Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Idei functionalitate suplimentara pentru Lucrare licenta

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
AnaV

AnaV

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.11.2014
Salut! Sunt noua aici! Sunt in anul 3 la facultate si ar cam trebui sa ma apuc de lucrarea de licenta, si m-am gandit sa fac o aplicatie pe Android care sa iti dea cel mai apropiat ATM fata de pozitia in care te aflii, sa poti filtra dupa ATM-ul dorit si ma gandeam sa fac aplicatia pentru mai multi utilizatori care sa posteze ei daca e aglomerat un atm, daca are sau nu bani, daca functioneaza. Dar mi-ar mai trebui niste functionalitati... nu imi dati cateva idei? Sau alta ideie de aplicatie! Multumesc!

#2
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
Inainte sa iti bubuie ideia asta prin cap, ti-ai pus problema de unde aflu tu informatiile necesare ? Cine crezi ca iti da tie informatii importante despre atm uri ?

#3
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Google maps?

#4
paulicaFX

paulicaFX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 08.08.2011
Sau poti face o baza locala de date SQLite in android care are cateva ATM-uri.
De acolo ai lua si date de functionare, etc.
Un sistem de rating pentru fiecare ar fi fain , si review-uri.

#5
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
inainte de a te apuca de lucratea de licenta... trebuie sa te consulti cu indrumatorul (coordonator) !!!

#6
AnaV

AnaV

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.11.2014

View PostNero-d, on 24 noiembrie 2014 - 07:37, said:

inainte de a te apuca de lucratea de licenta... trebuie sa te consulti cu indrumatorul (coordonator) !!!
M-am consultat cu indrumatorul si o zis ca ii ok ideea si ca nimeni nu o mai facut asta pana acum :D

View PostpaulicaFX, on 24 noiembrie 2014 - 06:45, said:

Sau poti face o baza locala de date SQLite in android care are cateva ATM-uri.
De acolo ai lua si date de functionare, etc.
Un sistem de rating pentru fiecare ar fi fain , si review-uri.
Pai cam la asta m-am gandit... dar mi-ar mai trebui niste functionalitati .,. si aici mi s-o cam oprit ideile.... :(

View PostBlueSoon, on 24 noiembrie 2014 - 00:54, said:

Inainte sa iti bubuie ideia asta prin cap, ti-ai pus problema de unde aflu tu informatiile necesare ? Cine crezi ca iti da tie informatii importante despre atm uri ?
M-am gandit sa imi fac eu o baza de date cu cateva ATM-uri...si aplicatia ar fi pentru mai multi utilizatori si cand unul gaseste un nou atm poate sa il adauge pe harta...sau unu care nu functioneaza sa ii puna o bulina neagra sau nu stiiu...sa puna ceva din care sa se inteleaga ca nu functioneaza...adica nu vad de ce utilizatorii nu si-ar da intre ei astfel de informatii :)

View PostGady_paul, on 24 noiembrie 2014 - 02:03, said:

Google maps?
Da, harta pe care o sa pun postarile cu atm-urile o sa fie de la google . folosesc API de la gooogle Maps :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate