Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

Operatiunea "Casa noua"

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
3665 replies to this topic

#2089
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Concediu Placut....
Lasa jurnalul, lasa constructia..... just relax....

#2090
manuko

manuko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,087
  • Înscris: 29.11.2007
C.O. placut !

#2091
marco71

marco71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,487
  • Înscris: 23.11.2004
have fun!

#2092
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014
Am venit nesatisfacut de la mare. Apa rece, vant... Asta e, poate mai incerc odata dupa ultima placa :). Momentant am reusit sa o turnam pe cea peste parter.

A ajuns betonul la fix. Ultimii 30 cm patrati i-am turnat cu ce ramasese in pompa (urcat 8-10 galeti cu sfoara). Poze maine. :)

#2093
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Cidata plaja mafrend, unde pisici e?
Cum mai e pe litoralul nostru? Ca nu mai am curaj de peste 10 ani....

#2094
picomouse

picomouse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 24.02.2007

 viotl, on 11 iulie 2017 - 21:32, said:

Cidata plaja mafrend, unde pisici e?
Cum mai e pe litoralul nostru? Ca nu mai am curaj de peste 10 ani....

Daca te duci pe litoralul nostru de la Mediterana (aka Grecia) , este ok. Apa calda, mincare buna si din 3 turisti 2 sunt romani deci e ca acasa.

#2095
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Noo, cred ca e de la noi poza. CCuloarea apei in special.

#2096
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Frate, da ti-ai luat concediu nu gluma.

#2097
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014
@viotl, pozele sunt din Jupiter - Cap Aurora. E prima oara când merg acolo, iar prin zona aia nu am mai fost de 22 de ani. Impresii... Și bune și proaste... Domeniile private noi arata bine, frumos îngrijite... Spatiile publice deplorabil în general, la fel ca și cele din zonele hotelurilor vechi.

@BodCasa, am fost plecat 5 zile, de luni la pranz pana sâmbătă seara.

Și pozele promise. Evident ca nu am scăpat fără ceva crăpături. Ar fi fost culmea după căldură de ieri.. Păcat ca sunt cam multicele, și destul de grupate pe un ochi de placa. În rest sunt ici colo
Attached File  IMG_20170712_110856.jpg   81.27K   111 downloadsAttached File  IMG_20170712_111540.jpg   74.05K   115 downloadsAttached File  IMG_20170712_110852.jpg   85.17K   109 downloadsAttached File  IMG_20170712_110807.jpg   88.92K   108 downloads

#2098
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Sunt superficiale....
Deci e ok.

#2099
picomouse

picomouse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 24.02.2007

 oMariusRO, on 12 iulie 2017 - 12:14, said:

@viotl, pozele sunt din Jupiter - Cap Aurora. E prima oara când merg acolo, iar prin zona aia nu am mai fost de 22 de ani. Impresii... Și bune și proaste... Domeniile private noi arata bine, frumos îngrijite... Spatiile publice deplorabil în general, la fel ca și cele din zonele hotelurilor vechi.

@BodCasa, am fost plecat 5 zile, de luni la pranz pana sâmbătă seara.

Și pozele promise. Evident ca nu am scăpat fără ceva crăpături. Ar fi fost culmea după căldură de ieri.. Păcat ca sunt cam multicele, și destul de grupate pe un ochi de placa. În rest sunt ici colo
IMG_20170712_110856.jpg IMG_20170712_111540.jpg IMG_20170712_110852.jpg IMG_20170712_110807.jpg

Crăpăturile sunt superficiale nu mi-as face griji. In poza 2 , dacă nu este o iluzie optica se vede fierul , ma rog urmele pe beton unde sunt barele. Dacă e așa as verifica ce acoperire de beton am. Dacă nu e cit trebuie ii iei gitul constructorului. Sper sa fie ok

#2100
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014

 picomouse, on 12 iulie 2017 - 18:43, said:

In poza 2 , dacă nu este o iluzie optica se vede fierul , ma rog urmele pe beton unde sunt barele. Dacă e așa as verifica ce acoperire de beton am. Dacă nu e cit trebuie ii iei gitul constructorului. Sper sa fie ok

Si eu am vazut asta, dar acoperirea pare buna, chiar un pic mai mare. In poza 2 acolo in zona unde sunt lasate golurile alea formate din patrati de lemn e un loc pe unde nu a intrat beton (era bine daca intra dar nu e o problema). M-am uitat acolo si pare chiar putin mai mult decat 1.5cm cum este dat in proiect, undeva spre 2-2.5. Daca acolo acoperirea e buna, ar trebui sa fie peste tot, pentru ca placa este destul de dreapta (are doar mici "burti" pe ici colo).

#2101
picomouse

picomouse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 24.02.2007

 oMariusRO, on 12 iulie 2017 - 20:06, said:



Si eu am vazut asta, dar acoperirea pare buna, chiar un pic mai mare. In poza 2 acolo in zona unde sunt lasate golurile alea formate din patrati de lemn e un loc pe unde nu a intrat beton (era bine daca intra dar nu e o problema). M-am uitat acolo si pare chiar putin mai mult decat 1.5cm cum este dat in proiect, undeva spre 2-2.5. Daca acolo acoperirea e buna, ar trebui sa fie peste tot, pentru ca placa este destul de dreapta (are doar mici "burti" pe ici colo).

E ok. Se poate sa apara așa  in poza datorită temperaturii diferite otelul conducind mai bine caldura.
Da -i înainte cu elan ! Dacă nu ai elan da cu cerb dar dai ca acuși vine toamna. 😁

Edited by picomouse, 13 July 2017 - 20:26.


#2102
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014
Eu i-as da si elan, si cerb, si toata gradina zoologica dar stii vorba aia... n-ai cu cine...

Ieri am sunat sa cer livrarea la carmida pentru luni, care e platita integral in avans de o luna, ca sa nu mai am probleme cu stocurile ca data trecuta. Si ghici surpriza.. "Aaaa.. pai stiti.. nu avem pe stoc si nu se stie cand vine. Pai bine domne, eu am platit in avans ca o am asigurata. Da, dar stiti, ca am platit si noi la fabrica dar ne tot amana si bla bla...". Mai sun azi sa vedem ce rezolv...

#2103
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013

 oMariusRO, on 14 iulie 2017 - 08:25, said:

Ieri am sunat sa cer livrarea la carmida pentru luni, care e platita integral in avans de o luna, ca sa nu mai am probleme cu stocurile ca data trecuta. Si ghici surpriza.. "Aaaa.. pai stiti.. nu avem pe stoc si nu se stie cand vine. Pai bine domne, eu am platit in avans ca o am asigurata. Da, dar stiti, ca am platit si noi la fabrica dar ne tot amana si bla bla...". Mai sun azi sa vedem ce rezolv...

          Si tu ii crezi...tu chiar crezi ca ei nu au vandut nimic  de o luna...

#2104
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014
Evident ca au vandut, dar ce sa fac?! Daca le cer banii inapoi mai trebuie sa si gasesc in alta parte, si cand nu e stoc, nu prea e pe nicaieri...

#2105
lenny13

lenny13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,564
  • Înscris: 30.09.2013

 oMariusRO, on 14 iulie 2017 - 08:46, said:

Evident ca au vandut, dar ce sa fac?! Daca le cer banii inapoi mai trebuie sa si gasesc in alta parte, si cand nu e stoc, nu prea e pe nicaieri...

  Intr-un oras atat de mare , asa aiurea mi se pare sa dai bani avans si sa nu-ti primesti marfa , care nu e cine stie ce lucru special, este caramida , pe care o gasesti, in general, la mai toate depozitele. Eu spun sa mai suni si la alte depozite, care s-ar putea sa-ti livreze chiar si azi daca ai avea banii (ele s-ar bucura de un client nou). Poate chiar sa-i stresezi pe astia ca-ti iei banii inapoi, o aluzie, sa vezi cum se gaseste marfa. Noi niciodata nu am dat avans la niciun depozit, cu toate acestea am gasit pret bun (poate cel mai bun la acel moment) la majoritatea materialelor cumparate. Iar livrarea s-a facut cel mult in 2-3 zile.

Edited by lenny13, 14 July 2017 - 09:02.


#2106
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013
Lenny, cred ca atunci erau alte vremuri in constructii. Acum e o nebunie cum n-a mai fost...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate