Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Informatica ID sau IF la Titu Maiorescu Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
blitz09

blitz09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 05.11.2007
Teoretic ar trebui sa ai ceva prezenta, dar se poate si fara, cu teme si proiecte. Dar de obicei cine nu vine nu isi face teme/proiecte, si poate fi greu sa afli ce ai de facut. Nu te astepta sa ai materiale (cursuri, teme, proiecte) pe platforma de e-learning. Daca nu ai timp sa te duci in weekend, de ce crezi ca o sa ai timp (si motivatie) sa lucrezi de unul singur?

Majoritatea celor care nu vin deloc vor avea cateva restante, care costa. Si eventual vor tara cateva pana in anul 3. Vestea buna e ca pana la urma toata lumea trece. Dar mi se pare mai usor sa ai macar 50% prezenta si sa iei examenele decat sa pierzi alt timp si bani cu restante.

Oricum, si profesorii sunt oameni si nu au chef sa stea pana la 16 in facultate, asa ca termina mai repede, 3 ore in loc de 4, asa ca se termina la 14. Si poti sa ai prezenta si daca vii mai tarziu si pleci mai devreme...

Sunt cativa profesori la care merita sa te duci, stiu bine ce predau. Daca tot platesti, incearca sa obtii cat mai mult de la banii aia.

Edited by blitz09, 08 July 2018 - 10:17.


#38
mipamipa

mipamipa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.02.2006
blitz09, raspuns tau este cam ceea ce vroiam sa aflu.
Uitandu-ma pe orarul de anul trecut, am obs ca este foarte incarcat, practic in toate weekendu-rile existand cursuri, iar acest program imi este imposibil de urmat.
Sunt putin dezamagit sa aud ca pe platforma de e-learning nu sunt suficiente resurse.
Inca o data, multumesc ptr lamuriri.

#39
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,631
  • Înscris: 30.07.2003

 blitz09, on 08 iulie 2018 - 10:17, said:

Nu te astepta sa ai materiale (cursuri, teme, proiecte) pe platforma de e-learning.
Nu stiu cum e acolo dar e impotriva licentei de functionare. Cursul trebuie sa fie, o bibliografie aditonala etc. Altfel poti face niste petitii pe la alte autoritati, pe ce-ti iau banii?

#40
blitz09

blitz09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 05.11.2007
Platforma de e-learning e facuta mai mult ca sa existe, nu ca sa fie folosita. Exista cursuri puse pe un sharepoint, dar nu sunt tot timpul toate puse la inceputul semestrului. Adica fac suficient pentru a a fi acceptati de ARACIS.

Nu-s cursuri chiar in fiecare weekend. Sunt 2 semestre, teoretic 14 weekenduri. Practic poti scadea primul/ultimul, mai exista si Craciun/Paste/1 mai, cand nu se fac, raman 10-12 weekenduri. Deci cam jumatate din weekend-uri din an sunt ocupate. Si cum am spus deja, ca sa treci fara probleme e suficient sa mergi la 50% din cursuri.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate