Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

Sfat achizitie workstation

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
__Claudiu__

__Claudiu__

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 01.10.2014
Salut tutoror..
    Am gasit de curand un workstation HP XW6200 ... second la un pret de 320 ron(negociabil) .Dual Xeon-ul la 3.2ghz ma tenteaza la fel si reputatia de 'hard work' si sunt cam nehotarat ...
    Ce parere aveti ,credeti ca s-ar descurca mai bine decat un desktop ?..asta in activitati de genul multimedia , browsing la greu ..gen  minim 10 tab-uri (pc-ul pe care il am acum dupa 6-7 tab-uri in chrome incepe sa prinda lag si flash-ul se blocheaza in cele mai proaste momente) si alte cateva programele: Photoshop ,un vegas .. ocazional :) etc.

#2
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
E un model de acum 10 ani. Browsingul s-ar putea rezolva, dacă e cu 4 GB RAM, dar cu flash-ul e mai greu.

#3
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,193
  • Înscris: 27.06.2007
merge si cu flashu - o placa video HD si scapi de probleme

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu cred ca faci nimic, chiar daca sunt 2 procesoare o sa folosesti doar unul, tehnologia e veche, vitezele pe magistrale sunt slabute....pentru multimedia trebuie o placa video ceva mai rasarita daca nu chiar ceva cu CUDA.  Am si eu unul, a functionat cativa ani buni pe post de server, acum si un progama in java mai modern il indoaie sanatos. Si memoriile sunt in general cu ECC-uri....asa ca un update e dificil. E doar o parere...

Edited by bumpocbum, 01 October 2014 - 19:32.


#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Specificatiile HP indica ca accepta si memorii non-ecc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate