Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

ajutor, nevasta s-a pocait

- - - - -
  • Please log in to reply
157 replies to this topic

#73
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Bre, e pe bune ce am citit sau e un topic la misto ?

#74
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Mie topicul mi se pare trolleala (hazlie, recunosc).

Astept etapa in care o sa inceapa sa primeasca mesaje de la Dumnezeu. Sau de la Arsenie Boca, de ce nu.

#75
noobakaflo

noobakaflo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 02.01.2011
Inainte totul era bine si asta pt. ca aveam parte de sex regulat, nu mi se reprosa cand beam, lasam copilul cu masa si mai aveam escapade prin restaurante sau la prieteni. Acum nimic, nu am mai zis ca s-a bagat cu ticnitele de muieri in nu stiu ce ong de ajutorare... De ex. vinerea asta a fost la nu stiu ce cresa de copii... Cand ii cer sa mai iesim zice ca nu ne trebuie ca sa dam si la altii care o duc mai rau, sunt de acord dar pana la o limita. Cand a vazut ca i-am luat din icoane si ca am scos trinitasu a inceput sa imi zica ca eu sunt dracul in casa, ca nu sunt cu dumnezeu... Tot ca ea a facut, am zis sa treaca de la mine... Si asta pt. ca nu imi place scandalul sau mai ales sa dau in ea sau altele... Cert e ca trebuie sa iau masuri, altfel nu stiu ce o sa fac... O sa vorbesc si cu un popa cat mai urgent! Da, din pacate e pe bune petre69! Si cum blochez blestematul de forum crestinortodox.ro?

#76
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

 Klrdx, on 13 aprilie 2015 - 10:13, said:

@noobakaflo io i-as da o mama de bataie, ca sa-i scot toti sfintii din cap Posted Image, si dupa as fute-o =)))

mai bine invers .intai placere , apoi durere , nu ?

#77
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,854
  • Înscris: 10.12.2006
Omul se indreapta spre religie numai cand ii merge rau. Deci de ce crezi ca era nefericita inainte? Cred ca omiti anumite aspecte intentionat.

#78
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Asta nu e "indreptat spre religie", e altceva, mai grav.

#79
noobakaflo

noobakaflo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 02.01.2011
Nu cred ca avea motive sa fie nefericita... Cei drept i-a murit tatasu prin decembrie dar nu parea ca ar fi fost un soc extraordinar de mare. In rest nu stiu sa fi patit altceva, de atunci de cand a venit de la Prislop a inceput sa tamaie si sa se roage... Cine stie ce le-o fi bagat in cap tartorul de popa de acolo...

Ce sa fie, Deria_Leena26? Sa fie cumva vreo afectiune psihica? Cum pot sa imi dau seama fara vreun control la doctor?

Si cum sa blochez siteul ala ? Dar fara sa isi dea seama ca as fi facut-o eu...

#80
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

 noobakaflo, on 13 aprilie 2015 - 19:45, said:

Da, din pacate e pe bune petre69!
Arunci e nasoala treaba
Daca nu era sotia ta iti ceream sa pui o poza
Intrebare - de cand a luat-o pe aratura i-ai pomenit de un divort daca o continua asa ?

Nu ai cum sa blochezi site-ul ca degaeaba o faci
Va vorbi cu diloaicele alealalte si se va prinde ca i-ai blocat accesul de pe calculatorul de acasa

Eu mai am o idee,

#81
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

 noobakaflo, on 13 aprilie 2015 - 20:00, said:

Ce sa fie, Deria_Leena26? Sa fie cumva vreo afectiune psihica? Cum pot sa imi dau seama fara vreun control la doctor?

Poti si fara control psihiatric, initial. Observa-i si tu comportamentul si vezi daca dezvolta tipare, gen orele la care face anumite actiuni pioase. Noteaza orele timp de o saptamana si vezi ce obtii. Rugaciuni, postit, dat cu apa sfintita, tamaiat, mers la biserica, de-astea.

E ciudat rau ca o persoana areligioasa sa devina dintr-o data fanatica, asa, prin declic.

#82
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Te-ai gandit la vreo solutie radicala ???
Ca poate asa radical si nrusc cum sa schimbat si ea tot asa poti si tu sa ii arati ca e dusa cu pluta
I-ai explicat ca credinta e una si popeala asta practicata in romania e altceva
I-ai aratat vreodata cat de credinciosi sunt majoritatea covarsitoare a popilor pe care ea ii asculta ?

#83
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 crisstonne, on 13 aprilie 2015 - 10:08, said:

S-a pocăit sau este Ortodoxă ?!
http://dexonline.ro/...tie/pocăință

#84
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

 Deria_Leena26, on 13 aprilie 2015 - 20:08, said:



Poti si fara control psihiatric, initial. Observa-i si tu comportamentul si vezi daca dezvolta tipare, gen orele la care face anumite actiuni pioase. Noteaza orele timp de o saptamana si vezi ce obtii. Rugaciuni, postit, dat cu apa sfintita, tamaiat, mers la biserica, de-astea.

E ciudat rau ca o persoana areligioasa sa devina dintr-o data fanatica, asa, prin declic.
Nu e exclus sa aiba ceva la bibilica si sa i se fi declansat acum
Sunt sigur ca ea nu a citit biblia si habar nu are despre ce se vorbeste acolo si ce se face acum

#85
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Si eu cred ca trebuia sa fie ceva acolo, in stare dormanta sau cum sa zic, latenta? care a "rodit" acum.

#86
noobakaflo

noobakaflo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 02.01.2011
Se duce in fiecare duminica la biserica. In fiecare dimineata se uita la slujba la tv, e in jur de 6... Apoi zice rugaciunea, se scoala se duce la munca... Seara asculta la calculator vreun acatist sau slujba nu stiu ce e, da cu tamaie, arunca cu agheasma prin casa ( pana si pe cearceafuri, asta ma exaspereaza la culme), ne da cu mir pe toti ( nu stiu ce mir aducator de sanatate zice ea de la nu stiu ce manasatire)...  Cand luam masa la invatat pe baiat sa zica el rugaciunea ( daca ar sti la ce se uita baiatul cred ca i-ar scoate calculatorul din camera )... In rest e o femeie normala, gateste, face curatenie, face cumparaturi... Problema e ca m-a prins in ritualurile astea ale ei... I-am spus de popi dar zice ca nu trebuie sa ii judecam noi, ma ia cu citate din biblie... Ce sa mai...

#87
noone2

noone2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.03.2007
Nu ai zis un lucru foarte important: cati ani are?
Am observat la femeile de peste 50 de ani, fara studii sau educatie deosebita, ca o dau in bisericoase rau de tot. Cam toate fac asa.

#88
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Mai sus cineva a zis bine si are dreptate .Usor , usor totul se va destrama  la voi .Patit fiind nu vorbesc din auzite pe la altii , nici eu nu concepeam asta dupa 23 de ani de casnicie si 4 inainte de prietenie .Erau diversi care imi spuneau , inclusiv cineva de meserie la care am apelat cand nu mai intelegeam nimic ce se intampla cu noi ! M- a intrebat odata la o sedinta din asta inutila franc "dvs ce credeti ca semnifica criza din familie " ? "cred ca e inceputul sfarsitului " raspunsei atunci , brusc iluminat dupa zeci de nopti de dormit singur si baut cate o oala de cafea de la filtru si doua pachete de tigari fumate , plus navigat pe forumuri de profil  ! Asa o fi doamna doctor ? A lasat ochii in registrul din fata si a zis : este ultima intalnire intre noi  , profesional nu va pot raspunde , uman as putea , dar nu am dreptul ! La cateva luni dupa 2 ani de chin , am introdus divort la notar si in 30 de zile eram liberi ! Si acum ma felicit ca am facut-o , pe pamant sunt mii de femei care asteapta un suflet pereche .Mediteaza singur si decide , nimeni nu stie mai  bine ca tine , ca o paranteza , atunci cand e o problema inima simte prima , si daca tu o simti ea deja a simtit-o mai demult dar nu ai avut puterea sa o crezi  .Multa bafta dragule , si dumnezeu sa te lumineze !

#89
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 gcom61, on 13 aprilie 2015 - 10:33, said:

Din pacate...,cunosc un caz,unde sotia s-a pocait(penticostali) si a tras si sotul dupa ea...La inceput au fost mintiti ca vor urca in ierarhie(nu stiu care),li s-a dat cate ceva de facut pt comunitate(a lor) si erau in al 9 lea cer.Dupa ce s-a invechit un pic dogma,nu mai au alte responsabilitati si doar se duc la adunari si cotizeaza in fiecare duminica(10%).
Cred ca cel mai bun lucru,pe care il mai poti face este sa incerci sa discuti cu ea(la rece) ce crede ea ca s-a imbunatatit in viata ei si care sunt castigurile pt familie.Evident nu trebuie scandal ci doar ''lamuriri'' despre cum crede ea ca se va inbunatatii viata ei(a voastra)...
Credinta nu inseamna sa dai bani la biserici si secte.
Credinta e altceva...printre care si a face bine si a fi un om bun,macar astea doua ultimele le poate face toata lumea.

#90
noobakaflo

noobakaflo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 02.01.2011
Are 38... A terminat farmacia la bucuresti...

Nu ma gandesc la divort, inca tin la ea...  Adevarul e ca ne dorim sa nu ii lipseasca nimic baiatului si un divort nu i-ar face bine...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate