Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Transnistria vrea sa ceara alipir...

Defectiune masina de spalat vase ...

Orase de trait -Europa

Monstruoasa coalitie - PNL&PSD
 Fractura humerus+radius(cubitus)&...

Propuneti sigla PSDNL pentru euro...

Tencuiala tavane cu folie de plas...

A cunoaste DOAR limba engleza e u...
 Izolatie tavan?

Telefoane low end - generalitati

setare permanenta 16:10 in VLC?

Schimbare nume strada se schimba ...
 ¨Pentru ca ti-a placut Einstein &...

Produsele marca proprie ar putea ...

Slabire burta

Extender mikrotik

Speed Volume Control

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

vlad_vasile

vlad_vasile

New Member

• Grup: Members
Ma tot chinui sa dau de cap la o problema:
Radio-cass-ul de pe masina mea are o functie de crestere a volumului cu viteza. Pentru asta ii trebuuie semnal despre viteza(evident) ceea ce eu vreau sa ii aduc.
Semnalul de la traductorul de viteza este in impulsuri, cu frecventa variind cu viteza. Daca leg direct la rcs un fir de la traductorul de viteza nu se intampla nimic.
M-am jucat si cu tensiune continua pe intrarea rcs si tot nimic. Am observat doar ca, daca ma jucam fin cu un potentiometru a.i. tensiunea pe pinul responsabil de variatia volumului sa oscileze intre 5 si 7 V (cu o perioada de aprox 2 sec) aparea o crestere evidenta de volum.
Problema e ca nu stiu cum si ce interfata ar accepta acest rcs ca totusi functia sa fie OK.
Inca ceva: RCS - ul e Philips si e cel de pe Solenza.
Daca are cineva vreo idee v-as fi recunoscator!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate