Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 "Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...
 Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 

Cinque Terre

- - - - -
  • Please log in to reply
401 replies to this topic

#397
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,641
  • Înscris: 12.12.2006
Cand e dubios de ieftin probabil e fara asigurare. Noi la Bergamo ultima oara am inchiriat de la Centauro, am fost multumiti.

#398
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,561
  • Înscris: 30.07.2007
Iar eu am sa incerc Galdierirent anul asta.
Anul trecut am ales Morinirent.
Ambele au biroul mai in afara aeroporturilor, Galdieri te duce cu un microbuz, ceva.

Dar eu cumpar full casco, intotdeauna.

#399
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,641
  • Înscris: 12.12.2006
La fel si Centauro au sediul in afara aeroportului si te duc cu un microbuz. Poti sa vezi pe Google Maps care pe unde au sediul.

#400
takecare

takecare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 06.08.2007
hello all.
sa revin cu niste idei.
pana la urma am inchiriat masina de la centauro, 318 euro cu smart cover  pt 5 zile. am platit in momentul rezervarii aprox 240 euro, pt ca am prins ceva discount. la biorul centauro am mai platit 69 euro pt combustibil, pe care i-am primit inapoi la returnarea masinii. au politica de half tank ( iei masina cu jumate rezervorul plin, o predai la fel). din aeroport te preaia un microbuz, din parcare si de acolo te duce la sediul lor, pt a lua masina. masina trebuie returnata tot la sediu lor.
ca si idee, daca ai zborul de intoarcere devreme tare, sa stiti ca centauro deschid doar de la 7. poti lasa masina acolo inainte de 7, dar trebuie sa te descurci singur cu transportul de la centauro pana la aeroport.

cazare am luat intr-un satuc pe munte, Biassa (n-am stiut exact unde e, nu am cautat. asa am nimerit). vremea era ca la noi la munte, in primele doua zile ploaie,ceata, putin frig. fara masina, am fi fost cam morti, pt ca autobuzele spre La Spezzia circula doar de doua ori pe zi, in afara sezonului. in sezon, circula mai des. satul destul de frumos si pitoresc, cu casute de piatra din 1600, stradute cu scari inguste, de piatra, dragut pt o vizita. in rest e cam mort, populatia pare mai mult de varsta a3a, cateva magazine mici,ceva restaurante si cam atat. recent s-a filmat un film intr-una din casute,care e neschimbata de zeci de ani. o sa apara pe amazon cica Posted Image
am reusit sa bifam toate cele din cinque terre, plus Porto Venere.
il ultima zi, am dat o fuga pana in Pisa si Portofino, apoi ne am indreptat spre bergamo, pt ca aveam zbor de dimineata ziua urmatoare.

recomandari. daca vrei sa vezi si altceva pe langa oraselele din cinque terre, e ok cu masina. parcarile sunt mai problematice.
daca vrei sa vezi strict cinque terre si eventual potecile dintre ele, as recomanda trenul. imi imaginez ca si trenul in sezon e super aglomerat.
cazarea mai simpla, ar fi in La Spezzia, de acolo poti lejer sa ajungi oriunde, si cu masina , dar si cu tren.

per total, a fost foarte frumos peste tot. merita vizitata zona cel putin o data in viata Posted Image
data viitoare probabill vom merge cu trenul si vom face si cateva poteci.

Edited by takecare, 05 May 2024 - 13:07.


#401
laurstef

laurstef

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 966
  • Înscris: 12.12.2007
A făcut careva „turul” orășelelor cu vaporașul?
Îmi poate spune cineva cum este?
Plănuiesc să merg cu trenul, să văd o parte dintre ele per-pedes, apoi să mă întorc (din Monterosso al Mare) cu vaporașul pentru a avea altă perspectivă.

Ceva sfaturi? Poate un orar, sau prețuri...asta până intru puternic pe site-urile lor...

THNX.

#402
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,311
  • Înscris: 17.04.2006
Google "stie tot":

https://www.cinquete...boat-excursions

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

mhro

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate