Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Selectare manuala retea la un smartphone-se poate?Cum?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006
Pe vechile telefoane, aproape toate, era posibila selectarea manuala a retelei.Stim bine ca telefonul cauta automat si se inregistreaza in reteaua aferenta sim-ului.In unele cazuri este posibil sa cautam reteaua manual, din meniu.Functie foarte necesara in  zone de granita, daca avem si roaming-ul activat si nu vrem costuri suplimentare.

Cum procedam in cazul unui smartphone, fara aceasta optiune in meniu?Mai bine zis se poate?Ca e simplu dealtfel totul.

Edited by arab, 19 October 2015 - 12:20.


#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,773
  • Înscris: 09.05.2005
Pai ar trebui sa aiba, selectezi manual reteaua si ramane setat pe selectie manuala. Cel putin asa e in cazul meu... (Android)

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,873
  • Înscris: 06.01.2008

View Postarab, on 19 octombrie 2015 - 12:19, said:

Cum procedam in cazul unui smartphone, fara aceasta optiune in meniu?Mai bine zis se poate?Ca e simplu dealtfel totul.
E imposibil sa nu aiba optiunea de a selecta manual reteaua, precis nu stii unde sa cauti setarea respectiva.
In setari trebuie sa ai o categorie ce se refera la setarile retelei, conexiunea de date, wifi hotspot, vpn, etc. si acolo vei gasi optiunea "Retele mobile" sau "Mobile networks", unde daca intri poti selecta manual una dintre retelele gasite de telefon, si poti seta si daca vrei sa-si caute automat retea sau sa o cauti tu manual.

#4
mariusrap

mariusrap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 20.11.2008
Se poate pe orice telefon sa faci setarea asta, ce telefon ai sa stim unde sa-ti spunem sa cauti.

#5
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006
Am avut Samsung s4 mini dual, acum de cateva zile Lg G3 dual.Nu sunt novice dar pur si simplu la setari retele nu are cautare manuala.Nici pe Samsung nu aveam optiunea de cautare manuala retea.

Edited by arab, 19 October 2015 - 12:41.


#6
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014
http://support.bell....rks_on_my_lg_g3

#7
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006
Evident ca e simplu dar eu nu am in meniu optiune de search in retele.

#8
mariusrap

mariusrap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 20.11.2008
Imposibil, depinde de ce soft ai avut in ele, daca erau CM poate sa fie modificate incat sa nu ai acces. Dar daca sunt stock ai optiune.

#9
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,264
  • Înscris: 24.01.2008
Ia vezi:  Setari > Partajare Internet & Retele > Retele mobile > Operatori retea > Cautare retele > alegi tu ce vrei din lista !

#10
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006
Corect am gasit acum, era mai ascunsa functia!Merge!Multam!Asa e cu manualele lipsa si descarcate de pe internet...!

Cred ca se poate inchide de acum!

Edited by arab, 19 October 2015 - 13:16.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate