Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

cum deschid un geam termopan blocat

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
bufny

bufny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 19.12.2005
habar nu am daca postez bine, sper ca cineva patit sa ma lamureasca.

Unul din geamurile apartamentului s-a blocat. Geamul are mai multe puncte de prindere: 3 pe mijloc (unde e manerul), unul sus si unul langa balamaua de sus  (punctul de prindere e o chestie in forma de L pe tocul geamului dupa care culiseaza un fel de cui si care tine geamul inchis) si unul sau mai multe "cuie" s-au blocat, nu se mai deplaseaza cand invart de maner si au ramas dupa "L"-ul fixat pe toc.

Problema nu e grava, si celalalt ochi de geam se deschide in ambele sensuri dar ma streseaza  :cursing: - nu imi pot inchipui o modalite practica, mi se pare imposibil sa deschizi geamul ala fara sa strici tamplaria.

Nu stiu cine le-a pus si ce garantie au avut - asa am luat apartamentul... Daca e cineva patit... plese help

Multumesc

#2
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 05.11.2005
La mine un cui de inzavorare s-a rupt si a ramas pe inchis, si anume cel de sus. Am tras de fereastra asfel incat sa pot baga o surubelnita de lacatus in apropiere de maner, pe interior, astfel am putut sa bat intr-una din cele 2 proeminente ale sinelor ce urca cuiele.
  Este cam greu sa-ti explic dar studiaza la geamul celalalt. Sinele care culiseaza in sus si in jos au in dreptul manerului de actionare al geamului 2 proeminente, tu trebuie sa tragi de geam astfel incat sa incapa oblic o surubelnita, pusa pe aceste proeminente, in care sa bati in sus , respectiv in jos, pentru a  debloca fereastra.
  Dupa aceasta este simplu de desfacut sistemul.
   Bafta si mai ales rabdare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate