Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

VBA-doua tabele,sortare dupa un camp din primul si aducerea datelor pentru acel camp din al doilea

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Ionut_N

Ionut_N

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.03.2008
Salut, am doua tabele, vreau sa sortez dupa data in primul tabel si sa iau ultima data corespunzatoare unui ID1 (ID1 poate avea mai multe date calendaristice, fiecarei data calendaristica ii corespunde o linie), am o legatura cu al doilea tabel cu ID2 (pentru fiecare ID2 am mai multe linii), si din tabelul doi vreau sa iau toate campurile corespunzatoare liniei legate de ultima data din tabelul1, am incercat sa aranjez dupa data din primul(am dat si MAX(data) pentru a-mi ramane doar ultima data) si am dat last la campurile din tabelul pe care vreau sa mi le aduc, dar imi aduce ultimele linii inserate in tabel, nu ultimele linii ce mi le afiseaza can dau sortare crescatoare dupa data
............. PLEASE HEL ME

#2
Alta_

Alta_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 22.05.2007
N-ar strica sa pui structura celor 2 tabele.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate