Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...
 Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...
 Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...
 

Fortat sa-mi scriu demisia

- - - - -
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#91
benulnec

benulnec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 09.04.2007
Monitonix, te rog eu, da-ne si noua numele sefului, numele firmei, adresa magazinului, ca sa ii facem o reclama pe masura si sa nu isi ia si altii pe viitor aceeasi teapa.
Ai reclamat pana acum la ITM toate aceste abuzuri? Daca nu, te plangi degeaba. Astfel de patroni merita ruinati. Daca nu chiar mai rau :)

#92
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Tinerete, unii sunt barbati pt ca au pu  si oo. Alti doar pt ca poarta panataloni.
Daca la 8+4=12 sau 9+4=13 nu te-ai ridicat, salut, cred ca e greu de ghicit in ce categorie te voi incadra..
Normal, dumitale nu iti va pasa de parerea mea. Si e usor sa gandesti, "de la cine mai iau un salariu?"
Raspunsul meu e simplu si aproape sigur "in curand de la altu'" Asa presimt eu in urina, hi, hi....
A, ca patronul iti poate spune verbal, de maine. Sa am pardon "ne pazalaste"
Scrie matale pe hartie..

PS. Lasa-ma sa ma laud ca sunt batran..
Acum niste ani a contat extrem de mult ca am fost cum sa zic...decis. E drept ca nu m-am gandit absolut deloc ca covorul poate sa fie si aspru si sa ii lase urme...Dupa multa vreme mi-a zis ca a contat enorm faptul ca ...am fost aaa hotarat? A inteles ca pt ea simteam ceva special..Si chiar asa era si este..
Dar si ca la o adica se poate baza pe mine...Ce zic, aia fac..
In curand sarbatorim 20 de ani de la nunta.. ..Iar in acest timp, am avut si discutii din care unele dure. PLEOSC. Dupa ce i-a trecut criza, a inteles ca:
1) ca intinsese coarda prea mult.. Si jur ca ii spusesem, potoleste-te ....
2) barbatii e porci
3) mai bine cu rau decat fara rau..Adica raul cel mai mic..
4) a inteles si ca nu sunt barbatul perfect.. Dar nici ea nu e "the perfect wommen"....
Te intrebi de ce am scris tampeniile de mai sus? Raspunsul corect="pt ca le-am trait".ca barbat..
Si nu, nu cred ca intotdeuna am luat cea mai potrivita decizie.
Si ce daca? Mi se rupe'in 14

Edited by Prien, 02 July 2015 - 12:37.


#93
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015

 benulnec, on 02 iulie 2015 - 10:53, said:

Monitonix, te rog eu, da-ne si noua numele sefului, numele firmei, adresa magazinului, ca sa ii facem o reclama pe masura si sa nu isi ia si altii pe viitor aceeasi teapa.
Ai reclamat pana acum la ITM toate aceste abuzuri? Daca nu, te plangi degeaba. Astfel de patroni merita ruinati. Daca nu chiar mai rau Posted Image

Chiar, ia sa ne angajam noi acolo, ii spunem ca pe baza de voluntariat!

#94
benulnec

benulnec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 09.04.2007

 Rixthinna, on 02 iulie 2015 - 14:38, said:


Chiar, ia sa ne angajam noi acolo, ii spunem ca pe baza de voluntariat!
Pe bune ca m-as duce ca voluntar la el. I-as distruge site-ul, virusa calculatoarele si injura toti clientii :)
Mi-as lua pentru asta vreo 2 zile de concediu.

#95
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Să ne spună site-ul măcar, să facem comenzi fictive.
Să trimită marfă în Singapore!


#96
Monitonix

Monitonix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 12.03.2009
Imi pare rau ca nu am mai scris de mult, dar toata povestea s-a terminat chiar azi de dimineata. Impreuna cu doua colege, ne-am dat demisia si fara circ cum face patronul. La 14:00 mergem la ITM.

#97
Batranelul

Batranelul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,967
  • Înscris: 25.04.2007
Îi bun. Îi primul pas.Posted Image

Edited by Batranelul, 03 July 2015 - 12:18.


#98
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Deci, poți spune firma? Dacă nu, de ce?


#99
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

 Monitonix, on 03 iulie 2015 - 11:58, said:

Imi pare rau ca nu am mai scris de mult, dar toata povestea s-a terminat chiar azi de dimineata. Impreuna cu doua colege, ne-am dat demisia si fara circ cum face patronul. La 14:00 mergem la ITM.
Foarte rău că ţi-ai dat demisia. Înseamnă că toţi pe aici şi-au răcit gura(tocit tastatura) degeaba.

#100
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
...tastagura.

#101
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003

 Monitonix, on 30 iunie 2015 - 12:14, said:

Presiune continua la munca, patronul ma ignora intr-una, le-a spus colegelor mele de munca, ca el nu se lasa pana nu imi dau eu demisia. Eu la randul meu nu ma las pana nu iau concediu.

daca vrei sa accelerezi treaba nitzel: fa o cerere de concediu in scris. de la - pana la si da-i termen 14 zile sa-ti raspuna. vezi sa ai un martor cand o scrii, pui in plic si cand mergi la posta. o trimiti recomandata cu confirmare la primire.
dupa 14 zile, daca n-auzi nimic de la el, ceea ce-i 99% probabil, mergi si il dai in judecata. cand o sa-i vina instiintarea de la tribunal o sa te dea el afara urgentisim. dupa aia il dai in judecata sa-ti plateasca concediul neacordat.
toate astea bineinteles, daca pretentia ta e intemeiata.
dincolo de asta io as face urmatorul lucru:
- as sta exact cat scrie in contract
- as alcatui un jurnal zilnic in care as scrie cand am venit, cand am plecat si ce am facut in ziua aia. un martor cand il scrii nu strica.
- daca big boss vrea sa stai in plus, cere-i sa-ti dea in scris. daca nu-ti da, te cari.

#102
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
A plecat omul, gata. Bine, ramane colegul nostru.Posted Image

#103
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
pacat.

#104
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Monitonix
Nu stiu daca ai avut sa nu contacte sexuale, si nici nu e treaba mea. Dar indiferent de raspuns, NU esti barbat.
Spun asta deoarece mai multi oameni au sarit sa te ajute. Puteai sa le spui "va multumesc".
Asa procedeaza un barbat.

Edited by Prien, 23 July 2015 - 14:16.


#105
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Și femeie dacă era, nu putea mulțumi?
Nu mai contează, oricum.
Îmi plăcea dacă dădea numele firmei.
Online....făceam noi comenzi online....
În Singapore ceream marfă!
Sau, la îndemână Dublin. Nu a spus ce anume vindeau.
Era interesant de știut. ...

#106
MrDerpson

MrDerpson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 09.09.2012
Mie mi se pare dubioasa toata treaba asta.
In primul rand, cum spanac sa accepti sa lucrezi in schimbul a doar 900 lei?
Chiar daca salariile de la noi sunt de rasul curcilor, pana si o femeie de serviciu castiga atat sau chiar mai mult.

In al doilea rand, cum sa accepti sa lucrezi 10 ore pentru banii aia?

In al 3-lea rand, cum poti sa accepti tu magariile pe care le face ala? Auzi, fara concediu, contract doar pe 4 ore...


Pentru ce faci tu ar fi trebuit sa iei aproape de 2000 lei, asta pe 8 ore de munca.


Lucrurile o sa se schimbe in momentul in care oamenii o sa invete sa se aprecieze si sa nu mai accepte toate mizeriile. D-aia isi permit angajatorii sa faca ce vor, sa ofere salarii de rahat, sa-si bata joc ...pentru ca angajatii le permit.


PS: mare prostie sa-ti dai demisia...

Edited by MrDerpson, 23 July 2015 - 16:16.


#107
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Si de ce nu scriai MAAAARE aici numele firmei? Un url, ceva, sa nu se interpreteze ca si reclama....
Nu inghit sarlatanii. Apreciez oamenii ce muncesc cinstit, chiar pentru sume mici de bani.

#108
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,201
  • Înscris: 10.07.2013
Cred ca topicul a fost deschis.......la misto!Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate