Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Din cauza lor primim noi clickuri de 1 cent

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
68 răspunsuri în acest subiect

#37
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.443
  • Înscris: 05.01.2007
Am gasit o solutie, citind tot acest topic si cel de pe SeoPedia.


Sper sa nu vi se pare absurda, dar va propun in primul rand sa va calmati ... ambele tabere ... si vreau sa va spun urmatoarele: pe domnul administrator (wembaster) al site-lui bine-cunoscut noua, netul.ro l-as ruga sa inteleaga faptul ca reclamele romanesti sunt foarte prost platite din pacate, stim asta cu totii si mai stim de asemenea ca asta se datoreaza continutului pe care il avem in limba romana (ce sa-i faci, ne-am nascut romani, murim romani) ... si pe domnii care se ocupa de muzica sau orice altceva pe site-urile lor, i-as invita la calm, pentru ca astfel de probleme se rezolva cu putin cap si mai putina agresivitate.

E o problema destul de delicata, dar care se poate rezolva prin metode pasnice ... astfel, situatia dinainte de declansarea acestui "scandal" era una normala, una acceptabila. Vreau sa existe o comunicare si o intelegere intre toti, fie ca sunt mai mult sau mai putini legali in ceea ce fac si vreau sa se inteleaga o data pentru totdeauna ca nu asa se rezolva o astfel de problema ... calmati-va cu totii, incercati sa vedeti si unii si altii partile ce urmeaza acestei neintelegeri, luati aminte, ganditi si apoi reveniti-va la normal. Sunt sigur 100% ca totul se va rezolva pe cale amiabila si se va ajunge cu pace si respect din partea ambelor tabere!

Va rog, respectati-va unii pe altii ... e ca in sport ... unii se drogheaza si ajung sa castige titluri fara a afla nimeni, altii muncesc din greu si reusesc sa faca acelas lucru ...

Oameni buni, nu va sicanati unii pe altii si cu siguranta nu va iesi nimeni in pierdere ... veti avea doar de castigat, ba chiar veti invata unii de la altii, ca viata nu e chiar asa de roz si de fapt a fi perfect sincer sau legal e doar o UTOPIE!

Va multumesc pentru atentia acordata si sper sa luati in seama aceste cuvinte, care va explica pe scurt situatia in care va aflati. Va astept sa o depasiti si sa calmati spiritele! Internetul romanesc are nevoie si de buni si de mai putini buni pentru a urca mai sus.

#38
killnoobs

killnoobs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 74
  • Înscris: 03.02.2008

View Postdarkangelbv, on Feb 3 2008, 20:09, said:

Pai nu ai vazut link-ul dat de again? reclama aia, asa este de la mama lui (aka` de la google).
Eu ce am zis mai sus daca vorbeau si ei frumos ... si nu il injurau pe om de tot neamu (daca ai vazut pe seopedia) poate acum totul era ok dar cand vezi asemenea "oameni" iti pui mainile in cap
:peacefingers:

Editat de killnoobs, 03 februarie 2008 - 20:17.


#39
donx

donx

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 03.02.2008

View PostFabian, on Feb 3 2008, 15:13, said:

Am gasit o solutie, citind tot acest topic si cel de pe SeoPedia.


Sper sa nu vi se pare absurda, dar va propun in primul rand sa va calmati ... ambele tabere ... si vreau sa va spun urmatoarele: pe domnul administrator (wembaster) al site-lui bine-cunoscut noua, netul.ro l-as ruga sa inteleaga faptul ca reclamele romanesti sunt foarte prost platite din pacate, stim asta cu totii si mai stim de asemenea ca asta se datoreaza continutului pe care il avem in limba romana (ce sa-i faci, ne-am nascut romani, murim romani) ... si pe domnii care se ocupa de muzica sau orice altceva pe site-urile lor, i-as invita la calm, pentru ca astfel de probleme se rezolva cu putin cap si mai putina agresivitate.

E o problema destul de delicata, dar care se poate rezolva prin metode pasnice ... astfel, situatia dinainte de declansarea acestui "scandal" era una normala, una acceptabila. Vreau sa existe o comunicare si o intelegere intre toti, fie ca sunt mai mult sau mai putini legali in ceea ce fac si vreau sa se inteleaga o data pentru totdeauna ca nu asa se rezolva o astfel de problema ... calmati-va cu totii, incercati sa vedeti si unii si altii partile ce urmeaza acestei neintelegeri, luati aminte, ganditi si apoi reveniti-va la normal. Sunt sigur 100% ca totul se va rezolva pe cale amiabila si se va ajunge cu pace si respect din partea ambelor tabere!

Va rog, respectati-va unii pe altii ... e ca in sport ... unii se drogheaza si ajung sa castige titluri fara a afla nimeni, altii muncesc din greu si reusesc sa faca acelas lucru ...

Oameni buni, nu va sicanati unii pe altii si cu siguranta nu va iesi nimeni in pierdere ... veti avea doar de castigat, ba chiar veti invata unii de la altii, ca viata nu e chiar asa de roz si de fapt a fi perfect sincer sau legal e doar o UTOPIE!

Va multumesc pentru atentia acordata si sper sa luati in seama aceste cuvinte, care va explica pe scurt situatia in care va aflati. Va astept sa o depasiti si sa calmati spiritele! Internetul romanesc are nevoie si de buni si de mai putini buni pentru a urca mai sus.
Mda ai spus mai elaborat ce am incercat eu sa fac in fine...pana nu ridica cateaua coada stiti voi...raman la parerea mea netul este de vina pentru ca duce lipsa de notiuni adsense....si noi suntem de vina,ma invinuiesc si eu cu ai mei...unii sunt mai slabi de ingeri ce sa le faci...normal ca s-au necajit cand cineva a vrut sa le faca raul fara motiv...noi nu cred k am jignit amenintat sau am fi facut vreun rau cuiva fara motiv..peace all...app fabian chestia cu adevertise-ingul romanesc am spus-o de vreo 3-4 ori...raspunsul a fost stim noi nu tre sa ne zici :| deduceti voi restul.

#40
xtremxpert

xtremxpert

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 330
  • Înscris: 20.02.2007

View PostFabian, on Feb 3 2008, 20:13, said:

Am gasit o solutie, citind tot acest topic si cel de pe SeoPedia.


Sper sa nu vi se pare absurda, dar va propun in primul rand sa va calmati ... ambele tabere ... si vreau sa va spun urmatoarele: pe domnul administrator (wembaster) al site-lui bine-cunoscut noua, netul.ro l-as ruga sa inteleaga faptul ca reclamele romanesti sunt foarte prost platite din pacate, stim asta cu totii si mai stim de asemenea ca asta se datoreaza continutului pe care il avem in limba romana (ce sa-i faci, ne-am nascut romani, murim romani) ... si pe domnii care se ocupa de muzica sau orice altceva pe site-urile lor, i-as invita la calm, pentru ca astfel de probleme se rezolva cu putin cap si mai putina agresivitate.

E o problema destul de delicata, dar care se poate rezolva prin metode pasnice ... astfel, situatia dinainte de declansarea acestui "scandal" era una normala, una acceptabila. Vreau sa existe o comunicare si o intelegere intre toti, fie ca sunt mai mult sau mai putini legali in ceea ce fac si vreau sa se inteleaga o data pentru totdeauna ca nu asa se rezolva o astfel de problema ... calmati-va cu totii, incercati sa vedeti si unii si altii partile ce urmeaza acestei neintelegeri, luati aminte, ganditi si apoi reveniti-va la normal. Sunt sigur 100% ca totul se va rezolva pe cale amiabila si se va ajunge cu pace si respect din partea ambelor tabere!

Va rog, respectati-va unii pe altii ... e ca in sport ... unii se drogheaza si ajung sa castige titluri fara a afla nimeni, altii muncesc din greu si reusesc sa faca acelas lucru ...

Oameni buni, nu va sicanati unii pe altii si cu siguranta nu va iesi nimeni in pierdere ... veti avea doar de castigat, ba chiar veti invata unii de la altii, ca viata nu e chiar asa de roz si de fapt a fi perfect sincer sau legal e doar o UTOPIE!

Va multumesc pentru atentia acordata si sper sa luati in seama aceste cuvinte, care va explica pe scurt situatia in care va aflati. Va astept sa o depasiti si sa calmati spiritele! Internetul romanesc are nevoie si de buni si de mai putini buni pentru a urca mai sus.

De acord cu tine, din cauza la asa ceva pot avea toti de suferit, cel putin cand ei castigau (legal sau ilegal) nu erau probleme, nu asta era motivul pentru care nu castiga romanii, dar daca se ajunge la scandaluri mari, pot avea toti probleme.Mai bine ii lasati sa castige asa cum vor, ei au de pierdut/castigat.

#41
Scobee

Scobee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 51
  • Înscris: 27.08.2006
@darkangelbv - citeste te rog ce am scris .. nu zic ca nu sunt reclame de la google, insa pt reclamele partener iti trebuie site de 20 mil pageviews sau 5 milioane searchuri ... mai pe scurt, un site MARE ... aa pardon, IMENS
Deci, raman in continuare curios ce sunt cu adurile alea :)

@Fabian - nice words

@cei care injura - aici se da dovada de imaturitate. Treaba asta se poate rezolva si prin vorbe frumoase.
Ambele parti poarta vina - netul pt ca deschide topicuri (care de fapt nici nu sunt adevarate .. pt ca nu din cauza iframeurilor romanii scot 1 cent pe click. daca domnu netul nu stie, baietii cu siteurile de muzica de obicei baga in iframe cuvinte care platesc bine -straine- ... deci nu are NICI o treaba cu RO-ul nostru), insa si cei cu muzica pt ca au sarit cu injuraturi si flooduri & etc

In concluzie - acesta este un topic neadecvat -> pt ca nu din cauza siteurilor de muzica se primeste o asa suma mica in .ro (vezi explicatia de mai sus) + de ce sa discutam despre niste siteuri care baga in iframe niste aduri ? Pentru ca la urma urmei nu e problema nimanui DECAT a lui Google
Nimeni nu este obligat sa respecte politica Google (insa nerespectarea atrage dupa sine sanctiuni) & cine se risca o face pe pielea lui & nu va produce daune altor oameni (Google zice ca returneaza banii - vorba vine, nu pot comenta)
Daca baietii afiseaza in iframe reclame e problema lor. Cui nu ii convine este binevenit sa faca reporturi peste reporturi la Google pentru a rezolva problema, pt ca in definitiv, ei pierd (sau nu ?), nu am dreptate ?

Sper ca am lamurit problema asa putin

#42
donx

donx

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 03.02.2008

View Postxtremxpert, on Feb 3 2008, 15:23, said:

De acord cu tine, din cauza la asa ceva pot avea toti de suferit, cel putin cand ei castigau (legal sau ilegal) nu erau probleme, nu asta era motivul pentru care nu castiga romanii, dar daca se ajunge la scandaluri mari, pot avea toti probleme.Mai bine ii lasati sa castige asa cum vor, ei au de pierdut/castigat.
Si nu cred ca are idee netul cat muncim noi....depunem un efort de 3 ori mai mare ca al lui ...stam sa verificam in fiecare zi click-urile de unde vin cum vin,stam sa facem update non-stop ca e competitie mare + tensiunea in care stam cu gandul ca a doua zi vom avea contul banat eu de exemplu stau zilnic...de la 9 pana la 4-5 dimineatza pe net ..nu castig o suma imensa dar in jur de 1200-1300 $ pe luna...dar am spus cu mult efort,pe care net-ul nici nu il poate descrie .

#43
Quick-Silver

Quick-Silver

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 25.10.2006
:huh:  Ce va streasati asa ?

@Fabian : tu tii cu dinti de site-ul tau de muzica de aia ai scos vb alea nu ?

Ma daca aveti o problema sau ceva... www.efrauda.ro :) simplu reclamatie ...si aici ma refer la flood si astea ... mi se rupe de google ads asta nu are treaba cu legislatia ...

Apropo la voi cum e vremea ? Hai mai schimbati subiectul... ca se aduna lumea la subiectul asta ca mustele.... continuare se stie...

#44
razveee

razveee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 206
  • Înscris: 07.04.2007
I`m done :)


la mine vremea e buna, cer variabil...

Editat de razveee, 03 februarie 2008 - 20:36.


#45
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.443
  • Înscris: 05.01.2007

View PostQuick-Silver, on Feb 3 2008, 20:34, said:

:huh:  Ce va streasati asa ?

@Fabian : tu tii cu dinti de site-ul tau de muzica de aia ai scos vb alea nu ?

Ma daca aveti o problema sau ceva... www.efrauda.ro :) simplu reclamatie ...si aici ma refer la flood si astea ... mi se rupe de google ads asta nu are treaba cu legislatia ...

Apropo la voi cum e vremea ? Hai mai schimbati subiectul... ca se aduna lumea la subiectul asta ca mustele.... continuare se stie...

Nu ma ocup cu asa ceva ... ma ocup cu tranzactii de domenii web ... vezi topic-urile deschise in sectiunea respectiva. Nu acuza, fara sa cunosti problema ... sunt viitor inginer, asa ca nu-mi permit sa fac uz de presupunerile tale, dar te rog sa le tii pentru tine. Multumesc pentru aportul adus inutil si iti doresc o seara cat mai placuta alaturi de cei dragi. Apropo, e faina vremea in Bucuresti! ;)

#46
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.629
  • Înscris: 30.04.2005
Ce e mai amuzant e ca uni considera ca daca isi fac 144104 de clone sunt mai convigatori si altii este prosti. Parca pe acest forum sunt interzise clonele care isi dau reply la posturi  :lol:

donx: Joined: Today, 18:10
killnoobs: Joined: Today, 18:35
muzica_fm: Joined: Today, 18:06



Coincidenta?  :scratchchin:

#47
muzica_fm

muzica_fm

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 03.02.2008

View PostScobee, on Feb 3 2008, 21:26, said:

@darkangelbv - citeste te rog ce am scris .. nu zic ca nu sunt reclame de la google, insa pt reclamele partener iti trebuie site de 20 mil pageviews sau 5 milioane searchuri ... mai pe scurt, un site MARE ... aa pardon, IMENS
Deci, raman in continuare curios ce sunt cu adurile alea :)

@Fabian - nice words

@cei care injura - aici se da dovada de imaturitate. Treaba asta se poate rezolva si prin vorbe frumoase.
Ambele parti poarta vina - netul pt ca deschide topicuri (care de fapt nici nu sunt adevarate .. pt ca nu din cauza iframeurilor romanii scot 1 cent pe click. daca domnu netul nu stie, baietii cu siteurile de muzica de obicei baga in iframe cuvinte care platesc bine -straine- ... deci nu are NICI o treaba cu RO-ul nostru), insa si cei cu muzica pt ca au sarit cu injuraturi si flooduri & etc

In concluzie - acesta este un topic neadecvat -> pt ca nu din cauza siteurilor de muzica se primeste o asa suma mica in .ro (vezi explicatia de mai sus) + de ce sa discutam despre niste siteuri care baga in iframe niste aduri ? Pentru ca la urma urmei nu e problema nimanui DECAT a lui Google
Nimeni nu este obligat sa respecte politica Google (insa nerespectarea atrage dupa sine sanctiuni) & cine se risca o face pe pielea lui & nu va produce daune altor oameni (Google zice ca returneaza banii - vorba vine, nu pot comenta)
Daca baietii afiseaza in iframe reclame e problema lor. Cui nu ii convine este binevenit sa faca reporturi peste reporturi la Google pentru a rezolva problema, pt ca in definitiv, ei pierd (sau nu ?), nu am dreptate ?

Sper ca am lamurit problema asa putin

Sunt si eu foarte curios mai mult de ce scos domnu' dataserver.ro al doilea ads vertical care nu avea ads by google si la inlocuit cu ads mic cu 4 linkuri:)...dar asta a facuto chiar noaptea trecuta sau azi dupa ce a OBS postul meu pe seopedia.ro.

Va spun k eu din intamplare am patit sa mi se afiseze un ads in asa fel k pe netul dot ro

Nu stiu cum am reusit sa le imbarlig pe acolo styelurile la site si am obs imediat k mia modificat adsul. am reparat pb pt k arata urat designul=)).. ok asta a fost eu am incetat sa mai postez pe aici sau sal atac cu vbe pe domnu netu.

Numa bine la toti :D

#48
donx

donx

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 03.02.2008

View PostBobby_ro, on Feb 3 2008, 15:41, said:

Ce e mai amuzant e ca uni considera ca daca isi fac 144104 de clone sunt mai convigatori si altii este prosti. Parca pe acest forum sunt interzise clonele care isi dau reply la posturi  :lol:

donx: Joined: Today, 18:10
killnoobs: Joined: Today, 18:35
muzica_fm: Joined: Today, 18:06



Coincidenta?  :scratchchin:
Mda...deductie buna ai...sincer am intrat si aici ca si pe seopedia in sprijinul unui prieten de-al meu pentru ca nu mi se pareau corecte acuzatiile aduse...daca vedeai si tu modul de vorbire si felul de exprimare ti-ai fi dat seama ca eu unul nu pot semana cu niciunul din respectivii...eu nu am adus injurii si nu am amenintat pe nimeni...neatza si tie... in constanta s-a lasat gerul :| pana la vara mai am de asteptat Apropo muzica_fm e djcalin (reclamatul) donx sunt eu adica blade...am la randul meu siteuri de muzica si folosesc iframe-uri iar celalalt cred ca este membru pe aici nu cunosc..

Editat de donx, 03 februarie 2008 - 20:49.


#49
sponsor

sponsor

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 16.06.2007
Am terminat si eu !  :D Scuze ! Dar sper sa fie ok in continuare ! :peacefingers: :notangel:

#50
killnoobs

killnoobs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 74
  • Înscris: 03.02.2008

View PostBobby_ro, on Feb 3 2008, 20:41, said:

Ce e mai amuzant e ca uni considera ca daca isi fac 144104 de clone sunt mai convigatori si altii este prosti. Parca pe acest forum sunt interzise clonele care isi dau reply la posturi  :lol:

donx: Joined: Today, 18:10
killnoobs: Joined: Today, 18:35
muzica_fm: Joined: Today, 18:06



Coincidenta?  :scratchchin:
Ai citit toate topicurile sau ai vorbit asa ?

#51
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.629
  • Înscris: 30.04.2005

View Postdonx, on Feb 3 2008, 20:45, said:

Mda...deductie buna ai...sincer am intrat si aici ca si pe seopedia in sprijinul unui prieten de-al meu

Aha, deci prietenul asta al tau a dat sfoara`n tara sa isi adune stolul sa-l sprijine  :coolspeak: , ca sa argumentezi o prostie ai nevoie de sprijin, ce sa zic sunteti de toata ... admiratia.

View Postkillnoobs, on Feb 3 2008, 20:46, said:

Ai citit toate topicurile sau ai vorbit asa ?

Am citit si ma doare capul de la ce debiteaza unii si de la atatia k, sh, tz,  :wacko:

Editat de Bobby_ro, 03 februarie 2008 - 21:33.


#52
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.261
  • Înscris: 30.10.2005
Am fost plecat cateva ore si puteam sa jur ca atunci cand ma intorc gasesc nu stiu cati useri nou inregistrati...
Ce s-a intamplat pe seopedia? Pur si simplu am raportat pe cineva care foloseste metode murdare de a castiga. Fara injuraturi, fara cuvinte urate. Doar un link si atat.
De ce asta? Nu mai pot eu cat castiga el, poate sa castige si mii de dolari. Dar din cauza celor ca ei avem de pierdut toti.
Oare de ce Google ne-a acceptat asa greu? Oare de ce PayPal ne-a acceptat asa greu? Oare de ce EBay ne vede asa de rau? Oare de ce Romania e vazuta atat de rau din afara?
Nu degeaba... din cauza celor ca ei care fura si mai sunt si prosti si se lauda.
Dupa ce am scris acel post pe SeoPedia, au inceput sa se inregistreze o gramada de "hakari", pustani de 17 ani care nici nu stiu cum ii cheama, care cred ca daca accesezi contul de mail de f multe ori si s-a blocat automat, gata,sunt mare hackeri. Cum ziceam, s-au inregistrat vreo 10 si au inceput care mai de care cu amenintari, cu injuraturi, cu accesatul simultam al contului de messenger al meu..... Mai baietasi, daca automat intrati pe yahoo si folositi parole incorecte, la cateva incercari se blocheaza automat contul.... va credeati mari hackeri si v-ati bucurat ca nu pot intra in mail? E de ajuns sa scriu raspunsul la intrebarea secreta si gata... am intrat in cont.

Quote

Si nu cred ca are idee netul cat muncim noi....depunem un efort de 3 ori mai mare ca al lui ...stam sa verificam in fiecare zi click-urile de unde vin cum vin,stam sa facem update non-stop ca e competitie mare + tensiunea in care stam cu gandul ca a doua zi vom avea contul banat eu de exemplu stau zilnic...de la 9 pana la 4-5 dimineatza pe net ..nu castig o suma imensa dar in jur de 1200-1300 $ pe luna...dar am spus cu mult efort,pe care net-ul nici nu il poate descrie
Oare de ce stati in tensiune ca o sa aveti a doua zi contul banat, decat ca furati si va e frica sa fiti prinsi? Uite ca nu v-a mers prea mult.

Spunea unul aseara pe seopedia ca mi-a gasit ID-ul de la contul de adsense pe un site porno... Dar uitati ce mesaj primesc pe messenger, dat mass la nu stiu cati din gasca aia de mari hackeri:

Quote

Ba, de ce esti prost?
Cei su siteuri porno sau mp3 sunt rugati sa citeasca massu. Pub'ul de adsense al fraierului -> pub-0130035315036005 -< adaugati-l voi direct si raportati-l si voi... hai ma....
Mori de oftika
Faza e ca noi si in somn producem
Tu te zbati cu niste servicii de inregistrat domenii
Sa iti iei adio de la adsul tau
Daca nu ai apucat sa scoti banii luna asta, nici ca "mais coti"
Unii nu sunt prosti destul, daca nu se si lauda.... Nici macar nu stiu ca in contul de adsense se pote seta siteurile de la care se primesc clickuri, asta tocmai pentru a descuraja mucosi ca cel de mai sus sa faca rau altora.... ati produs destul in somn pentru ca nu s-a prins nimeni de furaciunea vostra.. acum nu o sa mai produceti nici macar ziua, daramite in somn....

#53
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.261
  • Înscris: 30.10.2005
Si acum un mesaj de la prietenul nostru de pe acest forum, Razveee, cel ce vinde siteuri porno si ilegale in sectiunea de "Vanzari domenii", cel despre care am citit ca a incercat sa vanda si un site plin de virusi.

Quote

razveee: interesant topic ati facut azi
razveee:din cauza topicului pe care l-ati inceput azi
razveee:am pierdut 1300$
razveee:interesat totusi
razveee:nu stiu de ce nu va mai merg siteurile .... de la vreo doua ore de cand a inceput topicul
Si ciudat, in acest timp primesc pe server un flood ce a blocat toate siteurile timp de cateva ore... a vost vorba de un flood de pe clienti de ODC... si te asigur, razveee (ca la 17 ani care ii ai nu pot sa iti zic domnule) ca voi lua legatura cu autoritatile. Exista IP-uri, atat la mine pe server, ce pot duce la ISP-ul de unde au pornit atacurile, de unde au venit atacurile, exista IP-uri si pe acest forum iar daca fac plangere la Politie cred ca admini acestui forum vor da anumite informatii. Chestia e nu ca mi-au cazut mie niste siteuri, dar am si anumiti clienti a caror servicii nu au mers din cauza pustanilor ca tine. Eu ti-am zis dinainte sa te linistesti si sa nu iti risti viitorul cu vreun cazier de la varsta asta, ca ar fi pacat... Tu in loc sa te linistesti ti-ai adus hakerasii pe seopedia, s-au inregistrat vreo 10 si au inceput care mai de care cu injuraturile... tocmai de aceea a fost sters acel topic... insa exista o copie a acelui topic, stati linistiti.

Exista o intreaga retea de siteuri cu mp3 / porno.. si razveee nu te fa ca nu le sti sau ca nu ai treaba cu ele.... am citit pe aria "Vanzari domenii" ca multe din ele le vindeai tu.
www. muzicanoua .com
www. sex32. biz
www. marcomp3 .ro
www. iamuzia .net
www. maneleclub .com
si lista poate continua... poate de aia castigau atat de mult.. e o intreaga retea cu metode ilegale, cu reclame de la google in iframeuri ce ascund textul "Ads by Google". Asta pana ce nu afla Google si se satura de tot de noi romanii, in care o mare parte incearca doar sa fure, si o sa ne baneze pe toti, si o sa avem toti de pierdut.... Hoti din astia ar trebui raportati imediat, si in nici un caz sa ne facem ca nu vedem, cum zicea unul de pe aici.

Quote

Madalin     2nd February 2008 23:01
Netule  iti fac un cadou.... maine ramai fara domeniu Netule.ro ! Cum suna asta? doar pt ca ai inceput topicul cu hitmuzica.com
doar maine o sa ramai... ca azi e in flood pana maine
da :> daca vati pus cu pirati
Google, firma serioasa... crezi ca au timp sa se uite pe forumuri dupa povestile la toti copii?
Au mai fost si altii care m-au amenintat ca raman fara domeniu, stai la coada... si au fost reviste online importante nu mucosi ca tine, care mi-au dat telefon ca de ce raportez ilegalitatile lor, ca ma dau in judecata si ca imi iau domeniul.. na ca a trecut mult timp de atunci..... Sunt satul de amenintarile voastre de doi bani. De altfel tot ce faceti e sa ma ambitionati tot mai mult sa finalizez un mare proiect la care lucrez de mult timp... ceva legat de no spam, no porno... etc... Toate la timpul lor....
Si nu va mai chinuiti sa dati zeci de clickuri pe siteurile mele pt ca mai rau va faceti. Am raportat la Google si acest lucru si cu siguranta clickurile si IP-urile voastre sunt monitorizate... si s-ar putea sa nu sa se inchida doar un cont ci mai multe ale voastre..... Asa ca va rog, continuati cu clickurile... nu am strans in un an atatea clickuri cate am strans azi :)


Quote

dj Alecs'x     2nd February 2008 23:38
Serverele nu te ajuta ..
Ads`ul ti-e pe duca ..
Id`ul si mailul ti-au fost furate..
Hai ca cu astea te-am dat pe spate
totusi nu inteleg..cu ce te incomodeaza ca folosim noi ''smecherii''  foloseste si tu sau nu te duce capu`  parca tu ne-ai da bani ..
Wake`Up -> Google plateste , nu tu
Asta cred ca merge si la sectiunea FUN .. fara comentarii.... prostu tot prost ramane.... dar nu ii e de ajuns, se mai si lauda

Quote

dj Alecs'x     3rd February 2008 00:18
si am si pentru cei de la google  ( for fun )
Nu ma prindeti niciodata..sunt mult prea rapid
cum va apropriati umpik, incep sa va simt
va iau banii si averea fiindca sunt artist
pentur voi sunt profesionist
ube razveee , calin si blade

Tare mi-as dori sa va vad mutrele alea de manelisti cand o sa intrati in contul de la google si o sa vedeti contul banat... s-au dus banii vostri furati... poate cei care lucreaza cinstit chiar au nevoie de ei.....  Eu cumpar reclame de la adwords si chiar nu am chef sa vad banii mei cheltuiti pe reclame pe siteurile voastre jegoase.

Hai ca m-am saturat de voi.
Fuguta la invatat si la muncit ca in cateva zile nu o sa va mai mearga furaciunea.

Fișiere atașate



#54
razyell_3x

razyell_3x

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 658
  • Înscris: 14.04.2007
@netul

Bravo si ardei pe mucosi, pe langa ca fac ce fac isi mai dau si aere de mari l0zari  :deadtongue: . Damn kids  :death:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate