Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 

VoLTE

- - - - -
  • Please log in to reply
2377 replies to this topic

#1441
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009
Incearca si cu alt AP/Router wireless.

Edited by mihaipopm8, 25 September 2017 - 13:24.


#1442
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In router e bifat IPSec Passthrough si L2TP Passthrough?

#1443
Katos

Katos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 25.09.2017

View Postmihaipopm8, on 25 septembrie 2017 - 13:24, said:

Incearca si cu alt AP/Router wireless.
Momentan nu am alt router/AP.

View PostMembruAnonim, on 25 septembrie 2017 - 13:41, said:

In router e bifat IPSec Passthrough si L2TP Passthrough?
Nu am optiunile respective in setup-ul router-ului. Am net de la UPC acasa si folosesc router-ul lor.

#1444
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
fa alt telefon Mobile Hospot, conecteaza-te la el pe WiFi si vezi daca iti merge

#1445
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
nu mai merg apelurile catre numere cu steluta in fata, de exemplu BRD: *22622, poate cineva de la ORO se autosesizeaza :) of of

#1446
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,437
  • Înscris: 20.11.2010
Scrie mesaj privat lui orange_helper.

#1447
winnie

winnie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 22.11.2005

View PostSethNY, on 01 octombrie 2017 - 20:19, said:

nu mai merg apelurile catre numere cu steluta in fata, de exemplu BRD: *22622, poate cineva de la ORO se autosesizeaza Posted Image of of

La mine apelurile merg, doar ca vad ca se face trecere in 3G. Tu nu reusesti sa apelezi deloc?

#1448
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Da. Imi merg acum cu trecere la 3G. Aseara am avut probleme. Văd că acum mobilul primește un mesaj de eroare in Volte si pe baza lui trece in 3G. Deci dacă ai doar 4G sau wifi nu prea merg.

#1449
ryan87bc

ryan87bc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 04.03.2015
Ar trebui sa mai actualizeze lista cu telefoane compatibile VoLTE. Un prim pas ar fi sa introduca si Huawei P10, ca tot il au si in oferta.

#1450
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,369
  • Înscris: 03.04.2004
Pana nu lanseaza si concurenta serviciul nu cred ca au motiv de stres. Deocamdata ceilalti si-au depasit ziua deadline si tot nu e inca nimic in cuie decat ca 'se lucreaza'... si ca acusi anunta primele 2-3 telefoane compatibile..

#1451
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,859
  • Înscris: 26.02.2010
Urmeaza si volte pe P10, la urmatorul update, probabil nici chinezii nu sunt gata.

#1452
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 07.08.2003
Folosește cineva VoLTE pe Nokia?

#1453
Katos

Katos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 25.09.2017
Am o intrebare (nu sunt sigur daca e sau nu off-topic: daca e, imi cer scuze in avans): a incercat cineva functia de inregistrare a apelurilor WiFi (adica VoWiFi activat in timpul inregistrarii)? Mie imi merge doar inregistrarea apelurilor 4G (VoLTE), cand comut pe apel WiFi (VoWiFi) inregistrarea nu mai functioneaza. Ma intrebam daca s-a mai lovit cineva de situatia asta si, daca da, care ar fi solutia.

Multumesc.

#1454
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
nu merge pe VoWiFi ... o iau packetele pe altundeva :)

#1455
Katos

Katos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 25.09.2017

View PostSethNY, on 11 octombrie 2017 - 15:36, said:

nu merge pe VoWiFi ... o iau packetele pe altundeva Posted Image
Ma gandeam ca pachetele tot la mine ajung, deci ar trebui sa mearga... nu stiu daca e legat de rom sau de setari csc...

#1456
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Cel putin in cazul Samsung, pachetele de voce VoWiFi  sunt codate in soft dupa care sunt puse intr-un tunel ipsec.Le poti vedea cu un tcpdump. La VoLTE sunt codate direct de modem cred. Poate de asta nu se pot inregistra in cazul lui VoWiFi asa usor, banuiesc ca nici cei de la Android sau cei ce fac softurile de inregistrare nu si-au batut capul prea mult inca.

#1457
Katos

Katos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 25.09.2017

View PostSethNY, on 11 octombrie 2017 - 18:40, said:

Cel putin in cazul Samsung, pachetele de voce VoWiFi  sunt codate in soft dupa care sunt puse intr-un tunel ipsec.Le poti vedea cu un tcpdump. La VoLTE sunt codate direct de modem cred. Poate de asta nu se pot inregistra in cazul lui VoWiFi asa usor, banuiesc ca nici cei de la Android sau cei ce fac softurile de inregistrare nu si-au batut capul prea mult inca.
Merci mult pentru explicatie, interesant. Poate asta explica si de ce consumul bateriei aferent VoWiFi e sensibil mai mare decat cel aferent VoLTE. Desi, teoretic, cand esti conectat la WiFi si efectuezi/primesti apel VoLTE (dezactivand optiunea VoWiFi) consumul ar trebui sa fie mai mare, pentru ca in plus fata de conexiunea WiFi apare si conexiunea 4G pentru VoLTE (vorbesc de setarea standard cand telefonul e conectat pentru date fie la WiFi fie la 3G/4G). Sau nu stiu, poate nu inteleg eu cum functioneaza lucrurile si ma insel...

#1458
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,369
  • Înscris: 03.04.2004
Posibil ca codarea in VoWifi consuma ceva mai mult fata de Volte care ar consuma ceva mai putin dar asta doar in conditii de semnal peste medie pentru ca daca e foarte slab cred ca castiga batalia bateriei apelul Wifi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate