Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 

Discuții despre grila Digi cablu în anul 2015.

- - - - -
  • Please log in to reply
877 replies to this topic

#847
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,199
  • Înscris: 12.03.2008
Eu m-as multumi daca ar baga subtitrare in romana pe Pro Sieben

View PostMihai_Steaua78, on 17 februarie 2015 - 12:45, said:

Din motive tehnice nu vor intra nici Look-urile nici alte canale in urmatoarele 2 saptamani tocmai mi-a spus cineva mai devreme,Digi_Helper,Catalin care sunteti pe aici ,care sunt acele probleme?
Rezolvat

#848
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,857
  • Înscris: 07.07.2009
Nu o sa vezi niciodata subtitrare in romana sau oricare alta limba la Pro 7 sau oricare alt canal nemtesc, cred ca nu trebuie explicat de ce.

#849
rzv74

rzv74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 30.09.2014

View PostKalman2007, on 17 februarie 2015 - 14:03, said:

Nu o sa vezi niciodata subtitrare in romana sau oricare alta limba la Pro 7 sau oricare alt canal nemtesc, cred ca nu trebuie explicat de ce.

atunci sa poti alege limba engleza sau nativa a emisiunii.

#850
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Comedy Central Extra a fost conceput în special pt. regiunea balcanică, eu cred că România a intrat din accident sub influenţa variantei Extra, probabil din cauza lui Telekom.

S-ar putea să beneficiem şi de C. C. HU. subtitrat, în viitor. Viacom-ul a intrat recent pe piaţă, iar momentan, Paramount Channel şi Nickelodeon înregistrează audienţe bunicele (Polonezii nu au Paramount Channel, iar Cehii au tot C. C. Extra).

În schimb cu A.X.N.-urile, alta e povestea; De câţiva ani s-a subţiat semnificativ nr.-ul serialelor / producţiilor achiziţionate, asta reflectându-se şi în închiderea Animax-ului, precum şi a A.X.N. Sci-Fi-ului, care nu mai difuza conţinut S.F.. Pesemne că e o criză p-acolo, ori vor să-şi maximizeze profitul investind mai puţin şi să nu mărească tarifele per abonat (Îs ieftine).

#851
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,199
  • Înscris: 12.03.2008

View PostKalman2007, on 17 februarie 2015 - 14:03, said:

Nu o sa vezi niciodata subtitrare in romana sau oricare alta limba la Pro 7 sau oricare alt canal nemtesc, cred ca nu trebuie explicat de ce.
Stiu...vise :(

#852
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 24.05.2014
Eu as fi mulțumit să avem in continuare Pro 7 cu sau fără subtitrare.Din păcate posturile străine la RDS sunt din ce in ce mai puține.
Fata de concurenta doar Pro 7,Super RTL si Rai 3 ne-au mai rămas!

Edited by mediasettv, 17 February 2015 - 17:41.


#853
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View PostMihai_Steaua78, on 17 februarie 2015 - 12:45, said:

Din motive tehnice nu va intra nici Look-urile nici alte canale in urmatoarele 2 saptamani tocmai mi-a spus cineva mai devreme,Digi_Helper,Catalin care sunteti pe aici ,care sunt acele probleme?
E ceață la Cluj!:) Sau poate vreo burniță mai puternică!:) .... Ger mare și a înghețat antena "paraboloidă" :)

#854
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
de   vina sunt si operatorii de catv si dth!pe motive stiute istorice(romanii multi ani au beneficiat de un singur canal tv  si ala cu doar cateva ore de program ) operatorii doresc sa aiba in grila cat mai multe posturi tv.din pacate foarte multe dintre ele aceste canale tv sunt destul de slabe!

ar trebui ca operatorii  sa  pune piciorul in prag si   sa  ceara ca posturile de televiziune sa aiba si un continut bun !adica sa mai si investeasca in programe.nu doar sa ceara o gramada de bani pe o petarda de canal!

Edited by megafanro, 17 February 2015 - 21:27.


#855
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Corect! Apoi dacă eu, ca operator, contractez Travel Channel, Travel Channel să-mi ofere emisiuni de călătorii, nu toate bagajele şi casele vânate sau ce mai dau ei pe acolo!

#856
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
pana si travel chanell a dat-o in diverse!pacat!

#857
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Travel Channel din cate stiu eu cam pe acolo s-a incadrat mereu. N-au avut numai emisiuni cu diverse calatorii, ci si mancaruri din diferite tari, case de vacanta, hoteluri sau alte chestii de genul asta. Pana la urma, toate au legatura cu calatoritul la modul general. Nu pot arata doar peisaje si atat. Posted Image Travel Channel a fost intotdeauna printre preferatele mele. Din pacate Nautical Channel nu e la noi si nici nu va fi vreodata, dar ar fi fost o "prelungire" buna pentru Travel, fiind pe aceeasi nisa si avand cateva emisiuni bune.

#858
Cola_13

Cola_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 19.10.2009
In ultima vreme difuzeaza numai emisiuni cu licitati , monumente din america  si house hunters.
Globe Trekker era cea mai buna emisiune de calatori.Posted Image

Edited by Cola_13, 17 February 2015 - 22:52.


#859
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Travel era vorba ca va fi preluat de Discovery Networks, daca nu ma insel.Si da, in ultima vreme a luat-o pe ulei, difuzeaza emisiuni care nu prea au treaba cu calatoriile.

In alta ordine de idei, eu consider ca la o tara cu putere de cumparare relativ mica se ofera canale tv de o calitate direct proportionala.La noi salariile sunt niste mizerii, nu trebuie sa mai explic acest lucru.In consecinta, sa lansezi niste canale premium (care presupun niste costuri mai mari pentru abonat) intr-o tara in care majoritatea abonatilor la cablu stau pe pachetul de baza al operatorului si ii intereseaza emisiuni gen Acces Direct si altele de genul, si sa speri sa mai scoti si profit, consider ca este o idee cel putin excentrica.

#860
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,857
  • Înscris: 07.07.2009

View PostAleXXander00, on 17 februarie 2015 - 22:03, said:

Travel Channel din cate stiu eu cam pe acolo s-a incadrat mereu. N-au avut numai emisiuni cu diverse calatorii, ci si mancaruri din diferite tari, case de vacanta, hoteluri sau alte chestii de genul asta. Pana la urma, toate au legatura cu calatoritul la modul general. Nu pot arata doar peisaje si atat. Posted Image Travel Channel a fost intotdeauna printre preferatele mele. Din pacate Nautical Channel nu e la noi si nici nu va fi vreodata, dar ar fi fost o "prelungire" buna pentru Travel, fiind pe aceeasi nisa si avand cateva emisiuni bune.
Nu e la noi te referi la RDS, nu? Singurii care il au momentan sunt cei de la UPC :D

#861
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
@Cola
Da, Globe Trekker e printre cele mai bune emisiuni de calatorii pe care le-am vazut vreodata.Posted Image Merita fiecare minut, mai ales pentru impatimitii de calatorii, asa ca mine.

@Kalman
Da, la noi, ca e topicul destinat canalelor noi de la RCS/RDS. Care nu prea sunt... Posted Image

#862
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu ştiu dacă are treabă cu salariile, dar History şi Travel Channel au acelaşi program peste tot în lume. Ce se vede în România se vede şi în Regatul Unit, şi în ţările scandinave, şi în Asia...

Edited by alfa_alfa, 18 February 2015 - 14:16.


#863
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

View Postvladul_care_este, on 17 februarie 2015 - 23:09, said:

Travel era vorba ca va fi preluat de Discovery Networks, daca nu ma insel.Si da, in ultima vreme a luat-o pe ulei, difuzeaza emisiuni care nu prea au treaba cu calatoriile.
Au renunțat cei de la Discovery la preluare.

#864
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Aha... Dar oricum de la o vreme s-a stricat grila destul de tare.Inainte parca aveau mai multe emisiuni de travel si mai putine documetare despre monumente si muzee.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate