Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

Are rost sa fac armata sau nu ?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
50 răspunsuri în acest subiect

#37
Ecko72Unltd

Ecko72Unltd

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 520
  • Înscris: 04.10.2005
pai ... :nonobad:

#38
Tuliman

Tuliman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.690
  • Înscris: 27.10.2004
Depinde FOARTE mult, UNDE vei face armata: ai sanse fie sa fie perioada cea mai odihnitoare din viata ta, in care vei dormi cat pt urmatorii 10 ani, fie va fi cea mai stresanta si enervanta perioada, in care te vei certa cu toti "camarazii" pentru ca vei descoperi ca nu prea te integrezi, fie te vor munci de-ti sar capacele, fie vei face armata acasa, cu prezente ocazionale pe la unitate...

Am un var care si-a pierdut efectiv un an din viata varuind cladirile Comandamentului Armatei a x-a din Buzau, si facand tot felul de treburi casnice, un prieten a facut armata la Steaua - PCR - asa ca a stat mai mult pe-acasa, un prieten a dormit de-a spart 6 luni, altul s-a certat cu toata lumea pana a ajuns la disperare iar un altul care a facut armata la Marina - ii placuse aluia de la recrutare moaca lui - au scos astia untul din el  :)

#39
Ecko72Unltd

Ecko72Unltd

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 520
  • Înscris: 04.10.2005
Arat destul de fine fizic shi am 1.80 . 72 kg.. daca as stii ca ma da la Marina sau la .. Garda Nationala in buc.. m`as duce.. dar asa  .. sa ma dea la pompieri.. najpa

 Tuliman, on Jan 21 2006, 13:49, said:

, fie te vor munci de-ti sar capacele,
poi.. asa m`as duce dincolo sa lucrez... shi as facea`o pe bani .. deci din tot ce ati zis fiecare.. egal cu -armata e pierdere de timp in ziua de azi shi nu itzi ajuta la nimik decat pt tine personal.. ceea ce nu ma intereseaza asta.. :death:


So .. sa faca ei armata :) ..Ms la toti de propuneri .. :peacefingers:

#40
madvet

madvet

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 259
  • Înscris: 10.02.2002
........daca o faci la o arma operationala ;adica unde nu te joci de a hotii si vardistii e ok !
aici enumar : jandarmerie , pompieri , parasutisti , etc
eu am facut la pompieri militari 89_90 si sa fie klar pt toti ca acolo se facea instructie pe rupte .... pt simplu fapt ca daca nu esti pregatit ca lumea ....esti bun de friptura !
;si da .... exista o doza de prostie dezlantuita in armata ....oameni pe care ACOLO gradul ai face mai importanti ;etc
;nu e cazul sa generalizam totusi
si iarasi ; pe unii armata ai darama ...PE ALTII DIMPOTRIVA !
oricum dintr un tantalau ,caruia ii curge din gura in viatza civila ,nu vei obtine un as al armei .

concluzionez ;depinde unde mergi .......

#41
ic3yY

ic3yY

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 20.01.2006
parerea mea .. e k tie ti-ar face bine sa mergi in armata .. dar in orasul meu .. nu acolo la tine .. :) Multa lume zice k te ajuta armata .... dar eu cred k e o pierdere de timp .. in care iti poti pierde viatza.... daca esti ca mine ... poate in momentul cand prinzi o arma pe mana... o indrepti sper cap .. shi apesi... :PDoamne fereste! :) Mai am nevoie de tine inca ... :) toate chestiile scrise sunt inetresante ... dar eu stiu k o sa faci ca tine ... nu te iei dupa nimeni .. :) sunt sigura :inlove:

#42
Ecko72Unltd

Ecko72Unltd

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 520
  • Înscris: 04.10.2005
Tocmai aia e.. daca e dupa mine.. nush unde ajung :) ... acuma zis ca merg... iar cineva imi zice ceva najpa despre armata.. ma razgandesc shi nu mai vreau .. cineva imi zice ca e bine shi merita.. iar la fel .. oare cand ar trebui sa ma opresc ?
Si ce mi`a zis taicami`o astazi :D ... maicamea a plans cand mi`a venit ordinul de incorp. .. :P  .. nu vrea sa merg.. de nici o culoare... a zis sa ii cer bani shi orice sa nu merg.. shi taicamea e de acord shi i`ar place sa merg .. a zis ca e alegerea mea.. ce najpa.. :)

Mie aia imi este najpa.. ca o sa ma duc la incorp.. shi o sa ma dea undeva najpa sau la pompieri .. shi nu as vrea..

#43
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.945
  • Înscris: 18.01.2005

 danut_ps, on Jan 20 2006, 15:25, said:

Parca ai fi obsedata....sexual...

eee...parca <_<  :D

#44
Ziri

Ziri

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 19
  • Înscris: 09.11.2005
Cand am primit ordinul de incorporare mi-a cazut fata. Era in octombrie 2003.Am mers la comandament si mi s-a spus ca nu sunt locuri pentru cei cu termen redus. :coolspeak:  M-am gandit ce m-am gandit si impreuna cu un coleg de facultate am zis, hai sa mergem totusi  si  in 7 ianuarie 2004  de buna voie si nesilit de nimeni am cerut sa fiu incorporat. Ti-as povesti eu multe da nu vreau sa ma intind. In primul rand e chestie de noroc si conteaza mult unitatea in care mergi. Daca nu ai terminat facultatea sa nu incerci experienta armatei doar daca esti un mare fan pentru ca o sa muncesti mult in locuri din cele mai diverse (asta o spun din ce am vazut in unitatea mea si alte unitati pe unde am facut un stagiu).  Vei intalni oameni extraordinari si aici ma refer la camarazi si comandanti si oameni de doi lei pe care o sa ajungi sa ii urasti si aici ma refer tot la camarazi si comandanti.Pe scurt sa iti spun ca povestile gen fasole dimineata la pranz si seara sunt doar povesti. Mancarea daca nu esti un gurmand este suficienta si buna daca ai noroc si se fura mai putin :). Daca o sa vrei detalii despre meniu o sa iti dau. Nu sunt un fan inrait al armelor dar mi-a placut sa experimentez hai sa spun pe viu jocurile gen counter strike la tinte de carton. Mi-am amintit de pistolul Carpati  :naughty: care este de mare exceptie . Ce nu mi-a placut e ca si acolo ca peste tot se fura si nu ma refer la colegi si la lucrurile personale ci asa in general, exista intotdeauna privilegiati si uneori te plictisesti pt ca dupa un timp si sahul si tablele si cartile ajung sa te exaspereze. Una peste alta armata nu este un bau bau si are farmecul ei. Inveti lucruri noi dar asta nu te face mai bun neaparat. Traiesti cum spunea cineva o liniste interioara si poti sa stai fara sa gandesti ci doar sa analizezi comportamentul uman in cele mai diverse ipostaze.

#45
Eminem

Eminem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 206
  • Înscris: 11.01.2004
du-te frate si fa-o ca e super tare in armata  :D
B)

#46
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 33.295
  • Înscris: 21.04.2004
cea mai timpita intrebare pe care am auzit-o din 7 decembrie incoace, iar faptul ca singurele locuri in care poate ajunge sint jandarmii si pompierii, duce timpenia intrebarii la limita extrema a tuturor timpeniilor. cei care il sfatuiesc sa mearga ar trebui sa shut the fuck up, jandarmii si pompierii sint cele mai jalnice locuri in care poti ajunge. saracie lucie si mai poti sa si mori de la o bita de miner in teasta sau de la un camion cu nus ce chimicale care face bum

lamuriri: in 7 decembrie, la ora 12:25, o duduie care tragea de usa de intrare  de la ING Bank m-a intrebat daca intrarea in banca se face cu cartela sau cu cod. de fapt usa se deschidea invers...

#47
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.362
  • Înscris: 07.12.2002
Poate-ar fi mai bine sa taci tu bai mosoti...

#48
Ecko72Unltd

Ecko72Unltd

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 520
  • Înscris: 04.10.2005
Daca era sa fac cu termen redud mergeam...asa nu mai merg...


Si vad ca va certati unii:) .. so .. closed topic please  :death:

#49
SR-71

SR-71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 129
  • Înscris: 22.10.2005

 Mosotti, on Jan 21 2006, 22:32, said:

cea mai timpita intrebare pe care am auzit-o din 7 decembrie incoace, iar faptul ca singurele locuri in care poate ajunge sint jandarmii si pompierii, duce timpenia intrebarii la limita extrema a tuturor timpeniilor. cei care il sfatuiesc sa mearga ar trebui sa shut the fuck up, jandarmii si pompierii sint cele mai jalnice locuri in care poti ajunge. saracie lucie si mai poti sa si mori de la o bita de miner in teasta sau de la un camion cu nus ce chimicale care face bum

lamuriri: in 7 decembrie, la ora 12:25, o duduie care tragea de usa de intrare  de la ING Bank m-a intrebat daca intrarea in banca se face cu cartela sau cu cod. de fapt usa se deschidea invers...


sa cari un furtun nu-ti trebuie carte .  

daca nu ati spalat pe jos, mergeti in armata. o sa deveniti fetita mamei .  :w00t:  :w00t:  :w00t:

#50
Alinux

Alinux

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 873
  • Înscris: 21.05.2003
este o vorba ce circula de cativa ani:

"Ma nu fi prost ca te iau astia in armata!"

#51
Ecko72Unltd

Ecko72Unltd

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 520
  • Înscris: 04.10.2005

 Alinux, on Jan 25 2006, 17:06, said:

este o vorba ce circula de cativa ani:

"Ma nu fi prost ca te iau astia in armata!"


:coolspeak:

So .. a trecut incorp si nu m-am dus.. topic closed and thanks  :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate