Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Cum scap de dihor

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
12 răspunsuri în acest subiect

#1
dana&ovi

dana&ovi

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 308
  • Înscris: 07.01.2007
Cineva mi-a sugerat ca s-ar injecta ceva in oua pe care le lasi la indemana.
Stie careva unde m-as putea adresa pentru asa ceva ?

Sau o alta metoda de exterminare.

              Multumesc

#2
elfos

elfos

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 684
  • Înscris: 12.02.2007
Pai poti incerca sa cumperi ceva otrava de sobolani si sa pui pe langa magazie, eventual sa injectezi in oua (astea sigur ii plac). Cred ca mai merge cu curse f mari, dar nu stiu de unde ai putea sa cumperi. La otrava apare problema dupa ce moare, pe unde il apuca moartea, ca s-ar putea sa miroasa.

#3
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.068
  • Înscris: 21.10.2005
dar de ce vreti sa-l omorati?
cautati un veterinar sa-l anestezieze si-l duceti in padure

#4
eve6

eve6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 37
  • Înscris: 03.07.2008

 again, on Jul 29 2008, 11:07, said:

dar de ce vreti sa-l omorati?
cautati un veterinar sa-l anestezieze si-l duceti in padure
Sweet guy! -_-

#5
jayjay18

jayjay18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 84
  • Înscris: 09.07.2007

 again, on Jul 29 2008, 11:07, said:

dar de ce vreti sa-l omorati?
cautati un veterinar sa-l anestezieze si-l duceti in padure
nu stie ce e ala :coolspeak:

#6
phlak

phlak

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 379
  • Înscris: 21.04.2006
Iti poti face destul de usor si rapid cursa pe care ti-am desenat-o mai jos (in felul asta prinzi animalutul si il poti duce in padure viu si nevatamat :D ). Eu am folosit-o cu succes la tara de mai multe ori (merge si ptr sobolani). Functionarea e simpla: animalutul intra in cutie dupa carne, trage de ea in afara-implicit si de carlig- si asta duce la inchiderea brusca a trapei cutiei. Bafta la vanatoare! ;)
Fișier atașat  cursa.JPG   16,29K   534 download-uri

#7
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.032
  • Înscris: 06.05.2004

 again, on Jul 29 2008, 11:07, said:

dar de ce vreti sa-l omorati?
cautati un veterinar sa-l anestezieze si-l duceti in padure
Omul are dreptate, cel putin la partea ca nu trebuie neaparat omorat. Cu anestezia ma abtin :D
Cursa + imigratie cred ce e solutia cea mai buna.

#8
depye

depye

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 20
  • Înscris: 04.03.2014
sunteti fara pacate daca nu sunteti de acord cu uciderea acestor vietati  care provoaca pagube de milioane ? un dihor ordinar care auzi tu, omoara 100 de gaini in cateva ore!!! cand ar putea sa fure o singura gaina barem si sa fuga!!!  trebuie starpitiiiii !!!!  ca si dihorul, voi astia cu chematul veterinarului sa il anestezieze, sunteti la fel
!  paguba la casa omului ! daca va deranjati si cheltuiti pentru ca dihorul sa nu moara ! duceti dihorul in padure atunci !!! iar acesta oricum va veni ori inapoi la dvs , ori se va stabili la o alta gospodarie!! ce vina ar avea un alt om ca dihorul a ajuns la dansu??????? vina e a voastra ! tembelii care fac bine dihorului dupa ce acesta va omoara toate pasariele!! vaaaiiii nuuuu cum sa omor dihorul !!! si pe partea cealalta mai multe pacate faceti !   puneti caini !! puneti pisici !! nici nu o sa stiti cand cainele va prinde dihorul ! sau pisica! sau daca il prindeti viu, chemati dracu pe cineva cu sange rece ! care este in stare sa omoare un drac de dihor!

#9
forbes29

forbes29

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 580
  • Înscris: 19.09.2013
Incearca un Aparat anti jder, anti dihor cu ultrasunete. Da-i pe google si gasesti destule. Eu am luat unul pentru masina impotriva soriceilor de camp. Din toamna nu am mai avut probleme...mai vad la vara cum o sa fie...

#10
mymothman69

mymothman69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.035
  • Înscris: 16.01.2006

 again, on 29 iulie 2008 - 10:07, said:

dar de ce vreti sa-l omorati?
cautati un veterinar sa-l anestezieze si-l duceti in padure

Vaai, ce dragut!Posted Image

Daca-i lichida gainile din curte, nu era asa de milos.
Uite ce am gasit:
http://www.porumbei....le-la-porumbei/

#11
Georgestanciu

Georgestanciu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 26.12.2015

 phlak, on 04 august 2008 - 11:42, said:

Iti poti face destul de usor si rapid cursa pe care ti-am desenat-o mai jos (in felul asta prinzi animalutul si il poti duce in padure viu si nevatamat :D ). Eu am folosit-o cu succes la tara de mai multe ori (merge si ptr sobolani). Functionarea e simpla: animalutul intra in cutie dupa carne, trage de ea in afara-implicit si de carlig- si asta duce la inchiderea brusca a trapei cutiei. Bafta la vanatoare! ;)
cursa.JPG


#12
mouse3

mouse3

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 971
  • Înscris: 22.04.2010
Pe drumul spre sat,drum neasfaltat si cu trafic redus avea vizuina o familie de dihori.De fiecare data cind treceam pe acolo puii se jucau in tarina drumului,erau obisnuiti cu masinile si nu se mai speriau de ele.
Find gropi nu aveam mai mult de 20-25Km/h.timp suficient sa-i surprind la joaca.

#13
furnicutu

furnicutu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 11.12.2016
Salut,

Mi-a omorat o rata, am gasit-o pe spate, fara cap si rupta la piept.
Din a doua a rupt o portiune de piele.
Ce pot sa pun in cursa?Exclus ceva viu, ca nu am...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate