Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Casuta noastra

- - - - -
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

#199
adyo

adyo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 02.07.2005
Oare cea mai buna varianta sa fie centrala in condensatie + IPAT ?!?

#200
picomouse

picomouse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 24.02.2007

View Postadyo, on 31 octombrie 2016 - 12:24, said:

Oare cea mai buna varianta sa fie centrala in condensatie + IPAT ?!?

Nu poți sa generalizezi. Cel mai sigur ar fi sa mergi la cineva sa vezi si sa simți dacă îți place sau nu. Eu am stat in apartamente unde aveam calorifere. Si am considerat soluția asta sa zicem "normala". Primul contact cu IPAT-ul l-am avut intr-un centru SPA din Austria care era integral încălzit in pardoseala. Mie imi place senzația de ușor călduț la talpa (sau dacă pot spune " ne-rece") . Deci zic ca opțiunea e una ce tine de preferința personală pina la urma.
Poți face încălzirea cu calorifere si obții in casa temperatura dorita iar o podea din lemn sa zicem ( prost conducator de caldura) nu o sa creeze senzație acută de rece la picioare. Nu exista "cea mai buna" doar " in mod subiectiv preferata ".

#201
adyo

adyo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 02.07.2005
Mai rarut ca-i mai dragut.

   Am terminat incalzirea (circuitele din casa), apele, canalizarea si acum urmeaza sa torn sapele. Daca parterul are incalzire in pardoseala, iar etajul are incalzire normala, cu radiatoare, compozitia sapelor este diferita? Stiu ca pentru pardoseala de la parter trebuie adaugat in compozitie acele bidoane de aditiv, dar in rest,

Care este reteta betonului de sapa?
Daca se pune mai mult aditiv decat pe prospectul bidoanelor este rau sau bine?

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate