Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

spatiu comercial

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
cripo71

cripo71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 28
  • Înscris: 12.06.2007
Salut,


Acum vreo 2 ani de zile am vrut sa construiesc o cladire cu destinatia de spatiu comercial.Potrivit legii 50,la schimbarea destinatiei unei cladiri fata de cladirile din jur,iti trebuie acordul vecinilor.Bineinteles ca nu au vrut sa-mi dea indiferent cat de mult am vrut sa-i conving.Pana la urma am schimbat destinatia cladirii in casa de locuit.Are parter+etaj+mansarda.Acum planul e ca eu sa ocup mansarda(un apartament de 2 camere)iar restul  sa-l inchiriez unei firme sau sa fac eu ceva.Intrebarea mea ar fi urmatoarea:imi mai trebuie mie sau celui ce inchiriaza acordul vecinilor adiacenti pt a desfasura ceva acolo?

multumesc

#2
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 647
  • Înscris: 20.08.2006
Lipit de casa mea au facut unii o constructie de 3 etaje. Are geamuri din podea pana la tavan iar arhitectura este clar de spatiu comercial. Pe autorizatia de constructie scria: casa de locuit. Nu au cerut nici un acord.
La final sigur o vor inchiria la firme. Intre timp au inceput constructia la o alta situata la 3-4 strazi distanta.

#3
cripo71

cripo71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 28
  • Înscris: 12.06.2007

View Postryky, on Aug 18 2007, 19:08, said:

Lipit de casa mea au facut unii o constructie de 3 etaje. Are geamuri din podea pana la tavan iar arhitectura este clar de spatiu comercial. Pe autorizatia de constructie scria: casa de locuit. Nu au cerut nici un acord.
La final sigur o vor inchiria la firme. Intre timp au inceput constructia la o alta situata la 3-4 strazi distanta.



probabil au vrut sa evite sa mai bata la poarta vecinilor pt acord si de aceea au facut-o casa de locuit.e delicata problema.inteleg si temerile vecinilor dar sunt si oameni rai care nu se simt bine daca nu moare si capra altuia.

#4
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 647
  • Înscris: 20.08.2006
Exact. Asta este modalitatea cea mai simpla.

Problema mea este ca mi-a plouat in casa din cauza lor. Pana la urma s-a carpit cumva.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate