Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

ajutor, nevasta s-a pocait

- - - - -
  • Please log in to reply
157 replies to this topic

#37
noone2

noone2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.03.2007
De ce plm n-ai vrea sa iti fie copilul popa? Tu esti mai dus ca nevasta-ta? Vrei sa fie pompier sarac ca tine? I-ai plange de mila sa-l vezi in Audi A8, imbracat in aur, cu propria lui afacere (aka parohie) prin care suge mii de euro lunar de la fraieri (ca ma-sa)?
A fi popa inca e o meserie care-ti asigura o viata lunga si linistita de belit penis. Plus ca a fi popa nu-l opreste cu nimic de la a fute (femei, copii, capre etc), bea, fura etc.

#38
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006
Restul e can-can si polemici religioase,bataia este rupta din rai,dar tu nu ti-ai luat-o de sotie sa o bati,ea are aceleasi drepturi ca si tine.

#39
Autumn_Dream

Autumn_Dream

    Vis de Toamna

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,701
  • Înscris: 09.11.2010

View Postnoobakaflo, on 13 aprilie 2015 - 10:20, said:

Eu nu vreau sa aud sa il fac popa... Eu vreau sa il fac barbat, l-am dat deja la fotbal si ma gandesc sa il dau la pompieri ( ca mine ) sau de ce nu chiar armata. Nu mi place ca e putin cam timid si ca toceste prea mult. Nici carte prea multa nu e buna.
Inainte nu prea dadea pe la biserica... Nu pot sa o bat ca nu i-am dat pana acum nici macar o palma si nici sa o insel pt. ca inca o iubesc...

O fi nevasta-ta cum e dar trebuie sa recunosti ca nici tu nu ai toate tiglele pe casa. Va potriviti.

#40
noobakaflo

noobakaflo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 02.01.2011
Vine devreme acasa, gateste, face curatenie, se ocupa de baiat... si sunt sigur ca nu m-ar insela! Si ce sa ii spun lui popa, ca nu mai vrea sa faca sex cu mine? Ce sfaturi or sa imi dea? Sa ma duc la biserica, mai mult ca sigur...Si eu nu prea vreau...  Cand a fost la sfestanie de abia la staruintele ei am stat si ma plictisisem de moarte... Nu se pune problema sa renunt la ea! Am discutat cu ea, incepe sa imi spuna de nu stiu care prietena care are nu stiu ce sot care nu lipseste de la biserica, canta la strana... Nu a mai vorbit cu mine o zi cand i-am spus ca nu vreau sa ma spovedesc si impartasesc, nu mai vreau sa zic cum reactiona cand mancam carne in post.. De dragul ei nu am mai mancat vinerea, dar nu, ea vroia si miercurea macar si tot asa... De multe ori am mancat de post deoarece nu gatea altceva!

#41
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Puii mei, da' tu nu stii sa gatesti? Pai asa daca-ti face mancare de urzici o luna, ce dracu faci, mori de foame.

Mie accesul la fofo si tampeniile cu dus la biserica si alte chestii de genul mi se par problema, nu ca gateste de post.

#42
noobakaflo

noobakaflo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 02.01.2011

View PostAutumn_Dream, on 13 aprilie 2015 - 11:09, said:


O fi nevasta-ta cum e dar trebuie sa recunosti ca nici tu nu ai toate tiglele pe casa. Va potriviti.

De ce zici asta? Desigur ca il las pe baiat sa faca ce vrea si ce ii place, dar nu il vreau manipulat in halul asta! Am spus doar ce mi-ar placea mie...

#43
MariusH21

MariusH21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 01.04.2015
Poate a calcat stramb si nu stie cum sa scape de mustrari :D

#44
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Atunci o să trăiești un calvar până la sfârșitul vieții. Ce viață e aia să trăiești cu un robot cu creierul spălat? Practic pocăiții ăia i-au șters "partițiile" și i-au instalat "Windows" -ul lor.

#45
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postnoobakaflo, on 13 aprilie 2015 - 11:13, said:

Vine devreme acasa, gateste, face curatenie, se ocupa de baiat... si sunt sigur ca nu m-ar insela! Si ce sa ii spun lui popa, ca nu mai vrea sa faca sex cu mine? Ce sfaturi or sa imi dea? Sa ma duc la biserica, mai mult ca sigur...Si eu nu prea vreau...  Cand a fost la sfestanie de abia la staruintele ei am stat si ma plictisisem de moarte... Nu se pune problema sa renunt la ea! Am discutat cu ea, incepe sa imi spuna de nu stiu care prietena care are nu stiu ce sot care nu lipseste de la biserica, canta la strana... Nu a mai vorbit cu mine o zi cand i-am spus ca nu vreau sa ma spovedesc si impartasesc, nu mai vreau sa zic cum reactiona cand mancam carne in post.. De dragul ei nu am mai mancat vinerea, dar nu, ea vroia si miercurea macar si tot asa... De multe ori am mancat de post deoarece nu gatea altceva!
Viata care tu o traiesti acum este scurta,cea de dupa este mult mai lunga.Ca sa poti avea, o asa viata buna de dupa moarte,trebuie sa faci niste lucruri in viata de acum.
Alege!

#46
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,619
  • Înscris: 16.03.2004

View Postnoobakaflo, on 13 aprilie 2015 - 11:13, said:

Si ce sa ii spun lui popa, ca nu mai vrea sa faca sex cu mine?
Arata-i ce scrie in Biblie la 1Cor.7:3,4,5.
Este datoria ei sa intretina relatii sexuale cu sotul ei (numit si : domnul ei).

#47
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,462
  • Înscris: 22.05.2011
Nu ar trebui sa facem misto de religie, si nici de femeie.Fiecare om are dreptul la o religie. Ar trebui sa discuti cu ea, sa-i explici ca tu esti barbat, crezi in Dumezeu, dar ai si tu nevoie de sex, de o bere poate, de un buletin de stiri de la tv. Si cred ca cel mai important incearca sa departezi pe prietena ei, ca am impresia ca aia imbarliga.

#48
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,478
  • Înscris: 17.04.2006

View Postwhitewizard, on 13 aprilie 2015 - 11:17, said:

Viata care tu o traiesti acum este scurta,cea de dupa este mult mai lunga.Ca sa poti avea, o asa viata buna de dupa moarte,trebuie sa faci niste lucruri in viata de acum.
Alege!

Tocmai, viata e scurta, de ce sa o pierdem prin biserici si ascultand slujbe magice?

Initiatorule cred ca stiai solutia inainte sa intrebi aici insa nu iti place cum suna. E nasol.

#49
EnachescuAlin

EnachescuAlin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,008
  • Înscris: 08.07.2013

View Postnoobakaflo, on 13 aprilie 2015 - 11:15, said:

De ce zici asta? Desigur ca il las pe baiat sa faca ce vrea si ce ii place, dar nu il vreau manipulat in halul asta! Am spus doar ce mi-ar placea mie...

Nu-i spune baiatului ce ti-ar placea tie sa devina el. Lasa-l pe el sa aleaga singur fara nicio influenta.

#50
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014
Subiect mincionos.
Se declara pierdut si inchis !

#51
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,054
  • Înscris: 02.09.2005

View Postwhitewizard, on 13 aprilie 2015 - 11:17, said:

Viata care tu o traiesti acum este scurta,cea de dupa este mult mai lunga.Ca sa poti avea, o asa viata buna de dupa moarte,trebuie sa faci niste lucruri in viata de acum.
Alege!

de unde stii tu?

#52
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013
daca e adevarat ce spui, asta este o problema f. nasoala.
fara misto....
am mai auzit cazuri din astea si din pacate, totul depinde de ea si de ce vrei tu .e la fel ca si cu cei care se inscriu in misa si dupa o perioada de indobitocire, lasa tot si pleaca cu patura in spate sa bea pishat....tot fanatism este doar ca imbraca alta forma.
stiu ca nu suna ok ce zic, dar cred ca dupa o perioada mai lunga sau mai scurta, veti ajunge sa va despartiti. asta in caz ca ea nu-si revine, ceea ce este putin probabil dar nu imposibil. fanatismul religios este imposibil de combatut din exterior . totul este ca sotia sa constientizeze ca este exagerata in chestia asta si sa ia masuri.
in caz contrar, orice vei spune tu, ea nu va auzi pt ca s-a setat pe chestia asta si cu cat o combati cu atat mai mult se va incapatana....
poate sa fie si o forma de manifestare a unei afectiuni psihice, nu stiu ce sa zic ca nu sunt medic.
succes .
ps
eu nu spun ca religia crestin ortodoxa nu este buna, sau ca nu este bine sa se urmeze invataturile biblice , spun doar ca exagerarile nu sunt ok. pe de alta parte, fiecare e liber sa faca ce vrea cu viata lui., insa dorinta ei de a impune acest mod de viata in familie nu este ok.
era o vorba ...la calugarie si la casatorie sa nu indemni pe nimeni ....!

#53
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

View PostEnachescuAlin, on 13 aprilie 2015 - 11:29, said:

Nu-i spune baiatului ce ti-ar placea tie sa devina el. Lasa-l pe el sa aleaga singur fara nicio influenta.
Are siguranta ca nu va fi influentat din partea ailalta?

#54
DiaboliKa

DiaboliKa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 02.02.2011

View Postnoobakaflo, on 13 aprilie 2015 - 11:13, said:

Vine devreme acasa, gateste, face curatenie, se ocupa de baiat... si sunt sigur ca nu m-ar insela! Si ce sa ii spun lui popa, ca nu mai vrea sa faca sex cu mine? Ce sfaturi or sa imi dea? Sa ma duc la biserica, mai mult ca sigur...Si eu nu prea vreau...  Cand a fost la sfestanie de abia la staruintele ei am stat si ma plictisisem de moarte... Nu se pune problema sa renunt la ea! Am discutat cu ea, incepe sa imi spuna de nu stiu care prietena care are nu stiu ce sot care nu lipseste de la biserica, canta la strana... Nu a mai vorbit cu mine o zi cand i-am spus ca nu vreau sa ma spovedesc si impartasesc, nu mai vreau sa zic cum reactiona cand mancam carne in post.. De dragul ei nu am mai mancat vinerea, dar nu, ea vroia si miercurea macar si tot asa... De multe ori am mancat de post deoarece nu gatea altceva!
Sotia ta vede la alta ce bine e sa fii evlavioasa, sa ai un barbat care sa te sprijine pe calea asta, ce i-o fi povestit prietena ei ce bine e sa fii asa... Chiar daca ea poate sa se schimbe radical, uita ca tu esti diferit fata de sotul alia si ca o sprijini chiar daca nu vede asta. E pierduta in detalii cu lucrurile sfinti incat uita de afectiune, incredere, etc. incat te da la o parte. Cea mai mare greseala intr-o relatie e sa pui la loc de cinste copilul iar sotul sa-l ignori si sa zici ceva in genul "daca ma iubeste, ma suporta".
In regula, si-a schimbat obisnuintele dar sa se foloseasca de persoanele dragi din viata ei, sa le forteze la anumite lucruri care fac rau crezand orbeste "ca le vrea binele" pentru a avea satisfactia "binefacerii"...asta nu e credinta...asta e egoism.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate