Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

Speed Volume Control

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
vlad_vasile

vlad_vasile

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.10.2004
Ma tot chinui sa dau de cap la o problema:
Radio-cass-ul de pe masina mea are o functie de crestere a volumului cu viteza. Pentru asta ii trebuuie semnal despre viteza(evident) ceea ce eu vreau sa ii aduc.
Semnalul de la traductorul de viteza este in impulsuri, cu frecventa variind cu viteza. Daca leg direct la rcs un fir de la traductorul de viteza nu se intampla nimic.
M-am jucat si cu tensiune continua pe intrarea rcs si tot nimic. Am observat doar ca, daca ma jucam fin cu un potentiometru a.i. tensiunea pe pinul responsabil de variatia volumului sa oscileze intre 5 si 7 V (cu o perioada de aprox 2 sec) aparea o crestere evidenta de volum.
Problema e ca nu stiu cum si ce interfata ar accepta acest rcs ca totusi functia sa fie OK.
Inca ceva: RCS - ul e Philips si e cel de pe Solenza.
Daca are cineva vreo idee v-as fi recunoscator!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate