Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Benzina, 1800 cm^3, preferabil berlina

- - - - -
  • Please log in to reply
404 replies to this topic

#19
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View PostYOUR_GOD, on 21 mai 2015 - 20:22, said:

Cel putin 1,8. Posted Image
ceva frumos pt un incepator...cam depaseste un pic bugetul da e peste.1.8 :)

http://www.chevrolet.com/2016-camaro/

#20
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,265
  • Înscris: 24.01.2008

View Postflaviuf, on 21 mai 2015 - 20:33, said:

Honda Civic
Si eu m-am gandit la ea, da-i cam rara avis berlina, si-as zice ca-i destul de putin probabil sa se-ncadreze in buget.
Dar da, ar fi o alegere buna.

Edited by Barboso, 21 May 2015 - 20:38.


#21
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014
Si pe mine tot la un Civic ma duce capu, sau...A4 1,8T (163 CP), dar va fi mai veche (2004, 2005). Vezi ca se mai gandeste cineva la ea pe alt topic si am descris-o acolo putin ca am avut-o.

#22
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Daca nu tine neaparat sa fie berlina, mai ai unul care-ti recomanda Civic. Cauta pe youtube "civic magic seats", sa vezi cat de mare se poate face spatiul in spate, plus extra spatiul din portbagaj, unde ar fi trebuit sa fie rezervorul si roata de rezerva (rezervorul e mutat la mijlocul masinii).
Motorul de 1.8 benzina are 140 cai, mai mult decat suficient pt toate demarajele si depasirile lui.
Daaaaar... Mai ales ca e si incepator, o sa aiba o problema cu luneta, si cu aprecierea dimensiunilor masinii, din cauza formei ciudatele. In functie de cat de mult circula cu masina, ii va lua intre 2 zile si 1 sapt sa se obisnuiasca.

#23
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,980
  • Înscris: 06.01.2006
1800cm3 pt. un incepator e prea mult
800cm3 - 1400cm3 e optim
recomand un Logan second pt. inceput

#24
sezibland

sezibland

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 27.03.2015
gasesti SEAT Ibiza sau LEON favricate in 2010-2011 pana in 6000E... daca nu te deranjeaza ca sunt majoritatea la 1600 cm.
Recomand Seat. Am condus mult timp asa marca ( motor de WV ) fara nici o problema. Fiabilitate excelenta !

#25
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 06.10.2008
Kroghy

Nu auzi ca vrea omul demaraje, semafoare etc?

PS: Acu' 2 saptamani un vecin si-a luat Golf4, omul la vreo 40 de ani, incepator. Nu a trecut mult timp(vreo 3 zile) si deja a atins serios Clio unui alt vecin.
Acu' o saptamana un alt vecin de 18ani, incepator, si-a luat un BMW e36. Nu a trecut mult timp Posted Image  si i-a atins si el Clio vecinului pe cealalta parte, dar intr-o maniera de cascadorii rasului, a uitat BMW-ul pe liber si a luat-o la vale. Noroc ca nu a trecut vreun copil pe acolo.

Asa...si ei vor demaraje, semafoare si cai multi, multi de tot.

Edited by sandu222, 21 May 2015 - 21:02.


#26
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,265
  • Înscris: 24.01.2008

View PostKroghy, on 21 mai 2015 - 20:53, said:

1800cm3 pt. un incepator e prea mult
800cm3 - 1400cm3 e optim
recomand un Logan second pt. inceput
Si-ntr-un an sa umble sa si-o schimbe...

#27
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013

View Postsandu222, on 21 mai 2015 - 21:02, said:


PS: Acu' 2 saptamani un vecin si-a luat Golf4, omul la vreo 40 de ani, incepator. Nu a trecut mult timp(vreo 3 zile) si deja a atins serios Clio unui alt vecin.
Acu' o saptamana un alt vecin de 18ani, incepator, si-a luat un BMW e36. Nu a trecut mult timp Posted Image  si i-a atins si el Clio vecinului pe cealalta parte, dar intr-o maniera de cascadorii rasului, a uitat BMW-ul pe liber si a luat-o la vale. Noroc ca nu a trecut vreun copil pe acolo.
Sigur, problema e la motoare.

#28
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,265
  • Înscris: 24.01.2008

View Postsandu222, on 21 mai 2015 - 21:02, said:

Acu' 2 saptamani un vecin si-a luat Golf4, omul la vreo 40 de ani, incepator. Nu a trecut mult timp(vreo 3 zile) si deja a atins serios Clio unui alt vecin.
Acu' o saptamana un alt vecin de 18ani, incepator, si-a luat un BMW e36. Nu a trecut mult timp Posted Image  si i-a atins si el Clio vecinului pe cealalta parte, dar intr-o maniera de cascadorii rasului, a uitat BMW-ul pe liber si a luat-o la vale.
Berbeci fiind, pocneau si-un Tico, desi are doar 800, sau cat o fi avand saracia aia.

#29
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,298
  • Înscris: 13.03.2015
Ce-au ajuns masinile estea dom'le.
Oare cati cmc avea o Volga? Cred ca peste 2.000. Oare din cauza motorului mare avea rubrica speciala in vechiul cod rutier si se cerea sa fie condus cu 20 km mai putin ca restul autoturismelor?
Initiator: ia-ti o Volga, vei avea motor mare exact cum vrei.


PS: daca nu v-ati prins, sunt ironic. Vad ca se face tot mai des confuzia intre marimea motoarelor si putere. Eu v-am dat exemplu de o masina cu motor mare dar cu putini HP.

Edited by Bogdansv1, 21 May 2015 - 21:17.


#30
sezibland

sezibland

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 27.03.2015

View PostBogdansv1, on 21 mai 2015 - 21:15, said:

Ce-au ajuns masinile estea dom'le.
Oare cati cmc avea o Volga? Cred ca peste 2.000. Oare din cauza motorului mare avea rubrica speciala in vechiul cod rutier si se cerea sa fie condus cu 20 km mai putin ca restul autoturismelor?

PS: daca nu v-ati prins, sunt ironic. Vad ca se face tot mai des confuzia intre marimea motoarelor si putere. Eu v-am dat exemplu de o masina cu motor mare dar cu putini HP.
Corect omule !
Normal este sa cautam masini dupa puterea dorita si nu dupa cilindree.

mai precis ar trebui sa ne intereseze si gabaritul, Acelasi motor gafaie daca este pus pe o namila si altfel se comporta pe o masina usoara !

Edited by sezibland, 21 May 2015 - 21:20.


#31
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Fara Logan.
De Seat, nu stie nimic. Ma intreba pe mine..si...se pare ca stim la fel de multe.
Haideti sa nu egalam masinile intre ele si incepatorii intre ei. La urma-urmelor, lui ii revine responsabilitatea de a se folosi cum trebuie de masina...

#32
Vladutz_ddd

Vladutz_ddd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,115
  • Înscris: 07.12.2009
Vechile motoare diesel de 1.8 sau 1.9 (Ford,Volskwagen) au fost inlocuite cu motoare de 1.6 dar asta nu inseamna ca sunt mai slabe deci nu te ambitiona pe chestia asta cu 1.8
Daca de exemplu gasesti un Focus in banii astia cu motor 1.6 TDCI sa stii ca de fapt este fostul 1.8 TDCI si are motor cel putin la fel de puternic.

Eu ti-as recomanda un Ford pentru ca am avut mai multe si sunt masini bune in general si ieftine. Modelele TDCI

#33
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,265
  • Înscris: 24.01.2008
Avand in vedere bugetul, vorbim despre o aspirata, nu prea trece 1.8 de 150 CP.  De fapt, cred ca nu trece de 140, la berline.  Si, ca greutate, probabil vorbim de minim 1.200- 1.300 kg.

Da' unii probabil ca n-au trecut mai sus de Logan 1.2, asa ca-si imagineaza masina aia ca pe-o fiara dezlantuita si incontrolabila.

#34
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Cutia de viteze sa fie manuala.

#35
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,265
  • Înscris: 24.01.2008

View PostVladutz_ddd, on 21 mai 2015 - 21:30, said:

Vechile motoare diesel de 1.8 sau 1.9 (Ford,Volskwagen) au fost inlocuite cu motoare de 1.6 dar asta nu inseamna ca sunt mai slabe deci nu te ambitiona pe chestia asta cu 1.8
Daca de exemplu gasesti un Focus in banii astia cu motor 1.6 TDCI sa stii ca de fapt este fostul 1.8 TDCI si are motor cel putin la fel de puternic.
TDCI fiind, se stie, foarte apreciat de catre "benzinari".   :roflmao:
Bah, voi cititi ce vrea omu' ?  Pricepeti ce-nseamna "benzina" ?

#36
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
In niciun caz diesel. O va trece pe gaz.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate