai importante sint diversitatea si incluziunea. Daca ma uit la un film sau la un serial vreau sa vad ca problemele societatii moderne sint abordate in mod responsabil si cit se poate de uman. Imi aduc aminte cu groaza de vremurile in care un film intreg se baza pe un singur muschiulos, dezbracat si transpirat, care omora sute de oameni tragand cu mai multe mitraliere deodata si ma bucur ca omenirea a evoluat si ca tinerii de azi nu mai trebuie sa suporte asemenea comportament absolut obscen. De ce sa omori fara discernamant cind poti purta un dialog civilizat? De ce sa umbli dezbracat, cind poti purta macar ceva casual? Ma bucur ca sint oameni care au vazut aceste probleme si ofera si un altfel de continut. Nu totul trebuie sa fie moarte si coruptie si negativitate, lumea e mai mult de-atit. Avem copaci, flori, fluturi, cine face un film despre astea? Mi-ar placea, de exemplu, sa vad un serial despre o tinara lesbiana care traieste in natura si picteaza pitzigoi in diferite ipostaze haioase. Cred ca s-ar putea scoate lejer 6-7 sezoane, pline de exuberanta si speranta.

Ahahahahahahahahahaha, ori esti ironic ori esti dus cu pluta.

#11854
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,661
  • Înscris: 13.12.2006

View PostMosotti, on 04 iulie 2022 - 19:24, said:

Pentru mine la un serviciu de streaming cele mai importante sint diversitatea si incluziunea. Daca ma uit la un film sau la un serial vreau sa vad ca problemele societatii moderne sint abordate in mod responsabil si cit se poate de uman. Imi aduc aminte cu groaza de vremurile in care un film intreg se baza pe un singur muschiulos, dezbracat si transpirat, care omora sute de oameni tragand cu mai multe mitraliere deodata si ma bucur ca omenirea a evoluat si ca tinerii de azi nu mai trebuie sa suporte asemenea comportament absolut obscen. De ce sa omori fara discernamant cind poti purta un dialog civilizat? De ce sa umbli dezbracat, cind poti purta macar ceva casual? Ma bucur ca sint oameni care au vazut aceste probleme si ofera si un altfel de continut. Nu totul trebuie sa fie moarte si coruptie si negativitate, lumea e mai mult de-atit. Avem copaci, flori, fluturi, cine face un film despre astea? Mi-ar placea, de exemplu, sa vad un serial despre o tinara lesbiana care traieste in natura si picteaza pitzigoi in diferite ipostaze haioase. Cred ca s-ar putea scoate lejer 6-7 sezoane, pline de exuberanta si speranta.

migreaza pe Hulu si vezi asta...se potriveste manusa cu ce vrei tu https://www.imdb.com/title/tt13406136/

#11855
ritz

ritz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 21.11.2005
Sau Întregalde, un film bun cu și despre cum să înjuri, un film cu natură, peisaje și un subiect care se tot lasă așteptat.
Iar finalul este... la final de tot.
A fost ceva diferit pentru mine, cel puțin.
Și artiștii noștri chiar se plâng că nu merge lumea la cinema să vadă producțiile românești.

#11856
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostVipeR85, on 04 iulie 2022 - 21:33, said:

migreaza pe Hulu si vezi asta...se potriveste manusa cu ce vrei tu https://www.imdb.com/title/tt13406136/
Amazing, pare a fi facut dupa intimplari reale. Totusi l-as redenumi in Angry Juicy Pussy Eats Your Dick Alive.

#11857
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006

View PostVipeR85, on 04 iulie 2022 - 21:33, said:

migreaza pe Hulu si vezi asta...se potriveste manusa cu ce vrei tu https://www.imdb.com/title/tt13406136/
Nu trebuie sa migreze pe Hulu, e pe Disney, inclusiv in RO. https://www.disneypl...ss/4PehcV6Kqcou :P

#11858
parabellum

parabellum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,453
  • Înscris: 06.01.2010

Quote

migreaza pe Hulu si vezi asta...se potriveste manusa cu ce vrei tu
La noi este pe Disney+.
Poate ma uit daca tot m-ai facut curios :P

#11859
ioni68939

ioni68939

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 06.05.2019
De o nesimtire fara margini netflix Romania.
Au niste seriale mai vechi retro care nu sunt valabile in Romania oficial.
Apoi sunt 2 seriale regina sudului, la unul din ele noua ni se ofera numai sezonul 2 oficial,  sezonul 1 evident lipseste in schimb apare daca e schimbata pe alta limba aplicatia
Celalat serial ultimul sezon a fost dat cu 1 an jumatate intarziere dupa aparitie, a tebuit sa-l vad in alta parte ca altfel statea 1 an jumatate dupa 10 episoade.

Ok inteleg ca unele seriale nu sunt pt Romania, dar sa iti bati joc si sa nu pui tot serialul asa nu, sa stau sa caut alte surse dupa ce le platesc lunar abonamenul.

#11860
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,431
  • Înscris: 28.09.2008

View Posttmihai20, on 27 iunie 2022 - 13:56, said:

Nu există platformă perfectă. Foarte puțini vor filme clasice. Eu prefer să le cumpăr pe BluRay când pot, am adunat câteva. Pe Netflix chiar există filme bune produse sau făcute de Netflix, dar sunt îngropate bine. Am văzut recomandările pe contul unui prieten. Evident că diferă extrem de mult pentru că el se uită la cu totul alte filme decât mine și lui îi recomandă conținut cu 80% mai diferit.
Tu chiar vorbesti serios???
Incerci sa gasesti o explicatie logica pt ceva ce nu exista.
Netflix = productii netflix + filme si seriale care au aparut pe posturile gratuite de la noi de n ori.
Mai exista filme si seriale din europa, asia,...cu buget redus.

Solutia e clara si la indemana daca vreti sa va bucurati de tot continutul care a aparut sau va aparea pe piata.


Concret pe locul 10 e The Scorpion King 2: Rise of a Warrior si are nota 3.2 pe imdb.
Deci despre ce filme de calitate vorbim ?!!!!!??

Mi-am mai luat teapa si m-am apucat sa vizionez niste filme si seriale fara sa verific inainte nota de pe imdb.
Am cont gratuit de aprox un an si sunt extrem de multumit de documentarele de pe netflix.
100% nu gasesti asa ceva pe torrenti.
Dar la capitolul filme si seriale ma simt de parca trebuie sa caut in tomberon dupa ceva ok.
Exceptand productiile netflix sunt filme care au fost difuzate  pe canale gratuite de m-am plictisit.




#11861
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013

View Postmariusixy, on 06 iulie 2022 - 19:12, said:

Tu chiar vorbesti serios???
Incerci sa gasesti o explicatie logica pt ceva ce nu exista.
Netflix = productii netflix + filme si seriale care au aparut pe posturile gratuite de la noi de n ori.
Mai exista filme si seriale din europa, asia,...cu buget redus.

Solutia e clara si la indemana daca vreti sa va bucurati de tot continutul care a aparut sau va aparea pe piata.


Concret pe locul 10 e The Scorpion King 2: Rise of a Warrior si are nota 3.2 pe imdb.
Deci despre ce filme de calitate vorbim ?!!!!!??

Mi-am mai luat teapa si m-am apucat sa vizionez niste filme si seriale fara sa verific inainte nota de pe imdb.
Am cont gratuit de aprox un an si sunt extrem de multumit de documentarele de pe netflix.
100% nu gasesti asa ceva pe torrenti.
Dar la capitolul filme si seriale ma simt de parca trebuie sa caut in tomberon dupa ceva ok.
Exceptand productiile netflix sunt filme care au fost difuzate  pe canale gratuite de m-am plictisit.
Corect aici! Mare dreptate ai in legatura cu cautarea filmelor si serialelor...

#11862
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005

View Postmariusixy, on 06 iulie 2022 - 19:12, said:

100% nu gasesti asa ceva pe torrenti.

Nu as baga mana in foc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate