Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

Huawei P8 Lite

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
5855 replies to this topic

#5689
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,686
  • Înscris: 03.03.2007
E posibil ca acumulatorul sa fie lipit de display...asa ca daca schimbi displayul o sa ti schimbe si bateria.

#5690
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 27.04.2008
Nu este lipit de display. Am o colega de serviciu care si-a schimbat doar acumulatorul si spatele telefonul la un service oarecare.

#5691
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 30.01.2008

View PostMaryus0234, on 27 august 2017 - 08:10, said:

Salut, despre ce aplicatie e vorba? ai root?(cred ca da) dai accept la program sa scrie setari de sistem.
Nu am root, este telefonul fiicei mele, și folosesc NetGuard in 2 scopuri: sa filtreze site-urile deocheate și reclame folosind un fișier de hosts, și în al 2 lea rand am  tăiat drepturile la rețea la o grămadă de aplicații.
Merge excelent, doar ca se întâmplă cite odată ca îl găsesc oprit. Și nu îmi dau seama cum ajunge sa fie oprit.

#5692
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 27.04.2008

View Postcrazyalex86, on 27 august 2017 - 19:30, said:

Nu este lipit de display. Am o colega de serviciu care si-a schimbat doar acumulatorul si spatele telefonul la un service oarecare.


Salut,

Am fost in service-ul de pe Bld. Decebal si am schimbat display-ul si acumulatorul pe garantie. Se pare ca aceste 2 componente formeaza un ansamblu, inlocuirea acumulatorului a fost efectuata pe garantie deoarece este lipit de display.

#5693
tcchrys

tcchrys

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 24.10.2015
Salut. Un p8 lite blocat în Vodafone dar decodat tot la ei, fiind single sim, îl pot face dual sim?

#5694
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Se poate trebuie flashuit alt soft.

#5695
Maryus0234

Maryus0234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 13.05.2009
Urmeaza pasii

https://forum.xda-de...dating-t3400994

#5696
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,686
  • Înscris: 03.03.2007

View Postcrazyalex86, on 27 august 2017 - 19:30, said:

Nu este lipit de display. Am o colega de serviciu care si-a schimbat doar acumulatorul si spatele telefonul la un service oarecare.
...daca schimbi la esd ,ei nu ti schimba doar bateria..iti schimba tot ansamblul ca asa le vin lor..daca te duci la un service oarecare da se poate si doar bateria.

#5697
SkatMD

SkatMD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 07.08.2011
Salut. Al meu P8 Lite face in Octombrie 2 ani, merge la fel de bine ca la început doar ca bateria tine puțin spre deloc. Noaptea închid Wi-Fi ul, nu las nicio aplicație deschisa și totuși se descarca 10-12% pe parcursul nopții în stand by. M-am uitat la utilizarea baterii și nu e nimic ieșit din comun, celula inactiva ia cel mai mult, totul pare normal. Exista vreo cauza sau pur și simplu durata de viata a bateriei s-a dus? Merita sa încerc sa ii schimb bateria?


#5698
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,067
  • Înscris: 20.06.2009
La software cine consumă cel mai mult?
Dacă te ține în continuare o zi întreagă, eu zic să-l mai lași. Și, cînd o veni vremea, mai pui ceva pe lîngă banii de baterie și te arunci pe unu' nou!Posted Image  Eu m-am aruncat pe P10 Lite...Posted Image

#5699
sorineti

sorineti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.04.2007
Dacă este cineva interesat de un p8 lite să-mi trimită mesaj pe privat.

#5700
SkatMD

SkatMD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 07.08.2011
E normal ca la 100% sa mai aiba doar 13 ore? I-am dat reset factory, sincronizarile off, nicio aplicatie de fundal deschisa si totusi 13 ore?

https://imgur.com/WtZwKZH

#5701
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
Eu îl țin pe „Inteligent”. Oricum, acolo este estimat.

#5702
userul69

userul69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 07.07.2015

View PostSkatMD, on 05 octombrie 2017 - 20:26, said:

E normal ca la 100% sa mai aiba doar 13 ore? I-am dat reset factory, sincronizarile off, nicio aplicatie de fundal deschisa si totusi 13 ore?

https://imgur.com/WtZwKZH

Telefonul estimeaza cat tine in functie de cum l-ai utilizat in trecut. Daca i-ai dat factory reset acest "trecut" stiut de telefon e foarte limitat, de aceea poate sa iti apara o estimare foarte mica sau foarte mare.

#5703
terryorist

terryorist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 02.04.2017

View Postspecial, on 27 august 2017 - 19:19, said:

E posibil ca acumulatorul sa fie lipit de display...asa ca daca schimbi displayul o sa ti schimbe si bateria.
nu este lipit de display
https://m.youtube.co...h?v=w-xe3mKwhN0

#5704
B0gdan9

B0gdan9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 18.09.2010
Salut! Ati avut vreodata probleme cu conectarea la wi-fi pe Huawei P8 Lite?

Ce se intampla cand pare ca se conecteaza, apare pictograma, dupa care dispare sau daca ramane si intre timp incerc sa intru pe un site, zice ca-s "offline".

Problema a aparut dupa o resetare generala a telefonului. Culmea ca pe TV sau laptop, merge wi-fi-ul, doar pe tel,nu!

Am repetat resetarea, am deconectat-reconectat router-ul la priza, degeaba, problema persista. :(

Ce poate cauza problema? Merci.

#5705
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,067
  • Înscris: 20.06.2009
A cam fost o problemă pe P8 Lite cu Wi-fi-ul, inclusiv aici s-au plîns unii colegi. S-a rezolvat cu schimbarea plăcii de bază în service...
Prin resetare vrei să spui revenire la setările din fabrică? Dacă nu merge nici la alte rețele wireless, s-ar putea să se fi dus modulul radio...

Edited by crislacor, 23 October 2017 - 14:23.


#5706
B0gdan9

B0gdan9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 18.09.2010

View Postcrislacor, on 23 octombrie 2017 - 14:21, said:

A cam fost o problemă pe P8 Lite cu Wi-fi-ul, inclusiv aici s-au plîns unii colegi. S-a rezolvat cu schimbarea plăcii de bază în service...
Prin resetare vrei să spui revenire la setările din fabrică? Dacă nu merge nici la alte rețele wireless, s-ar putea să se fi dus modulul radio...

Da, resetare = revenire la setarile din fabrica, cu stergerea tuturor datelor de pe tel. Sper totusi sa gasesc o rezolvare, sa nu ajung in service cu el. Chiar nicio problema nu am avut cu el pana acum, in 2 ani de utilizare intensiva. Problema a aparut de ieri, cand dupa cezinstalarea unei aplicatii, tot incercam sa intru din nou in Magazinul Play sa o reinstalez, iar Magazinul Play nu se mai deschidea. Si atunci am dat reset, initial cu pastrarea fisierelor mele, dupa care pentru ca tot nu mergea wi-fi-ul, am dat reset la tot, cu stergerea tuturor datelor.

Credeam ca e de la router sau de la conexiunea de net, dar din moment ce pe tv sau pe laptop, merge wi-fi-ul, acestea conectandu-se la net, deci problema e la telefon?

Edited by B0gdan9, 23 October 2017 - 14:35.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate