Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Problema publicare anunt monitorul oficial

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
HVACc

HVACc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 22.10.2014
Am o problema cu publicarea unui anunt in Monitorul Oficial.
Am pierdut titlul de proprietate al unui teren agricol. Am inteles ca pentru a putea fi eliberat unul nou trebuie mai intai declarat la Monitorul oficial ca originalul a fost pierdut. M-am prezentat pentru publicarea anuntului cu urmatoarele acte: copie titlu pierdut, copie buletin mostenitor pamant, certificat de nastere mostenitor pamant, cererea de puiblicare anunt si certificat deces proprietar.
Problema este urmatoarea: este o mica diferenta intre numele de pe certificatul de deces si cel de pe titlul de proprietate  - initiala tatalui.
In acest caz trebuie sa merg la notar si sa fac o declratie pe proprie raspundere ca persoana de pe titlu si certificat de deces este aceeasi ? Am inteles corect sau trebuie sa procedez in alt fel.
Va multumesc anticipat pt raspuns.

#2
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 01.10.2004
De ce nu mergi direct la un notar sa te lamuresti?

Din cate stiu eu orice modificare/corectura in acte oficiale de asa natura se face numai pe cale judecatoreasca.
Banuiesc ca Certificatul de deces este corect, se elibereaza pe baza unor documente clare. Titlurile de proprietate sunt cele cu probleme, ele fiind emise de prefect dupa ce a primit de la comisia de improprietarire din localitatea respectiva. Maica-mea a fost trecuta intr-un Titlu de proprietate ca si mostenitoare dupa tatal ei cu numele de familie cu un "a" in loc de "ã" si cu un "ã" in loc de "a", iar sora ei cu prenumele corect, dar cu porecla in loc de numele de familie (ambele fiind maritate, nu mai aveau acelasi nume de familie cu bunicul), pe motiv ca asa le stiau cei din comuna cu pricina. A trebuit sa apeleze la instanta sa se constate ca ele sunt mostenitoarele de drept cand a fost vorba de descontopire. Morala - orice litera conteaza...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate