Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

ajutor, nevasta s-a pocait

- - - - -
  • Please log in to reply
157 replies to this topic

#19
half-life

half-life

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 16.02.2006
Eu zic s-o bati! Asa scrie la Biblie!

#20
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013
Problema e ca in plus de "excesul de religiozitate" al sotiei mai este si presiunea sociala*.  Adica sa-i explicati ca a crede in Dumnezei nu implica si toate ritualurile stupido-religioase impuse de popi nesimtiti.  Incercati sa aveti o discutie carteziana cu ea, eventual sa plecati in vacanta 2 saptamani, impreuna.







*Pun pariu ca daca sub o poza cu copii subnutriti de prin Etiopia sau Somalia pun un "Mooie Dumnezeilor!", imi sar o groaza de reiligiosi pe cap.

Edited by zardato, 13 April 2015 - 10:19.


#21
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,053
  • Înscris: 02.09.2005
zi-i ca acum gata, a inviat hristos, viva la fiesta, desfa o sticla de bere si pune-o capra

#22
noobakaflo

noobakaflo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 02.01.2011

 Kobra2602, on 13 aprilie 2015 - 10:12, said:

avand in vedere ca vrei sa iti duci fiul de 14 ani la prostituate, eu zic ca e normal sa faca asa...

Eu nu vreau sa aud sa il fac popa... Eu vreau sa il fac barbat, l-am dat deja la fotbal si ma gandesc sa il dau la pompieri ( ca mine ) sau de ce nu chiar armata. Nu mi place ca e putin cam timid si ca toceste prea mult. Nici carte prea multa nu e buna.
Inainte nu prea dadea pe la biserica... Nu pot sa o bat ca nu i-am dat pana acum nici macar o palma si nici sa o insel pt. ca inca o iubesc...

#23
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
Voi macar ati discutat pe tema asta, noobakaflo? Nu sunt ele asa multe sanse sa o rezolvati asa, dar cred ca totul pleaca de la comunicare. Ia incearca sa ii zici ce nu iti convine.. spune-i ce nu iti convine si poate ajungeti la o cale de mijloc. Inainte sa se "pocaiasca" va intelegeati bine? Nu cumva erau cam multe certuri in familie? Poate de asta a urmat calea asta.

#24
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
Mergeti impreuna la un consilier marital. Daca ii zici sa se duca singura la psiholog, nu va dori. Asa implici un motiv si ai mai multe sanse. Am mai cunoscut un cuplu care au divortat din cauza asta. Asa ca procedeaza cu atentie.

#25
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Da-i sa citeasca "Biblia Hazlie" ! Cauta tot timpul argumente care sa-i demonteze nebuneala ! Intreab-o de ce Isus traia in saracie si toti popii au "500 de kile" si au averi impresionante!

#26
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Nu-ți mai dă nici vulva măcar? E clar că o fute un pocăit pulos. Ăștia așa fac, îți corup femeia la cele sfinte ale lor, ți-o fut și apoi îți iau și averea.

#27
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 12.07.2010
Eu aş încerca o „atenuare” a problemelor printr-o discuţie cu preotul paroh. Dacă e înţelept o să-i dea soţiei câteva sfaturi care vă pot ajuta căsnicia, părerea mea! Cunosc un caz asemănător unde sfatul preotului către „habotnică” a făcut mult bine!

#28
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Din pacate...,cunosc un caz,unde sotia s-a pocait(penticostali) si a tras si sotul dupa ea...La inceput au fost mintiti ca vor urca in ierarhie(nu stiu care),li s-a dat cate ceva de facut pt comunitate(a lor) si erau in al 9 lea cer.Dupa ce s-a invechit un pic dogma,nu mai au alte responsabilitati si doar se duc la adunari si cotizeaza in fiecare duminica(10%).
Cred ca cel mai bun lucru,pe care il mai poti face este sa incerci sa discuti cu ea(la rece) ce crede ea ca s-a imbunatatit in viata ei si care sunt castigurile pt familie.Evident nu trebuie scandal ci doar ''lamuriri'' despre cum crede ea ca se va inbunatatii viata ei(a voastra)...

#29
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Femeia este învățată de religie să exercite una din cele mai puțin evidente virtuți ale firii ei – supușenia și tăcerea (Corinteni 14, 34-35 : “Femeile să tacă în adunări, căci lor nu le este îngaduit ca să ia cuvântul în ele, ci să fie supuse, cum zice Legea sau Timotei 2, 11-12: “Femeia să învete în tăcere, cu toată supunerea. Femeii nu-i dau voie să învețe pe alții, nici să se ridice mai presus de bărbat, ci să stea în tăcere”
O palmă, un șut în cur sau un cap în gură, mai ales în congregațiile cu adevărat evlavioase ca cele din Vaslui, pot, în context biblic, să fie relativ ușor de explicat, mai ales în zilele noastre când, sub pretextul emancipării, multe femei nu mai par a înțelege că “Barbatul este cap femeii” (Efeseni 5, 23).

#30
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
E o "nebunie " , habotnicia ! Nu o poti rezolva decit cu rabdare si sa mergeti la preotul paroh de care apartineti .

Am si eu o fina , care e la fel , l-a atras si pe fin , de "bintuie" tara pe la manastiri .
Nu reusesc sa ma "gaseasca" de sarbatoiri sau onomastica , dar ma gasesc imediat cind li se strica masina sau pc-ul !
Ma facut satanist (ca ascult rock) cind eram la cumparaturi de pasti , impreuna , acu ceva ani !

#31
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Sunt asa de plictisit de faza aia cu "rockerii sunt satanisti" de nici nu pot sa-ti explic. MI se pare gandire de cretin.

#32
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,477
  • Înscris: 17.04.2006
Cel mai bun subiect din ultimul timp! :lol:

#33
Sky_Way

Sky_Way

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 25.04.2008
a fost slaba de minte bre... ce sa`i faci ..

#34
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Se va plictisi repede.

#35
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

 noobakaflo, on 13 aprilie 2015 - 10:04, said:

Va salut. Am o mare problema in familie si anume ca nevasta-mea s-a pocait intr-un hal nehal.Precizez ca e farmacista si poate de la stres... Sa fie si asta?
Foarte bine ca-l cauta pe Dumnezeu,dar exagereaza si i-a tot prea in serios .Fi fericit,te iubeste dar i-l iubeste mai mult pe Dumnezeu!
Voi fi luat la bascau,dar nu traim pe aci cat cioara (apox. 300 ani).Nu este de la stres,ci este pura sa vointa.Si nici macar meseria,nu are vreo vina.
Mai greu era ,daca schimba religia.
Ai doua optiuni mari si late:
1. Fi si tu mai evlavios.
2. Renunta si cauta alta.
Nu poti avea doi stapani,pe Dumnezeu sau pe Mamona.
Hristos a Inviat!

#36
Nazmi

Nazmi

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 08.08.2014
Du-te cu domnul si las-o pe ea in plata sfintilor. Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate