Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lenovo ideapad 1 15alc7

caut cablu lvds(video-invertor) p...

Adobe premiere pro, problema seta...

Ochelari distanta intermediara
 Cum pot sa montez un SSD Sata in ...

Digi + patronul Prima TV cumpara...

Husa si folie pt. Samsung Galaxy ...

Plita electrica moderna
 problema incalzitor de apa Ferroli

Incarcator PB 3.0

Radu Mazare, eliberat conditionat...

Permis suspendat din cauze medicale
 Presiune apa fluctuanta pompa sub...

Revizie auto la Bucuresti

identificare component defect

Recomandare tableta
 

Multiculturalismul

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4695 replies to this topic

#4645
darkzone

darkzone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 22.09.2004
Într-o țară civilizată din vest nu te aștepți să se întîmple chestii de genul ăsta, tocmai pentru e civilizată. Iar cînd se întîmplă e mediatizată pentru a se lua măsuri să nu se mai întîmple. În schimb, într-o țară cum e Coreea de Nord te aștepți să se mușamalizeze din start astfel de cazuri, pentru că NU e civilizată. Comparația e cît se poate de deplasată. Aș putea-o numi lejer propagandă. Chiar una proastă.

#4646
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
"Am început ca germani și a terminat ca turcii."

Zise maretul Hansjoerg Haber, seful delegatiei UE la Ankara, evolutia acordului dintre UE si Turcia
prin care Europa încearca sa faca mai usoara criza refugiatilor.

Chestia i-a infuriat tare pe turci,mai ales in conditiile cand de la 7000 de refugiati pe zi s-a ajuns azi la numai 60
De fapt ceea ce a infuriat Europa a fost afirmatia presedintele turc Recep Tayyip Erdogan care a anuntat ca Ankara nu va res­pecta o conditie asupra careia insistă UE, aceea de a modifica legea antiterorism, folosita ca motiv din ce in ce mai mult pentru sufocarea opozitiei si presei neprietenoase.

#4647
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,876
  • Înscris: 13.06.2004

View Posta3ds, on 17 mai 2016 - 15:31, said:

Studenții atei de la Universitatea North Georgia, reuniți în „Societatea Scepticilor”, au postat imagini din timpul unui marș de susținere a avortului. Pentru a susține mesajul pro-avort, ei au preparat și fursecuri în formă de bebeluși, pe care au fost apoi le-au „masacrat” și îngurgitat fără remușcări.

https://i1.wp.com/stiripentruviata.ro/wp-content/uploads/2016/04/9-1-672x372.jpg?zoom=2

O fotografie postată pe rețelele de socializare prezintă un astfel de fursec căruia i s-a rupt „capul”, iar lângă el, mesajul:

Avortul trebuie să fie legal, pentru că este protejat prin Constituție.

https://i2.wp.com/stiripentruviata.ro/wp-content/uploads/2016/04/13051628_1175314519168323_3443120532917737481_n.jpg?zoom=2


Un alt mesaj scris plasat lângă recipientele cu fursecuri spune:


Avortul trebuie să rămână legal, deoarece vaginul meu e prea drăguț ca să lase să se târască un fetus prin el.



Planned Parenthood, cel mai mare furnizor de servicii de avort din SUA, a semnat protocoale cu autoritățile școlare pentru a fi prezent în școli și în paralel își intensifică prezența și în mediul studențesc.

Cu toate acestea, tot mai multe state americane au întrerupt finanțările publice pentru acest gigant după ce o amplă anchetă cu camera ascunsă a dezvăluit în vara trecută că politica comercială a Planned Parenthood includea maximizarea profiturilor prin vânzarea (ilegală în SUA) de țesuturi și organe de copii avortați, încurajând angajații să schimbe procedurile de avort cu scopul de a livra feți cât mai întregi, din care se puteau recolta la maximum organe și țesuturi achiziționate apoi la negru de companiile de biotehnologie și biofarmaceutică.

Ăia care au făcut "demonstraţia" alea sper că erau beţi sau ameţiţi de "ierburi fine". Că dacă erau treji, înseamnă că e vai şi amar de noi.

#4648
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Tocmai am vazut ceva haios rau, reclama de pe camioanele Vel Pitar, "alba , intermediara si neagra" si 3 gagici, blonda si alba, bruneta si cu ten mai inchis si una cu ten si mai inchis, cred ca nu au avut o negresa sau nu vind piine prajita 😅

#4649
bogdan_z

bogdan_z

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,333
  • Înscris: 14.01.2012
[ http://i.4cdn.org/pol/1464251259485.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4650
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,743
  • Înscris: 06.08.2004
[ https://i.imgur.com/ExRz8tc.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Noul component al echipei nationale a Romaniei.
Hai baietii cu problema mixingului rasial, sariti.

#4651
darkzone

darkzone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 22.09.2004
Ia vezi echipa de fotbal a Germaniei și numără cîți nemți get-beget (adică din părinți nemți, nu că-s născuți acolo) găsești. Acu' vreo cîțiva ani chiar naturalizaseră la foc automat un turcalete d-ăsta că se apropia nush'ce campionat european/mondial/galactic și îl voiau musai p-ăla la națională. Cînd interesu' poartă fesu', cum s-ar zice  tongue.gif

#4652
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View PostCris007, on 27 mai 2016 - 10:12, said:

[ https://i.imgur.com/ExRz8tc.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Noul component al echipei nationale a Romaniei.
Hai baietii cu problema mixingului rasial, sariti.
BlaBlaBla , Patriotii se opun ISLAMIZARII , nu ca au unii citiva negri in echipa. Seara, dupa ce citesti Biblia si te bagi in patut poti sa repeti Mantra asta, poate pina la urma intelegi, NU ISLAMIZARII, in rest e ok.

#4653
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostCris007, on 22 mai 2016 - 06:10, said:

Asta e motivul pentru care exista drepturile omului si pe care multi nu le pricep, de-obicei cei cu agenda dictata de la Kremlin.
Drepturile omului a devenit noul crez al religiei multiculturalismului, si de aceea ateistii sunt majoritari de stanga - cred cu disperare in ideea ca fenotipurile sunt egale desi e contrazisa de stiinta. Apropo, Rusia actuala nu e URSS - isi apara identitatea nationala si religioasa.

View Postlil debul, on 27 mai 2016 - 11:03, said:

BlaBlaBla , Patriotii se opun ISLAMIZARII , nu ca au unii citiva negri in echipa. Seara, dupa ce citesti Biblia si te bagi in patut poti sa repeti Mantra asta, poate pina la urma intelegi, NU ISLAMIZARII, in rest e ok.
Imperiul Roman avea si el destui gladiatori negri - nimic nou sub soare.

#4654
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postlil debul, on 27 mai 2016 - 11:03, said:

BlaBlaBla , Patriotii se opun ISLAMIZARII

Patriotii nu se opun decat cotropirii teritoriului, cedarii teritoriale, imixiunii in treburile interne, distrugerii patrimoniului si "refacerii" istoriei...
aia sunt patriotii.Devotati tarii si neamului.
A te opune la ceva ce nu exista, nu va exista in viitorul apropiat de cateva sute de ani, doar sa faci capital politic, sa ma scuzi nu e deloc patriotism.
Are o denumire, dar imi scapa....ceva cu  ".....fobie"  la sfarsit.....

Edited by vio69a, 27 May 2016 - 14:28.


#4655
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postvio69a, on 27 mai 2016 - 14:27, said:

A te opune la ceva ce nu exista, nu va exista in viitorul apropiat de cateva sute de ani, doar sa faci capital politic, sa ma scuzi nu e deloc patriotism.
Are o denumire, dar imi scapa....ceva cu  ".....fobie"  la sfarsit.....

Rasele nu se amesteca decat fortate, pana cand un grup il elimina pe celalalt.

#4656
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,876
  • Înscris: 13.06.2004
Depinde şi de compatiblitatea între rase. Alb - evreu, alb - rasă gablenă = ceva compatibilitate, că au un set de valori comune.

#4657
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View Postvio69a, on 27 mai 2016 - 14:27, said:



Patriotii nu se opun decat cotropirii teritoriului, cedarii teritoriale, imixiunii in treburile interne, distrugerii patrimoniului si "refacerii" istoriei...
aia sunt patriotii.Devotati tarii si neamului.
A te opune la ceva ce nu exista, nu va exista in viitorul apropiat de cateva sute de ani, doar sa faci capital politic, sa ma scuzi nu e deloc patriotism.
Are o denumire, dar imi scapa....ceva cu  ".....fobie"  la sfarsit.....
Eu am deja plictisofobie de cind te tot exprimi si le stii tu pe toate din tarisoara aia a ta , am un fel de greata.
Ai inceput sa te pricepi si la razboaie mai nou ?

#4658
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,876
  • Înscris: 13.06.2004
Apropos de faza cu propagandiştii pro-avort: în ziua în care a3ds a postat articolul ăla care conţine imaginile am fost la Gara de Nord să privesc trenurile (am ceva cu cele care pleacă spre Satu Mare şi Baia Mare că au vagoane mai diverse) şi într-un vagon cuşetă erau în 2 compartimente erau copii (probabil un grup) care se tot foiau prin paturi şi m-am gândit la ceva de genul "Domane, ce minune" făcând o paralelă cu pozele postate.
Bine, unii chiar nu sunt pregătiţi pentru copii, dar pana mea, dacă vrei să încurajezi făcut copiilor cu capul îţi alegi metode care să ajungă la mintea omului... ateii ăia din organizaţia lui peşte prăjit se cred ei mari şmecheri probabil sau un fel de iubitori ai libertăţii... dacă eram cu ei, chit că nu ştiu să mă bat şi aş fi riscat să mi-o fur, cred că aveam o reacţie urâtă de tot - nu că săream la bătaie, dar probabil îi blestemam şi le ziceam că i-aş rupe eu pe ei.

#4659
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011
Titlul unui articol: "fobie fata de pielea neagra, mai rasist de atat nu se poate, aceasta reclama chinezeasca lasa lumea fara cuvinte"

abia ce am vazut reclama cu pricina comentata pe un site german - comentatoarea era socata de cat de rasisti pe fatza pot fi chinezii -  cat am putut sa rad  Posted Image

http://www.focus.de/...id_5572338.html


In reclama o chinezoaica flirteaza cu un barbat negru si cand tipul se apropie de ea, tipa ii indeasa negrului in gura o pastila de detergent si ii face vant in masina de spalat. Dupa terminarea ciclului de spalare din masina in locul negrului iese un flacau chinez de care femeia se arata foarte incantata.

Mesajul subinteles al reclamei "negru inseamna murdar" corespunde fobiei pe care chinezii o au fatza de pielea neagra.
Chinezii au copiat ideea unei reclamei mai vechi, italiene, in care scenariul era exact invers - femeia indesa in masina un barbat alb dupa care il scotea negru - sloganul era "colorat e mai bine".

Ce diferenta de abordare - chinezii fac reclame croite pe convingerile publicului lor fara apasari de corectitudine politica in timp ce vesticii duc campanii agresive de spalare la creieri a populatiei si insuflare de self-hate.

Edited by casablanca1000, 27 May 2016 - 23:35.


#4660
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Șah la bărboși.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,876
  • Înscris: 13.06.2004
Şi negrul care a apărut în reclamă e rasist?   Posted Image

Edited by djl, 27 May 2016 - 23:44.


#4661
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postdjl, on 27 mai 2016 - 23:44, said:

Şi negrul care a apărut în reclamă e rasist?   Posted Image

E vorba de negru care nu a aparut in reclama pentru ca era negru....

#4662
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011

View Postdjl, on 27 mai 2016 - 23:44, said:

Şi negrul care a apărut în reclamă e rasist?   Posted Image

o fi avut nevoie de bani saracu' si nu l-a mai interesat ca are rol de "nespalatul ala"

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate