Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Sfaturi achizitionare BMW 320d E90

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
56 răspunsuri în acest subiect

#55
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.786
  • Înscris: 01.12.2007
Nu cred ca poti emite pretentii cat timp faci intretinerea masinii la cine stie ce service cu alt ulei decat longlife BMW si piese AM.

#56
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.824
  • Înscris: 14.05.2010
nu a vbit nimeni de piese AM si alt ulei, spre exemplu zona gl-br nu avea reprez BMW, cea mai apropiata era la buc sau ct, iti dai seama ca era aberant, era mult mai simplu la un service autorizat comandate piesele si uleiul de la bavaria samd. Oricum in Ger specifica destul de clar nu ii intereseaza daca e reprez sau service autorizat atat timp cat a fost scris in cartea service ce si cum, pentru ca acolo nu-ti trece nimeni in carte alt ulei decat cel pe care ti l-au pus in masina, poti beneficia de orice reparatie ce are legatura cu erori de proiecatare samd.

#57
dennis_2005

dennis_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.335
  • Înscris: 17.09.2008

 TudorMondialul, on 03 februarie 2014 - 18:47, said:

Vreau sa imi cumpar un seria 3, E90 din Germania. Am o cunostinta acolo si o pot obtine la un pret bun. Vreau ceva LCI, fiindca am vazut ca faceliftul are cateva imbunatatiri. M-am uitat peste motoare si 3 imi sar in ochi: 318D cu 143 de cai, 320D cu 177 de cai si 320D Efficient Dynamics cu 163 de cai. Sunt convins ca nu voi gasi ultima varianta, e totusi destul de rara. E diferenta mare intre 318 si 320? Se simte?

De asemenea am o mare dilema: nu stiu ce transmisie sa aleg. Stiu ca si cea manuala si cea automata au 6 trepte, cea automata nu e cu dublu-ambreiaj si consuma putin mai mult, poate neglijabil. Sunt genul de om care merge linistit cu masina, la consum, dar ma mai apuca nebuniile si atunci vreau sa stiu ca ma pot baza pe masina sa fac o depasire. Dar in rest sunt genul de om care merge pe "eco pro". Ce transmisie ma sfatuiti sa aleg? Aaa, poate asta ajuta, in Cluj nu e asa trafic mare si prin oras nu voi face mai mult de 10.000 km. Mai multi fac extraurban. (app 20k)

De asemenea fiind o alegere SH, dotarile masinii vor fi o surpriza. Mi-ar placea navi (mic-mare, nu conteaza, doar sa fie acolo), bi-xenon adaptiv, scaune incalzite, geamuri fumurii, automata (cred).

Ar trebui sa-mi fie frica de propulsie? Am carnetul de 3 ani de zile, am un Focus 2 1.6 TDCI, de care sunt extrem de multumit si cu care scot niste consumuri fabuloase. O data pe saptamana o calc bine de tot si de fiecare data cand ajung in parcare ii dau 1 minut ca sa-si raceasca gazele si tot.
TudorMondialul, ti-ai cumparat acel BMW?

 Adm, on 03 februarie 2014 - 19:35, said:

La pana 200CP as merge pe cutie manuala.
De ce?

 N62B44, on 03 februarie 2014 - 21:05, said:


Ca si initiatorul topicului ( n-am nimic personal, dar n-as cumpara un N47 din anii cu probleme, fara garantie nici daca as fi milionar ) :
Care sunt anii cu probleme?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate