Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Nume de "birturi" amuzante !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
69 replies to this topic

#19
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Studentii facultatii de electronica si telecomunicatii (din Bucuresti) au botezat terasa din apropierea facultatii "Jeg". La momentul cand si-a primit numele il merita pe deplin (asa am auzit legenda...). Acum, desi este un local curatel (mult mai buna mancarea decat in cantine) numele a ramas...

Mai nasol este cand iti dai intalnire cu un 'profan'..."hai ne intalnim in Jeg"  :naughty:

Edited by crz, 20 February 2006 - 07:29.


#20
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004
:) aceeasi studenti denumisera terasa vis-a-vis de actualul connex, "la bomba"... dupa ce intr-o vara e explodat un cazan, sau ceva de genul asta.

#21
anca14

anca14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 18.11.2005
Jeg.

Edit:
Abia acum am vazut ca a mai fost postat. Oricum, inca isi merita numele si mancarea nu e atat de buna cum a zis crz.

Edited by anca14, 20 February 2006 - 07:44.


#22
Shoby007

Shoby007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 09.05.2005
Cei ce au terminat cu cativa ani in urma la Iasi, i-si vor aduce bine aminte de "La Borcane", la intrarea in campus.

#23
hardvare

hardvare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 02.08.2005

View PostShoby007, on Feb 20 2006, 13:38, said:

Cei ce au terminat cu cativa ani in urma la Iasi, i-si vor aduce bine aminte de "La Borcane", la intrarea in campus.
Tu ai terminat?

Edited by hardvare, 20 February 2006 - 15:25.


#24
Shoby007

Shoby007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 09.05.2005
Politehnica, e scuzabil! :mellow:

#25
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
Am vazut aseara la stiri ca s-a deschis un nou birt...."La Matusa Tamara".. :D

#26
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006
"bullet express"  :death:

#27
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
promit ca revin zilele astea cu o poza interesanta facuta in Olanesti. E cel mai "tare" bar. :lol:

#28
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006
Bufetul "La paishpe" din cadrul Spitalului Municipal din Bucuresti. Numele ii vine bineintzeles de la etajul la care se afla. :)

#29
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005
am fost odată în cluj, și un prieten m-a dus într-un BIRT de rockeri, chiar sub Bel-vedere (pt cine cunoaște zona) da birt din ăla, că de fapt e un chioșc, ca un garaj sau dreq știe, de se bagp heavy-metal și death metal, dar nu contează... și se numește ALBINUȚA. acum nu știu dacă e poreclă sau chiar așa se cheamă, dar cred că așa se cheamă.

#30
Ayame

Ayame

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,624
  • Înscris: 23.02.2006
cine isi mai aminteste  birtul de la Gara Basarab de pe vremea lui Ceasescu...La Retezat...

#31
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
bundita(habar n-am de ce se cheama asa)
sovata( care se numeste de fapt so what,da e generic cunoscut ca sovata)


edit: "la paispe" nu e terasa, e mai mult un fel de bufet/cantina....
a, si bineinteles, "amnezia", unde isi fac veacul elevii din CNME....langa loteria romana, in spate pe bdul unirii....banuiesc ca se numeste asa fiindca poti sa bei pana uiti...

#32
god_father

god_father

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 25.01.2006
"Holiday IN" o crasma printr-un sat la vreo 60km de suceava. tot timpul ma amuza numele cand trec prin zona aia. acuma parca au schimbat un pic numele si a ramas doar "Holiday"

#33
JayJey

JayJey

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.02.2006
''Bardezi'' .. asa scrie .. legat  :naughty:    :coolspeak:

#34
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005
un snack bar lângă fostul meu liceu, înainte îi ziceam Snack, dar mai târziu a devenit Groapă, că e la subsol.
tot lângă fostul liceu, o patiserie numită Venezia, o știu de când mă știu eu, numai clădirea a mai schimbat-o. acum au renovat-o, au pus televizoare cu plasmă și internet wireless (6 lei/ora) wtf??? au distrus-o!!!
amnezia este și la noi, aici a trebuit să chem prima oară salvarea că s-a vîrzălit un coleg.
în rest cluburi și birturi de tot felul: lord's, downtown, Red, escape, heat, collumbus, pod's, havanna, calipso, nadamas, lion și zeci altele, care mai de care mai străin la nume :P

#35
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

View PostFr3ak, on Feb 26 2006, 20:58, said:

un snack bar lângă fostul meu liceu, înainte îi ziceam Snack, dar mai târziu a devenit Groapă, că e la subsol.
tot lângă fostul liceu, o patiserie numită Venezia, o știu de când mă știu eu, numai clădirea a mai schimbat-o. acum au renovat-o, au pus televizoare cu plasmă și internet wireless (6 lei/ora) wtf??? au distrus-o!!!
amnezia este și la noi, aici a trebuit să chem prima oară salvarea că s-a vîrzălit un coleg.
în rest cluburi și birturi de tot felul: lord's, downtown, Red, escape, heat, collumbus, pod's, havanna, calipso, nadamas, lion și zeci altele, care mai de care mai străin la nume :P
Se pare ca am terminat in acelasi liceu. Marfa, frate! (Scuzati offtopicul)

#36
XtraVagAnT

XtraVagAnT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 26.06.2005
"La capcana" - cine intra acolo nu mai iese treaz
"La moara dracilor" - Pe vremuri asa se numea o bucata de cartier, acum si bomba ce a aparut in zona.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate