Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

ajutor, nevasta s-a pocait

- - - - -
  • Please log in to reply
157 replies to this topic

#55
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,356
  • Înscris: 09.11.2006
dupa 2 ore si ceva inca sunt 16 members, 7 guests, 3 anonymous users care citesc topicul asta.. (inclusiv eu)

#56
EnachescuAlin

EnachescuAlin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,008
  • Înscris: 08.07.2013

View Poste_bulu, on 13 aprilie 2015 - 11:56, said:

Are siguranta ca nu va fi influentat din partea ailalta?

Ce ma intrebi pe mine? Nu stiu ce se intampla la el in familie, dar ar fi recomandat sa se asigure ca nevasta-sa nu-l influenteaza pe copil.

#57
DiaboliKa

DiaboliKa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 02.02.2011

View Postnoobakaflo, on 13 aprilie 2015 - 10:20, said:

Eu nu vreau sa aud sa il fac popa... Eu vreau sa il fac barbat, l-am dat deja la fotbal si ma gandesc sa il dau la pompieri ( ca mine ) sau de ce nu chiar armata. Nu mi place ca e putin cam timid si ca toceste prea mult. Nici carte prea multa nu e buna.
Si tu ai niste fixatii...Daca o sa vrea sa dea la calculatoare, ce-o sa faceti? Ea o sa-l scalde in apa sfintita si tu o sa-l bati cu furtunul?Posted Image

#58
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Neah, o sa toarne direct pe el apa sfintita cu furtunul.
Neah, o sa toarne cu furtunul apa sfintita, direct pe el.

Edited by gumball3000, 13 April 2015 - 12:30.


#59
djpadrecito

djpadrecito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,244
  • Înscris: 12.02.2010
Ca si teolog nu vad ceva rau in faptul ca sotia ta s-a apropiat mai mult de Domnul, insa nu sunt de acord cu ideea de manastire in familie, caz pe care l-am mai intalnit si la altii si nu il vad ca si o metoda sanatoasa de intretinere dpdv psihologic/spiritual al unei familii.

Sunt ferm convins ca NU preotii i-au adus aceste idei ci anturajul  (feminin) din care face acum parte . (ieri, in ziua de Pasti, am fost sunat de n perosane, care imi spuneau de obiceiurile absolut idioate din ziua de Pasti, din locurile unde se aflau: sa nu mananci seminte, sa nu vb in drum spre biserica, ci inapoi... intelegi ? )

Da, ii poti spune sotiei tale asa: mantuirea este in Biserica, prin Biserica si se continua in cadrul familiei, in zilele noastre aplicandu-se principiul iconomiei, adica a acordului fin intre canoanele bisericesti si lumea in care traim acum.
Faptul ca sotia ta doreste transformarea casatoriei voastre intr-o casatorie alba, fara acordul tau, nu este o modalitate corecta de a proceda.

Va recomand sa discutati cu o persoana din cadrul Bisericii ( nu biserica i-a luat mintilie), anume pr Constantin Necula (a se vedea pe youtube), care este o persoana deschisa (open minded, sa vb mai in trend) si ai sa vezi ca se va confirma ce am spus mai sus.

Nu e o rusine sa fii credincios, nu esti un inapoiat daca crezi in Dumnezeu.

Acestea sunt opiniile mele, acum astept criticile (normal, vor curge) :)

#60
noobakaflo

noobakaflo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 02.01.2011
O sa incerc sa vorbesc cu popa, dar nu cred ca fac mare lucru. Le-am spus unor colegi de munca, au inceput toti sa faca misto de mine... Deci nu o sa mai zic la nimeni... De Pasti am zis ca ii trece, dar nu, parca din contra... Nu am mai plecat ca altadata la gratare pe la munte sau in alta parte, am stat acasa ca nu a vrut. In sfarsit zic sa ascult si eu muzica, am chemat un vecin... M-a vazut ca beau m-a tras intr-o parte si a inceput sa zica  ca ma paste iadul, ca sunt betiv... In fine, nu am vrut sa fac scandal ca era si baiatul in preajma... Noaptea am zis ca o sa am parte si eu de actiune, ca na a trecut postul, dar nu... aceeasi poveste! Numai zic ca o candela merge non-stop in camera noastra si a inceput sa aduca cate o icoana sau iconita de pe la fiecare manastire unde umbla... Am mai elibert din ele si i-am scos si trinitasu din grila!  Am contactat muierile cu care vorbeste si le-am zis vreo doua, poate se mai potolesc. Pe youtube avem acelasi cont si s-a abonat la toate prostiile de imi recomanda numai slujbe si acatiste! Alta prostie, am rasfoit istorciul si am vazut ca umbla pe un forum crestin ortodox, altii si mai ticniti te tampesti ce vorbesc aia acolo. Cum sa fac sa nu mai intre pe el, sa nu se mai poata conecta? Acum e plecata la mamasa, sunt curios cum o reactiona cand o veni acasa... Nu mai stiu ce sa fac, sunt exasperat... Zicea cineva sa ma duc la un consilier dasta marital, ar fi o idee buna dar ca nu cred ca ar vrea...

#61
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,062
  • Înscris: 02.09.2005
eu inca mai sper ca e facut la caterinca topicul :)))

#62
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 15.10.2010

View Postnoobakaflo, on 13 aprilie 2015 - 16:24, said:

O sa incerc sa vorbesc cu popa, dar nu cred ca fac mare lucru. Le-am spus unor colegi de munca, au inceput toti sa faca misto de mine... Deci nu o sa mai zic la nimeni... De Pasti am zis ca ii trece, dar nu, parca din contra... Nu am mai plecat ca altadata la gratare pe la munte sau in alta parte, am stat acasa ca nu a vrut. In sfarsit zic sa ascult si eu muzica, am chemat un vecin... M-a vazut ca beau m-a tras intr-o parte si a inceput sa zica  ca ma paste iadul, ca sunt betiv... In fine, nu am vrut sa fac scandal ca era si baiatul in preajma... Noaptea am zis ca o sa am parte si eu de actiune, ca na a trecut postul, dar nu... aceeasi poveste! Numai zic ca o candela merge non-stop in camera noastra si a inceput sa aduca cate o icoana sau iconita de pe la fiecare manastire unde umbla... Am mai elibert din ele si i-am scos si trinitasu din grila!  Am contactat muierile cu care vorbeste si le-am zis vreo doua, poate se mai potolesc. Pe youtube avem acelasi cont si s-a abonat la toate prostiile de imi recomanda numai slujbe si acatiste! Alta prostie, am rasfoit istorciul si am vazut ca umbla pe un forum crestin ortodox, altii si mai ticniti te tampesti ce vorbesc aia acolo. Cum sa fac sa nu mai intre pe el, sa nu se mai poata conecta? Acum e plecata la mamasa, sunt curios cum o reactiona cand o veni acasa... Nu mai stiu ce sa fac, sunt exasperat... Zicea cineva sa ma duc la un consilier dasta marital, ar fi o idee buna dar ca nu cred ca ar vrea...

eu in locul tau sti cum as preceda,,cand ar veni acasa .o iau in dormitor cu japca ii dau chilotii jos si i as trage o maciuca bine de  tot ,cu toate perversiunile cu oral etc ,handjob sa vezi ce uita ea de toate cele cuvioase Posted Image) ia atitudine ce pl ta

Edited by baubig, 13 April 2015 - 16:31.


#63
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postbaubig, on 13 aprilie 2015 - 16:31, said:


eu in locul tau sti cum as preceda,,cand ar veni acasa .o iau in dormitor cu japca ii dau chilotii jos si i as trage o maciuca bine de  tot ,cu toate perversiunile cu oral etc ,handjob sa vezi ce uita ea de toate cele cuvioase Posted Image) ia atitudine ce pl ta
Poți face pârnaie lejer pentru asta. Unii n-au depășit încă mentalitatea de trib.

Tu i-ai da clanță nevestei care îți pupă copiii dimineața și seara?

#64
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,679
  • Înscris: 29.08.2013

View Postbaubig, on 13 aprilie 2015 - 16:31, said:

eu in locul tau sti cum as preceda,,cand ar veni acasa .o iau in dormitor cu japca ii dau chilotii jos si i as trage o maciuca bine de  tot ,cu toate perversiunile cu oral etc ,handjob sa vezi ce uita ea de toate cele cuvioase

Asta înseamnă viol.

#65
scootch98

scootch98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 18.11.2014
Nu prea e viol daca sunt casatoriti , lol :).
E sex surpriza , nu se asteapta la asa ceva , iubire ca-n filme :)).

Edited by scootch98, 13 April 2015 - 16:54.


#66
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,847
  • Înscris: 05.10.2007
radem, glumim, dar omul are o problema serioasa si nu cred ca-i sta mintea la tampenii.
Eu iti recomand sa faci asa cum te-a sfatuit @djpadrecito in postul de mai sus.Restul le poti ignora.

#67
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,679
  • Înscris: 29.08.2013

View Postscootch98, on 13 aprilie 2015 - 16:53, said:

Nu prea e viol daca sunt casatoriti , lol Posted Image.

Quote

viol, Infracțiune care constă în fapta unei persoane de a avea raport sexual cu altă persoană prin constrângerea acesteia sau profitând de imposibilitatea ei de a se apăra sau a-și exprima voința.

La cum o ajuns în ultima vreme e în stare :lol:.

#68
DONNIE99

DONNIE99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 05.06.2014
Pare posedată....du-o la un exorcist...Posted Image

#69
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 16.07.2007
Vezi ce se intimpla daca are prea mult timp liber? De ce crezi ca in armata te tineau mai tot timpul ocupat? Sa n-ai timp sa te gindesti la prostii. Daca tot a venit primavara scoate-o in fata blocului la o matura...spune-i ca vine shaolinul cel alb, preafericitul, in vizita si nu-i place mizeria.
Christos a inviat!Posted Image

Edited by fezo, 13 April 2015 - 17:34.


#70
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

View Postandroholic, on 13 aprilie 2015 - 16:49, said:

Tu i-ai da clanță nevestei care îți pupă copiii dimineața și seara?

Nu, evident, pentru asta exista prostituate. Si postasi sau colegi de serviciu pentru ea.

#71
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015

View Postnoobakaflo, on 13 aprilie 2015 - 11:13, said:

Vine devreme acasa, gateste, face curatenie, se ocupa de baiat... si sunt sigur ca nu m-ar insela! Si ce sa ii spun lui popa, ca nu mai vrea sa faca sex cu mine? Ce sfaturi or sa imi dea? Sa ma duc la biserica, mai mult ca sigur...Si eu nu prea vreau...  Cand a fost la sfestanie de abia la staruintele ei am stat si ma plictisisem de moarte... Nu se pune problema sa renunt la ea! Am discutat cu ea, incepe sa imi spuna de nu stiu care prietena care are nu stiu ce sot care nu lipseste de la biserica, canta la strana... Nu a mai vorbit cu mine o zi cand i-am spus ca nu vreau sa ma spovedesc si impartasesc, nu mai vreau sa zic cum reactiona cand mancam carne in post.. De dragul ei nu am mai mancat vinerea, dar nu, ea vroia si miercurea macar si tot asa... De multe ori am mancat de post deoarece nu gatea altceva!
nu stiu cum ai trait inainte de toate astea , dar acuma te bulverseaza modul asta de viata.
poate ai trait cam haotic si viata ta se rezuma doar la seviciu, bere si gratare, sex, si din nou rutina zilnica.
ca sa intelegi pe cineva , trebuie sa incerci sa fi ca el sau sa gandesti ca el o perioada.
si nevasta mea este evlavioasa , si n sapatamana mare sau in zile mari , parac nu e ea , dar apoi isi revine.
am devenit religios si eu , dar in felul meu , nu pup moaste , sau sa dau bani la popi nici vorba, ci cumpar mancare si le-o dau nevoiasilor (a nu se da bani )
dute la un preot si vorbeste cu el in legatura cu ceea ce se intampla , si daca nu-ti da raspuns favorabil tie , cauta pe altul , ca sunt destui.
apoi cere-i sa vina cu tine la preot si la slujba dupa care sa vb. cu voi.
daca la un consil;ier marital nu merge , va merge la popa sigur.
eu am mai avut un caz in familie (rude) unde i-am trimes la un preot care facuse si sociologia , si au trecut dintr-un foc doua probleme.


View Postrhdghdhs, on 13 aprilie 2015 - 11:27, said:

Nu ar trebui sa facem misto de religie, si nici de femeie.Fiecare om are dreptul la o religie. Ar trebui sa discuti cu ea, sa-i explici ca tu esti barbat, crezi in Dumezeu, dar ai si tu nevoie de sex, de o bere poate, de un buletin de stiri de la tv. Si cred ca cel mai important incearca sa departezi pe prietena ei, ca am impresia ca aia imbarliga.
nu ficare om are dreptul la o religie , fiecare are dreptul sa aleaga o religie daca vrea.

#72
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postnoobakaflo, on 13 aprilie 2015 - 10:04, said:

Ce pot sa fac in situatia asta?
Situatia e belita si prezinta umflaturi...
E clar ca n-o mai poti schimba. Ori accepti starea ei cu toate aceste manifestari, ori fugi cat de repede poti.

Doamne-ajuta si pazeste!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate