Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Speed Volume Control

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
vlad_vasile

vlad_vasile

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.10.2004
Ma tot chinui sa dau de cap la o problema:
Radio-cass-ul de pe masina mea are o functie de crestere a volumului cu viteza. Pentru asta ii trebuuie semnal despre viteza(evident) ceea ce eu vreau sa ii aduc.
Semnalul de la traductorul de viteza este in impulsuri, cu frecventa variind cu viteza. Daca leg direct la rcs un fir de la traductorul de viteza nu se intampla nimic.
M-am jucat si cu tensiune continua pe intrarea rcs si tot nimic. Am observat doar ca, daca ma jucam fin cu un potentiometru a.i. tensiunea pe pinul responsabil de variatia volumului sa oscileze intre 5 si 7 V (cu o perioada de aprox 2 sec) aparea o crestere evidenta de volum.
Problema e ca nu stiu cum si ce interfata ar accepta acest rcs ca totusi functia sa fie OK.
Inca ceva: RCS - ul e Philips si e cel de pe Solenza.
Daca are cineva vreo idee v-as fi recunoscator!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate