Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)
 Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 

Gionee Elife E7

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
Baiony

Baiony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 20.09.2004
@alinator : eu mi-am luat pe albastru (Posted Image) ... acum, pe pandawill te-ar costa 183$ (177$ telefonul + 6$ transportul) ... la un curs de 4,17 lei/$ (pret de vanzare al dolarului de catre BTRL) te duce maxim 763 lei telefonul ... sincer, nici nu m-am uitat ce a scris chinezul pe colet ... mi l-a adus postasul la usa ... am facut update la 4.4.2 ... merge fluid ... camera face poze mai mult decat decente (vezi mai sus cateva exemple) ... bateria te tine cam o zi, o zi jumatate (depinde de cat il utilizezi ... m-a tinut si 2 zile cand n-am avut "timp" de el) ... pachetul contine : telefonul, incarcatorul, cablul usb, casti, 3 nfc-uri, folie ecran, husa tip "carte", cheita sim-tray, mini-laveta pt. sters ecranul, o ventuza ... cam atat ... !

P.S. singura problema avuta a fost ca dupa update-ul la 4.4.2 imi trimitea mesaje internationale catre India la numerele 00918527214747 si 00919880938662 ... trimitea dupa fiecare restart al telefonului cate un sms .. la 0,12 centi mesajul m-a taxat ceva pana m-am prins ... problema am rezolvat-o prin root-area telefonul si modificand in /system/build.prop linia ro.gn.oversea.salestrack.gi=yes in ro.gn.oversea.salestrack.gi=no ... initial in loc de cele doua numere am pus propriul numar de telefon si primeam eu mesajele ... am modificat ro.gn.oversea.brand.salestrackA = 00918527214747 si ro.gn.oversea.brand.salestrackB = 00919880938662 ... mesajul era format dintr-un singur rand de forma E7,IMEI-ul telefonului,null, codul de operator al vodafone-ului adica 22601 ... asta a fost buba !

Edited by Baiony, 21 March 2015 - 13:08.


#38
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
ok mersi..deci se merita zici?husa si folia sunt de calitate?problema este ca eu nu stiu sa fac root...Posted Image daca e sa iau ne auzim in pm sa vad cum fac..sa nu am buba cu sms alea etc...mersi...Posted Image

ce inseamna BTRL?Posted Image curs 4,17 leu dolarelul?da eu as plati direct cu cardul..e ok?pot plati oare?Posted Image

#39
Baiony

Baiony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 20.09.2004
@alinator : BTRL : este banca Transilvania ... am ales una la intamplare ... Posted Image ... si poti plati cu cardul linistit ...  root se face extrem de simplu cu www.kingoapp.com ... folia nu am pus-o (nu-mi place sa folosesc folii); husa este ok ... isi face treaba ... Posted Image

Edited by Baiony, 21 March 2015 - 14:23.


#40
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
AS VREA PE ALB DAR NU IMI PLACE HUSA ALBA...NEGRU E PT AMPRENTE...trebuie sa vad..vorbim..mersi de info...deci se merita 100% la raport calitate/pret?Posted Image mi-a placut extreme in altex..m-am jucat putin pe el..dar la juma de pret aproape..si 4.4..o sa merg pe e7..mai sigur..Posted Image

#41
bogdanbotezatu

bogdanbotezatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 27.01.2014
Gionee Elife E7 la doar $159.99

http://www.pandawill...aign=2015-04-22

#42
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 25.02.2009
Buna,am si eu un E7 si sunt f multumit de el. O singura nelamurire am...viteza internetului e f mica.Adica descarc de pe Market cu 100 KB...lucru care nu l-am patit inainte cu alt telefon. E normal sa fie asa mica viteza?

So inca ceva,am in cutie 3 stikere rotunde cu NFC..la ce se folosesc alea?

Edited by NaturalBornGamer, 05 May 2015 - 08:44.


#43
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006

View PostBaiony, on 21 martie 2015 - 01:32, said:

... nu chiar 3,5 ... am dat comanda pe 06.02.2015 ... mi-e iesit la un 3,9 dolarul ... si da, mi l-a adus postasul la usa .. nu am platit vama ... acum 3 zile am comandat 2 acumulatori xiaomi de 16.000 tot de la ei cu posta olandeza .. sa vedem daca mi le mai aduce la usa sau ma duc la oficiul postal (cu vama) ... asteptam  .. Posted Image
ti-au venit acumulatorii acasa sau la vama dl posta?Posted Image cum mai e cu nl post? aduce postasul coletul?ce valoare ai avut pe el?msPosted Image

#44
fercaloandrei

fercaloandrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.11.2013
Pentru cei ce vor sa fac update la Gionee Elife E7 http://androidxda.co...tock-rom-models

#45
userul69

userul69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 07.07.2015
mai dar mai postati ceva mai...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate