Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Google nu indexeaza site-ul meu ...

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
8 răspunsuri în acest subiect

#1
GExGE

GExGE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 141
  • Înscris: 19.07.2004
De ceva vreme am o problema cu http://www.sexstuff.ro .

Initial Google indexaze aproximativ 80 de pagini din acest site dar acum nu sunt decat 2 pagini indexate. Desi am facut mod_rewrite, am refacut meniul din stanga in CSS (inainte era in javascript), am adaugat in footer o parte din meniul din stanga tot nu am rezolvat problema.

Site-ul a ajuns acum la PR 3, am facut si sitemap si l`am trimis la Google (http://www.sexstuff.ro/sitemap.xml) iar ei zic "ok" la status. GoogleBot viziteaza in fiecare zi site`ul facand trafic de aproximativ 15 - 20 de mega si nimic mai mult: raman doar acele 2 pagini indexate, nici macar nu le reindexeaza, cache`ul acestora fiind din 6 si respectiv 7 iulie.

Nu stiu ce sa`i mai fac .... nu pot identifica problema pentru care google nu vrea sa`mi indexeze toate paginile ....

Va rog sa ma ajutati ... multumesc!

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.689
  • Înscris: 26.11.2001
1. scoate pop-up-urile alea !
2. G nu apreciaza paginile de intrare in site !
3. Meniul din stg e DHTML ! G nu interpreteaza JS, DHTML etc


Pur si simplu nu merge mai incolo de index.

#3
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.011
  • Înscris: 05.02.2004
nici eu nu as indexa asa ceva...   :w00t:  :naughty:

#4
GExGE

GExGE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 141
  • Înscris: 19.07.2004
Courage:

1 - Este doar un pop-up .. nu cred ca afecteaza indexarea paginilor.
2 - Sunt obligat sa folosesc o astfel de pagina avand in vedere continutul site-ului.
3 - Conform paginii acesteia Google "vede" meniul si restul link-urilor + ca daca nu ar vedea DHTML nu s`ar explica de ce Google nu`mi indexeaza paginile ale caror link-uri sunt sus in meniu sau jos in footer.
Oricum iti multumesc pentru ca ai aruncat o privire pe site ...

shumilica:

Merci pentru ajutor...




Astept noi sugestii, merci ...

#5
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 867
  • Înscris: 27.03.2005
In pop-up ai acelasi mesaj pe care il ai si pe pagina intro - nu are rost! Oricum nu asta impiedica indexarea.

1. Baga aprox 50 de link-uri de PR1 sau peste; nu la pagina intro, ci la http://www.sexstuff.ro/sexstuff.php
2. Fa un google sitemap (.xml) si apoi baga-l la google - vad ca ai facut dar baga-l odata pe saptamana "just in case".
3. Adauga chestii noi odata pe zi sau odata la 2 zile.
4. Scoate CSS-ul si javascript-ul din pagina si pune-le in fisiere externe (.css si .js); probabil a fost "speriat" si de chestia asta!

Am observat o chestie: la linkuri ai pus corect cratima intre cuvinte dar la sfarsitul lor ai pus si un "0" (de ex. catalog0.html, funny0.html) - de ce? Chestia asta nu are nici un sens, scoate-le!

#6
GExGE

GExGE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 141
  • Înscris: 19.07.2004
Ok.

O sa scot toate elementele de js si css si o sa le fac externe si o sa incerc schimbarea link-urilor...

Faza cu 0 de la sfarsit e defapt variabila $dela .... pe care o folosesc in sql (LIMIT), facand astfel o paginare a rezultatelor....

Editat de GExGE, 19 iulie 2005 - 18:31.


#7
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 867
  • Înscris: 27.03.2005

GExGE, on Jul 19 2005, 18:30, said:

Faza cu 0 de la sfarsit e defapt variabila $dela .... pe care o folosesc in sql (LIMIT), facand astfel o paginare a rezultatelor....

Habar n-am sql, dar nu ai putea sa o scoti? Chiar ti-ar folosi.

Incearca de asemenea sa scoti si mesajul ala de avertizare. Ti-am spus, ai aceeasi chestie si pe pagina de intro si e chiar enervant sa dai ok de fiecare data cand vizitezi pagina.

Bafta!

#8
submit

submit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.087
  • Înscris: 15.04.2005

preacher, on Jul 19 2005, 23:47, said:

Incearca de asemenea sa scoti si mesajul ala de avertizare. Ti-am spus, ai aceeasi chestie si pe pagina de intro si e chiar enervant sa dai ok de fiecare data cand vizitezi pagina.
Poti sa dai si cancel, cu Ok doar il votezi in Top66, desi mesajul ala zice altceva   :death:

#9
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Aha, hai ca te-ai dat de gol. Nu imi plac chestiile de genul asta!  :nonobad:

De ce nu esti si tu corect si nu spui ce face mesajul ala si in plus sa ii pui si un cancel, ca sa nu trebuiasca sa vanez icsuletzul ala mic (dupa 48 de ore treaza crede-ma incepi sa ai probleme).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate