Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

UTOK 400Q

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014

View PostTrunks, on 29 iulie 2015 - 19:12, said:

Am avut si eu telefonul acesta dar in urma unor probleme (http://forum.softped.../#entry17395021), l-am trimis inapoi. Acum nu stiu daca doar dispozitivul meu facea figuri sau e o chestie generala, am facut retur si am luat alt telefon.
"m avut si eu Utok 400Q cu urmatoarele probleme:
1. Semnalul de pe un sim cadea dupa o convorbire pe celalalt sim si nu revenea decat dupa restartarea "telefonului";
2. Sunet slab, microfon slab, abia ma auzeau ceilalti;
3. Telefonul folosea o aplicatie care trimitea "pachete cu date" catre... ceva... (scria doar sending log), aplicatie care nu poate fi nici macar dezactivata;
4. Camera lasa mult de dorit (8MP cica);
5. Aplicatii built-in gen Elefant Reader, Seenow, Zonga care ocupau destul de multa memorie si nu puteau fii sterse.
Ca urmare am facut cerere de retur, nu au avut absolut nimic de comentat(obisnuiti probabil cu asa ceva), mi-au trimis banii imediat si mi-am luat alt telefon. In concluzie, nu recomand Utok."
Inca nu l-am folosit dual-sim sun 100% pe Digi. La 143 lei cat am dat eu pe el la emag camera este peste asteptari, sunetul acceptabil, 3 nu stiu.... Am dezactivat aplicatii care nu sunt necesare. Deocamdata este peste asteptarile mele, repet pretul 143 lei Probabil o sa-l fac cadou unui copil de 5 ani sa faca ce vrea cu el sau o sa-l tin ca tel de  rezerva. Se misca umpic cam greu dar era de asteptat la dotarile astea. O hotarat sa-l pastrez. Ma bate gandul sa-i iau si o husa dar deocamdata sunt cam scumpe aprox 37 lei cu transport inclus.
L.E
Un lucru mi mi-e clar; am observat fluctuatii destul de mari pe "liniute" ale semnalului dar nu ma pot pronunta daca e de la telefon sau de la Digi

Edited by sirius208, 29 July 2015 - 19:38.


#20
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014
Astea sunt poze facute cu Utok 400Q

Attached Files



#21
zen7979

zen7979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 09.09.2013
Am achizitionat si eu recent acest telefon ,deocamdata sunt foarte multumit . Singura problema ar fi ,ca nu afiseaza procentul la baterie in bara de status ca la celelalte telefoane cu android. nu stiu ,daca asa este le modelul acesta sau la android 4.4.4 spun asta pt. ca pe celalalt telefon al meu cu android 4.4.2 imi afiseaza. Poate ma lamureste cineva si pe mine.

#22
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014

View Postzen7979, on 03 septembrie 2015 - 20:52, said:

Am achizitionat si eu recent acest telefon ,deocamdata sunt foarte multumit . Singura problema ar fi ,ca nu afiseaza procentul la baterie in bara de status ca la celelalte telefoane cu android. nu stiu ,daca asa este le modelul acesta sau la android 4.4.4 spun asta pt. ca pe celalalt telefon al meu cu android 4.4.2 imi afiseaza. Poate ma lamureste cineva si pe mine.
N-ai ce face cu timpul sa gasesti raspuns la intrebare; instaleaza si tu ceva de indicat bateria din google play; baterie - battery sau altceva.

#23
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007

View Postzen7979, on 03 septembrie 2015 - 20:52, said:

Am achizitionat si eu recent acest telefon ,deocamdata sunt foarte multumit . Singura problema ar fi ,ca nu afiseaza procentul la baterie in bara de status ca la celelalte telefoane cu android. nu stiu ,daca asa este le modelul acesta sau la android 4.4.4 spun asta pt. ca pe celalalt telefon al meu cu android 4.4.2 imi afiseaza. Poate ma lamureste cineva si pe mine.
Imi dau si eu cu parerea: pe la setari/baterie nu are si ceva de bifat sa arate procentul bateriei?

#24
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014

View Postfisman, on 03 septembrie 2015 - 22:04, said:

Imi dau si eu cu parerea: pe la setari/baterie nu are si ceva de bifat sa arate procentul bateriei?
Nu mai am telefonul dar nici eu n-am gasit setarea respectiva la asta.

#25
zen7979

zen7979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 09.09.2013

View Postfisman, on 03 septembrie 2015 - 22:04, said:

Imi dau si eu cu parerea: pe la setari/baterie nu are si ceva de bifat sa arate procentul bateriei?
nu are am cautat .deocamdata am instalat o aplicatie care imi arata procentajul in bara  de status

#26
zen7979

zen7979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 09.09.2013
Dupa o utilizare de o luna revin cu noutati despre telefon . Ma declar foarte multumit de aparat, bateria ma tine 2-3 zile doar vorbit (eu folosesc doar o cartela) si 1-2 zile cu net .Poze bune, sonerie tare,volum in casca tare cu posibilitatea de a mari volumul suplimentar.   Singura problema care ma nemultumeste este senzorul de proximitate care nu stinge intotdeauna ecranul in timpul unei convorbiri si se apasa tot felul acolo. A mai patit cineva cu senzorul de proximitate sau doar la mine se manifesta?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate